nie mogę poradzić sobie z biegunkami u syna :(

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

nie mogę poradzić sobie z biegunkami u syna :(

Post autor: mamimo »

W grudniu miał prowokacje glutenem po 3 miesięcznej diecie bezglutenowej. Efektem są biegunki... Od 18 stycznia jest znowu na diecie bezglutenowej, ale z biegunek nie mogę nadal wyjsć. Jak długo gluten utrzymuje się w organiźmie? Czy musi brać enterol? Wydaje mi się, że i bez leków stolce powinny się same ładnie unormować a tu guzik. Dziecko mi spadło z wagi prawie kilogram. Pije, odwodniony nie jest.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Ja bym poszła do lekarza. Moje dzieci wprawdzie nie miały jeszcze prowokacji (Kuba jest na diecie od 7 lat, a Pysia od 5), ale zdarzają się sensacje. Na ogół wystarcza doraźna pomoc typu nifuroksazyd. Jeśli mały leci z wagi, to raczej skonsultuj się z lekarzem. :idea: Pozdrawiam.
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

U lekarza byłam. Powinien brac ten nifuroksazyd, ale jesteśmy w trakcie robienia testów skórnych i ostatnio coś nie wyszły. Pielęgniarki sugerowały własnie nifuroksazyd i kazały odstawić na kilka dni. Jutro już dam mu Enterol. Mam nadzieję, że pomoże.
Gastrologa mamy 12 lutego. Michał ma mieć robioną biopsję jelit...
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
monikate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 13:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: monikate »

Myślę, że mógłby pomóc Lacidofil (Lakcid) na początek 2 kapsułki dziennie, po tygodniu po jednej. Po biegunkach śluzowych flora bakteryjna jest bardzo uboga. To pomoze sie jej odrodzić.
Najlepiej byloby też podać hydrolizat białka. Normalne mleto też bardzo obciąża jelitka. Naszemu Michałkowi - pomogło :)
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

Monikate, biegunki to już nasze zapomnienie!!
Jej, od 3 dni synek robi "dorosłe" kupki :) Bardzo sie cieszymy, że przestał cierpieć. Jak się okazało jest uczulony na banany (tak wyszło z testów skórnych). Synowi bardzo pomogła mieszanka "Ensure" sprowadzona na nasze życzenie do apteki a polecona przez prywatnego gastrologa.

Dziękuję za razy :) Lakcid oczywiście jest zawsze w domu :)
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
monikate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 13:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: monikate »

Witam,

Bardzo się cieszę, że koniec z biegunkami. Chociaż szkoda, że jest uczulony na banany. Jestem ciekawa czy faktycznie zdecydujecie się na tą biopsję jelita. My na razie bedziemy trzymać dietę bezglutenową przez parę lat, potem spróbujemy zrobić badania z krwi (gliadynowe i endomysium) i nawet jeśli wyjdą, że Michaś ma alergię / celiaklię - to myślę, że nie zdecydujemy się na biopsję. Czy stwierdzona celiaklia, czy też nie to i tak dieta bezglutenowa i tak musi być. Szkoda mi dziecka.

Pozdrawiam :)
Monika
Mama dwulatka Michasia - na diecie bezglutenowej i bezmlecznej
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

Monikate...
Masz na imię Monika, masz syna Michała w wieku 2 lat...
Mam na imię Monika, mam syna Michała w wieku 2 lat... :))))))
Dokladnie 26 marca skończy 2 lata. Nieźle, prawda?

Przez 2 dni Michaś pił Isomil (zamiast Ensure, na próbę) i dzisiaj już biegunka, już wysypka na całym ciele.... Na testach akurat nie było alergenu soi, a szkoda, bo wiedziałabym, żeby nawet nie kupować mieszanki :(

Przeciwciała endomysjalne robiłam Michałowi w piatek w zeszłym tygodniu (6 lutego). Mam nadzieję, że coś wyjdzie, chociaż na diecie bezglutenowej (ponownie) jest od 18 stycznia. Może przeciwciała jeszcze w nim siedziały??

Czy na dziecko z niestwierdzoną celiakią a stwierdzonym zespołem złego wchłaniania przyznają teraz zasiłek pielęgnacyjny?

P.S. jutro gastrolog
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
monikate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 13:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: monikate »

Mam na imię Monika i mam synka Michała, a 2 urodzinki bedziemy obchodzić 29 marca (to był Wielki Piątek) - bardzo podobnie :)

Michaś też jest uczulony na białko mleka krowiego i pochodne (na pewno), gluten (objawowo), pomidory, melase. Szkodzi mu tez miod i soja. Chociaz te dwa ostatnie jak za duzo i za czesto podaje.

Isomilu w ogole nie podawalismy, Ensure rowniez nie. Caly czas Nutramigen + kaszki kukurydziane i ryzowe. Z kupnych mieszanek to jeszcze podajemy Sinlac. A jak u was z Sinlaciem?

Jesli wczesniej Twoj Michas nie mial kontaktu ze soja to czy testy wykazalyby uczulenie? Moze wczesniej nie byl uczulony?

Na pewno przeciwciala sa dluzej w organiznie niz miesiac. Z zasilkami to teraz ciezko, z tego co pamietam to na forum dzieci ze stwierdzona celiakla mialy problemy z przyznaniem zasilku.

Ile Michas teraz wazy? Nasz 11,5 kg przy okolo 83 cm wzrostu.
Mama dwulatka Michasia - na diecie bezglutenowej i bezmlecznej
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

Michaś ma 87cm wzrostu i waży równo 12kilo. Jeszcze w grudniu ważył 10500, bo spadł nagle aż 800gram z wagi. Jak widać szybko nadrobił straty.

Michał jest uczulony na soję z obserwacji, testów nie mial (nie na soję). Ostatnio podałam mu Isomil i miał znowu biegunkę. A wczesniej od 11 mż miał zmiany skórne i też brzydkie stolce. Gastrolog kazała odstawić. W ten piatek dzwonię po wynik endomysium. Może juz coś będzie wiadomo.
Pozdrawiamy cieplutko :)
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

endomysium ujemne.. ale był wtedy na diecie bezglutenowej.
25 marca mamy wizytę u gastrologa. Wówczas okaze się, kiedy wprowadzamy gluten i kiedy będzie biopsja.
A teraz? Teraz walczę z uczuleniem na skórze, które wyskoczyło po zaleconym (przez gastrolog) jedzeniu codziennie jednego jogutru :(
eh...
jak nie urok to.....

Ale!!!!! Nie ma biegunek!!
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
monikate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 13:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: monikate »

Witaj,

Czyli tak naprawde jesteście w punkcie wyjścia :(
Skoro wynik ujemny to myślę, że nie ma sensu robic teraz biopsji.
Moze to jednak alergia na gluten a nie celiaklia?

Bo na bialko mleka krowiego na pewno :(. Podobno najmniej uczula żółty ser (najmniej ma bialka, a najwiecej tluszczu) - moze tego troszeczkę spróbowac?

Pozdrawiam,
Monika
Mama dwulatka Michasia - na diecie bezglutenowej i bezmlecznej
credo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 14:45
Lokalizacja: warszawka

Post autor: credo »

mamimo pisze:Synowi bardzo pomogła mieszanka "Ensure" sprowadzona na nasze życzenie do apteki a polecona przez prywatnego gastrologa.
co to za Ensure? mieszanka mlekozastępcza czy lek i jakie ma właściwości?
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

Niestety, nie mam już opakowania :(
Jest mieszanka lecznicza, nawet nie mlekozastępcza.. Oparta na kukurydzy. Nie zawiera białek mleka krowiego.
Mój synek pił ją przy bardzo ostrych biegunkach, bardzo mu wtedy pomogła.
Poszukaj w jakiejś wyszukiwarce "ensure". W polskich nic nie znalazłam na ich temat, ale w zagranicznych jest sporo informacji.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
ODPOWIEDZ