jak nadrobić straty?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 26 cze, 2004 20:10
Lokalizacja: Bolesławiec

jak nadrobić straty?

Post autor: ewak »

Witam, pisze po raz pierwszy, choc korzystam z forum juz dlugi czas. Mam 29 miesiecznego synka z rozpoznana celiakia w kwietniu 2004. Przez te 4 miesiace diety urosl mi 5 cm i przytyl 1,400kg.tydzien temu zlapal aftowe zapalenie jamy ustnej i dziasel i przestal jesc - to juz 6 doba bez jedzenia. Jedyne, co daje sobie podac to szklanke rumianku z wibowitem, wode i napoj sojowy alpro. Oczywiscie, caly kilogram jestesmy do tylu. samopoczucie Krzysia jest niezle, za to ja zaczelam kryzysowac. Prosze Was bardzo opare slow otuchy, moze ktos z Was byl w podobnej sytuacji? Mocno pozdrawiamy- Ewa i Krzys.
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Jeśli dziecko jest w dobrej formie to nie martw się szybko odrobi straty . Wiem że teraz m,artwisz sie tym ze dziecko nie je ale to minie , naprawdę , głowa do góry .Ciesz się tym ze mały nie wymiotuje , jak dojdzie do siebie zacznie na nowo przybierac na wadze .
Alka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 sie, 2004 12:43

Post autor: Alka »

Nie smutkuj. Zapalenie mine, apetyt wróci i wtedy nie nadążysz Mu jedzenia szykować :D
Pozdrófki
Alka
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Ewak,życzę zdrowia :!: :!: :!: Moje dziecko po każdym spadku wagi szybko nadrabia.Kiedyś przytyła 1.2kg w ciągu miesiąca.
Trzymaj się dzielnie :!: :wink:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dzieci to twarde sztuki :) Moja mała celiaczka w czasie najsilniejszych objawów choroby i przy największym spadku wagi wstawała o 8 rano i chodziła spać o 23:30 :D ... Z resztą jest tak do dzisiaj :)
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Ewak,co słychać u Krzysia :?:
Gorąco pozdrawiam Beata :wink:
ewak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 26 cze, 2004 20:10
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ewak »

Krzyś ma się super, zaczynam dostrzegać jekieś mikrpskopijne fałdki tłuszczyku na rączkach i zaokrąglone policzki. Mam nadzieję, że to nie złudzenie optyczne. ale wywaliłam wagę z domu i staram się nabierać dystansu do jego odmawiania jedzenia. Czekamy na wizytę w klinice za miesiąc, czyli po pół roku diety. Mocno pozdrawiamy Ewa z dyżuru, Krzyś z tatusiem z domu
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Witajcie.Moje dziecko wyszło z kliniki ponad tydzień temu,ważyła 30,400 w tej chwili waży 33,500.Apetyt ma niesamowity,ustały wszelkie dolegliwości,nie wymiotuje,nie robi 8-9 kup dziennie,nie wstaje w nocy ,bo boli brzuch.Nadrobiła straty w wadze szybciutko a wtej chwili je po prostu super.Monika ma skończone 12 lat i nigdy nie miała takiego apetytu,nie mówiąc już o tak pięknym przybywaniu na wadze.Pozdrawiam i życzę cierpliwości i jeszcze jedno-kiedy macie chore dziecko trafcie na bardzo dobrego lekarza,żeby wam pomógł a nie zbywał i płacić za darmo,jak mnie się to przytrafiło.Dziecko powinno być na diecie gdzieś od około 5 lat i żaden się nie poznał!!!!!!!!!!!!!
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
ODPOWIEDZ