leki a celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aniap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 16 wrz, 2004 14:02

leki a celiakia

Post autor: aniap »

mam dziecko ( 2 latka) z podejrzeniem celiakii które reaguje wysypką i bólem brzuszka na wszystkie leki, zastanawiam się czy może to być spowodowane własnie obecnością glutenu w tych lekach ?
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Może jest uczulone na jakiś składnik[składniki leku]. :?:
Przeanalizuj dokładnie jakie leki dotychczas przyjmowało i po których z pewnością obserwowałaś wysypkę i bóle brzuszka. :!:
Informacja dot.leków :arrow: na tym forum PRODUKTY.Wykaz leków bg również. :wink:
Basia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw 22 sty, 2004 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Basia »

Proponuje Ci zadzwonić do producenta konkretnego leku. Ja tak robię i świetnie mi się to sprawdza - farmaceuci są zwykle bardzo kompetentni, znają dokładnie skład leków (niestety często w odróżnieniu od producentów żywności).
3xmama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 16 lut, 2006 09:33

Post autor: 3xmama »

Witam. zwroc uwage na konserwanty, moim dziecio w podobny sposob szkodza witaminy, ktore podobno nie moga uczulac ale zawarte w nich konserwanty owszem, Ostatnio zaszkodzil im Flawamed z SORBITOLEM w skladzie , opieklo im pupcie i juz ponad miesiac je leczymy, w rezultacie mamy skierowanie skierowanie do poradni gastroenterologicznej z rozpoznaniem? zespolu zlego wchlaniania. Moje dzieci reaguja alergicznie na wiekszosc pokarmow co ponoc czesto mylone jest wlasnie z zespolem zl. wchlaniania. Zespol zl. wchl. bywa konsekwencja celiaklii , niestety do tej pory , jesli moje dzieci na nia choruja, nie bylismy w stanie tego rozpoznac poniewaz nie mialy typowych dla tej choroby objawow. Powodzenia.
ODPOWIEDZ