brak kosmków jelitowych, wyniki badań krwi - negatywne

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Malia » Cz 17 cze, 2010 16:56

Misiu - ja myślę, że chodzi o pośredni wpływ - jak masz choćby ciągłą biegunkę, to jesteś osłabiona, bardziej drażliwa, więc i zestresowana, a lekarzom twój stan wystarcza, żeby stwierdzić u ciebie ZJD lub chorobę psychiczną. :/
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Re: brak kosmków jelitowych, wyniki badań krwi - negatywne

Postprzez anna szwed » Wt 07 lis, 2017 19:36

Witam, ma stwierdzoną Celiakię - całkowity zanik kosmków jelitowych typ 3C wg. Marsha, po stosowaniu diety przez pół roku nadal odczuwam ból i wyniki są dodatnie.
Co powinnam wprowadzić do diety.? Załamka!
Jeżeli ktoś miał taki przypadek proszę o pomoc
anna szwed
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Wt 07 lis, 2017 20:00

Co to znaczy wyniki są dodatnie?
Jakie były przed wprowadzeniem diety?

Najlepiej załóż swój wątek i rozważymy Twój przypadek :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)

Postprzez anna szwed » Wt 07 lis, 2017 20:35

moje wyniki przed dietą IgA dodatnie 1:10000, IgG dodatnie 1:100 (endomysinum) IgA 880, IgG 25(p/transgutaminazie), po pól roku diety IgA dodatnie - miano 320, IgG negatywne Miano <10
Interpretacja wyników:
Miano:
<1:10 negatywny
1:10 śladowy
1:32 słabo dodatni
1:100 dodatni
1:320 wysoko dodatni
1:10000 bardzo wysoko dodatni
1:3200 bardzo, bardzo wysoko dodatni
Usłyszałam, że nie stosowałam zbyt rygorystycznie diety i tyle.
A dziś znowu jestem po gastro
Pozdrawiam Anka:)
anna szwed
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Wt 07 lis, 2017 22:51

Anna gastrolog Ci zalecił kontrolę po tak krótkim czasie i to jego komentarze?

Wyniki po pół roku są którego przeciwciała?

Obecnośc przeciwciał po pół roku diety przy takim poziomie wyjściowym nie jest niczym dziwnym. Co więcej ważne, że spadają, a niektóre już nawet wróciły do normy (negatywny). Także jak najbardziej pozytywnie.
Do tego warto ponitorować wskaźniki krwi (np. morfologię, poziom żelaza czy inne, które były wcześniej kiepskie przy takim wyniszczeniu). Ich poprawa również świadczy o lepszym wchłanianiu.

Przyznam szczerze, że dziwi mnie kontrola gastroskopią po pół roku, ponieważ zwykle zleca się ją po roku. Ból może wynikać z różnych czynników i ciężko w tym momencie się do tego ustosunkować nie wiedząc co jesz, czy chorujesz na coś jeszcze itd. Na początku jelita mają prawo być nadwrażliwe, ponieważ są uszkodzone (niektórzy np. cierpią na wtórną nietolerancję laktozy, która zostaje zniwelowana wraz z regeneracją kosmków), kwestia cięzkostrawności pożywienia itd.

To nie musi znaczyć, że na pewno nie przestrzegasz diety, choć pewnie jak to napoczątku wpadki mogą się zdarzać.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
pleomorfa

Postprzez anna szwed » Śr 08 lis, 2017 18:39

Witam,
To już coś, byłam wczoraj naprawdę zniesmaczona tą wizytą.Znowu pobrali wycinek do badania - to jedno.
Problem z wypróżnianiem wbrew temu co być powinno odwrotnie - to dwa. Tak po pół roku diety skierowano mnie na gastro.
Wyniki ogólnie były słabe: Hemoglobina 9;Hematokryt 31; średnia masa i stężenie hemoglobiny poniżej normy i żelazo 19.
Chorowałam kiedyś na nadczynność tarczycy, mam dyskopatię. Ogólnie czuję się fatalnie, jestem ciągle poddenerwowana i mam problem z koncentracją.
Co do diety to osobne garnki osobna szafka, sztućce i dół. Gotujemy dwa obiady, dla mnie osobno i dla bliźniaczek i męża. Owoce, warzywa, gotowane mięso bez wyrobów wędliniarskich wszystko przygotowuję sama. Jeżeli chodzi o przyprawy to sól himalajska i pieprz oraz czosnek i lubczyk. Chleb b/g ryżowy, nabiał.
Jestem wątłą osobą a teraz to skóra i kość - ale gość!
Pozdrawiam
anna szwed
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Śr 08 lis, 2017 20:54

A oprócz ryżu spożywasz jakieś produkty zbożowe?

Wyniki krwi się poprawiły czy cały czas to tak samo słabe albo gorsze?
Pobrano tylko 1 wycinek ?
Zalecili jakąś suplementację żelazem ?
pleomorfa

Postprzez anna szwed » Cz 09 lis, 2017 21:39

Witaj
No cóż mogę dodać, stwierdzono co stwierdzono i tyle. Bóle głowy i kręgosłupa nie były brane pod uwagę - lekarz stwierdził, że tym zajmuje się inny specjalista. Żadnej analizy wyników nie było, bo lekarz nie miał czasu ich omówić. Jak wcześniej wspomniałam, stwierdzono, że nie przestrzegam diety.
Dieta i dieta bo bez diety nie poprawi się wchłanianie - to wypowiedź lekarza. Dostałam DEXILANT i IRKOLON.
Wyniki za dwa tygodnie do odbioru ale konsultacja na kwiecień 2018.
Z produktów zbożowych nic, unikam. Naprawdę staram się przestrzegać diety.
anna szwed
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez pleomorfa » Cz 09 lis, 2017 22:00

Zbożowe mam na myśli zboża i pseudozboża bezglutenowe: gryka, proso, amarantus i inne? To bogactwo witamin i minerałów, których przy wykluczeniu jakichkolwiek zbóż może brakować.

Co do kręgosłupa to może rehabilitacja by pomogła w kwestii dyskopatii. Też przydałoby się skontrolować gęstość kości, ponieważ u celiaków różnie z tym bywa.
Bóle głowy mogą być od kręgosłupa też, ale nie muszą. Tutaj przydałaby się konsultacja neurologiczna.

Ewentualnie można skonsultować się z innym gastrologiem, jeśli czujesz, że ten niekoniecznie Ci odpowiada.
pleomorfa

Postprzez TamtaDziewczyna28 » Wt 10 lip, 2018 21:42

Podpinam się pod temat, żeby nie zaśmiecać :) odebrałam wyniki przeciwciał i szok, przeciwciał brak, genu brak a na gastroskopii zanik kosmków 3 C... Lekarz sugeruje, że to może nie być celiakia.jednak póki co mam poczekać i za jakiś czas powtórzyć badania. Na diecie bg ok 4 miesiące. Sama nie wiem co myśleć. Moim jedynym objawem była zgaga i refluks i niestety mimo przejścia na dietę objawy złagodniały ale nie ustąpiły. Tarczyca w porządku, myślę żeby jeszcze lambrię sprawdzić. Z drugiej strony czy to możliwe, żeby przy tej skali to było coś innego niż celiakia ?? Załamka poprostu
TamtaDziewczyna28
Nowicjusz
Nowicjusz

Poprzednia strona

Powrót do Choroba, objawy, leczenie...