mam pytanie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ciocia Pecia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 22 wrz, 2004 15:11
Lokalizacja: Częstochowa

mam pytanie

Post autor: Ciocia Pecia »

Jas jest na diecie bezglutenowej od poczatku :?
po prostu nie wprowadzalismy mu glutenu gdzyz jak mial 8 miesiecy w testach na IgE ( na alergie) wyszla mu 3 grupa na gluten ( w 4 stopniowej )
na mleko tez 3 i na jaja 2 gr.

jest wiec na tej diecie, ale bezglutenową traktowalam do tej pory tak ze oczywscie nie dostawal zadnych rzeczy z mąk, ma chleb, makaron i inne z glutenexu
natomiast dawalam mu normalne wedliny ze sklepu, jadl lizaki owocowe i mamby ( a maja w skladzie syrop skrobiowy)
nie wiedzialam ,ze sprawdza sie wedliny jodyna :roll:

do czego zmierzam.....?

dopiero jak znalazlam to forum , calkiem niedawno zobaczylam ze dawalam mu sporo tego "ukrytego" glutenu

lekarz caly czas twierdzil ze prawdopodobnie to jest tylko alergia na gluten nie celiakia
ale ostatnio zrobilismy Jasiowi badania z surowicy na obecnosc IgA EmA
i wynik jest : nieobecne

i teraz mam pytanie ( jeszcze nie bylam u lekarza, ide za 2 tyg)
czy ten wynik wskazuje ze Jasiek nie ma celiaki, czy moze po prostu za "mało" tego glutenu dostaje ,zeby te przeciwciala byly???

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :D
mój Ja¶ ( 3 latka) jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezjajecznej :roll:
a Zuzia 7 latka jest zdrowa :D
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Na forum kiedyś pytałam podobnie[Byliśmy u gastrologa-prowokacja glutenem]Agastaga odpowiedziała mi,że dziecko powinno jeść gluten ok.6 tyg.Gdzieś czytałam,że ok. 3-4 kromek dziennie zwykłego chleba.
Wydaje mi się ,że wynik nie jest wiarygodny.

Gorąco pozdrawiam Beata
:wink:
ODPOWIEDZ