Biopsja układu pokarmowego (jelita cienkiego)

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna38
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 01 maja, 2009 19:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Biopsja układu pokarmowego (jelita cienkiego)

Post autor: Anna38 »

Moja córka musi iść na biopsję jelita ciękiego. Napiszcie mi czy jest to bolesny zabiek i w jaki sposób jest przeprowadzony.
Ostatnio zmieniony pn 04 maja, 2009 01:18 przez Anna38, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Wspomnę tylko o błędach ortograficznych. Słownik ortograficzny jest na: http://www.pwn.pl

W jakim wieku jest córka? Ja (29 l.) miałem wpychaną przez przełyk rurkę z trochę większym elementem na końcu (szczypczykami do pobierania próbek i czymś tam do przekazywania obrazu). Rurka może z 1 cm, może 1.5 cm średnicy, nie mierzyłem. Raczej nieprzyjemne, bo czuje się potrzebę zwymiotowania, ale nic powiedzieć nie można. Samo pobieranie próbek czy przepychanie się urządzenia przez zastawki nie było jakoś dużo bardziej nieprzyjemne, chociaż odczuwalne.
Ostatnio zmieniony sob 02 maja, 2009 16:53 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sylwisek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 13 cze, 2008 20:17
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sylwisek »

Niestety nie podałaś ile lat ma Twoja córeczka, więc trudno cokolwiek powiedzieć na ten temat. Mając 12 lat miała swoją pierwsza gastroskopie i przy tym badaniu miałam pobieraną wycinki do biopsji. Zabieg jest bezbolesny, ale za to nie przyjemny. Z kolei przy pobieraniu wycinków nic się nie czuje. Przez jamę ustną wprowadzają giętki endoskop i robią co potrzeba.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

syn mając 10 lat miał robioną gastroskopię z wycinkami badanie było wykonane w szpitalu pod znieczuleniem ,gdy się obudził było już po badaniu mówi,że nic nie pamiętał i nie bolało.Twoja córcia ma 13 lat,proszę się nie denerwować wszystko będzie dobrze,lekarze wiedzą jak postępować z dziećmi ;) :)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

viewtopic.php?t=1169
Proszę nie powielać tematów.
Ostatnio zmieniony pn 04 maja, 2009 14:56 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ