Wynik biopsji.... UJEMNY

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nie mówię, że całe zło świata zawdzięczamy budownictwu wielkopłytowemu i glutenowi. Jeśli możliwe, może powinnaś na jakiś czas zmienić otoczenie żeby sprawdzić czy nie poczujesz się lepiej.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Pina85 -Teraz jak czytam posty o tym, jak ktoś jest nerwowy, ma problemy z ciążą czy wagą ciała myślę... ja byłam taka sama. Dwuletnia no 1,5 roczna bardzo kontrolowana dieta zmieniła mnie o 360 stopni. Może potrzebujesz czasu aby wszystko doszło do normy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Jeśli dobrze się czujesz tylko na diecie bezglutenowej to bez względu na wynik biopsji powinnaś na niej być, po prostu. Zastosuj dietę (ale ścisłą) przez rok czy dwa i sama zobaczysz czy Twoje problemy zdrowotne się skończą czy nie.
Myślę, że to rozsądne rozwiązanie.

Jest naprawdę bardzo wiele osób w podobnej sytuacji jak Ty.
Obrazek
karolla88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 31 lip, 2009 12:35
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: karolla88 »

Pina85, ja jestem właśnie takim przykładem osoby, u której w badaniach (gastroskopia z biopsja jelita idealnie, pc/p transglutamin.- ujemne) wszystko niby gra, a dopiero dzięki stosowaniu ścisłej diety b/g objawy, na które cierpiałam ustąpiły po dwóch miesiacach! Długo zarzekałam się,że zdiagnozowanie Celiaki na podstawie zastosowania i efektów (lub ich braku) diety to jakaś wielka Mistyfikacja, a jednak... Od 13 lat borykałam się z bólami ("kręceniem") stawów, od kilku lat miałam obniżone różne czynniki w morfologii (trzy razy chciałam oddać krew i nie mogłam z tego powodu), problemy z oddychaniem (duszności) i poczucie obrzękniętych górnych dróg oddechowych, bardzo częste opryszczki... To może zabrzmi niewiarygodnie, ale wszystkie te objawy minęły mi jak ręką odjął po zastosowaniu diety! Dopiero teraz zaczęłam wierzyć w sens tej diety i zrozumiałam, że nie ważne są jakieś tak przeciwciała czy wycinki-ważne jest to jak JA się czuję i CO mi Pomaga!. istnieje coś takiego jak Celiakia bezobjawowa (skąpoobjawowa) i ja jestem takim przypadkiem.
Nie radzę więc ślepo wierzyć wynikom biopsji a tym bardziej badaniom przeciwciał gdy niczego nie wykazują. Jak stwierdził mój lekarz, one mogą potwierdzić chorobę, ale nie muszą jej Wykluczyć.
Życzę więc powodzenia w poszukiwaniu przyczyn dolegliwości, i przemyślenia czy ważny jest papierek (diagnoza poparta wynikami badań) czy własne dobre samopoczucie (o ile diata faktycznie przynosi dobre rezultaty). Pozdrawiam serdecznie.
Pina85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 paź, 2009 19:51
Lokalizacja: Czerwona Woda

Post autor: Pina85 »

Dawno tu nie zaglądałam i nie spodziewałam się takiego odezwu. :) Moje wyniki badań z morfologi się dziwnie pogarszają i moja lekarka nie wiem co ze mną zrobić. Nie przyswajam witamin z grupy B i kwasu foliowego, mam dużo za dużo podwyższone żelazo. obniżone limfocyty a wyniki z wątroby mam bardzo obniżone. Pani doktor zgadza się że mam coś nie tak z przyswajaniem ale nie wiem co. Z powodu problemów poradziła udać się do psychiatry. A jak to jest z tą nietolerancją??? Jak to sprawdzić?
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Czy to ma znaczyć, że psychiatra pomoże we wchłanianiu witamin z grupy B????
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Lekarze gastrolodzy odsyłają pacjentów do psychiatry (lub do psychologów), jeśli uważają, że problemy gastryczne powstają na tle nerwowym lub podobnym.
ODPOWIEDZ