ADHD i inne zaburzenia psychiczne u celiaika

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maja113
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 18:49
Lokalizacja: warszawa

ADHD i inne zaburzenia psychiczne u celiaika

Post autor: Maja113 »

Witam wszystkich,
chciałam podzielić się doświadczeniami jakie ostatnio wyniosłam z terapii dla osób z zaburzeniami osobowości przy ul.Dolnej.

Nie wiem jaki jest związek między nieleczoną celiakią a zaburzeniami psychicznymi, ale chciałam uprzedzić wszystkich, że chyba większy niż się wydaje...

Od 2007 roku jestem zdiagnozowana celiaiczką, na diecie, ale niestety, nie do konca ustąpiły moje problemy psychiczne i fizyczne.

po 2 latach brania z przerwami różnymi Asentry, wylądowałam właśnie na ul. Dolnej w Poradni Zdrowia Psychicznego Zaburzeń Nerwicowych. Przepisano mi mocniejsza dawkę i wzięli mnie na terapie 3 miesięczną na oddziale dziennym.

Zdiagnozowano u mnie złożone zaburzenie osobowości zależnej- unikającej- i borderline z dekompensacja lekowo- depresyjna i...ADHD, mimo iż mam już ponad 30 lat! Istnieje coś takiego jak ADHD u dorosłych. Wydaje mi się że może to mieć istotny związek z braku diety BG przez 27 lat mojego zycia.

pisze to przede wszystkim do osób, które tak jak ja idą przez życie męcząc się sami ze sobą, wpadaja w rózne stany depresyjne, lękowe, mają problemy w utrzymaniu pracy, związków i ładują się ciągle w klopoty!

Terapie baaaaaardzo polecam, dla osób dorosłych, dużo mi pomogła i wyjaśniła!
http://www.szpitalnowowiejski.pl/index. ... &Itemid=53
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

powodzenie @Maja i dzięki za namiary :mikolaj:

ja też ostatnio usłyszałam o ADHD dorosłych,
w odniesieniu do pewnych moich zachowań :zly:
jednak jestem na początku diety
i mam wielką nadzieję, że uwolnię się
od wielu objawów neurologicznych g:)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
black sheep
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 09:17
Lokalizacja: MaDcREwCitY

Post autor: black sheep »

do maja: poczytaj sobie o candida. może zrozumiesz swój problem i to też ma związek z jelitami tylko medycyna konwencjonalna nie zgadza się z badaniami na ten temat... jestem na diecie bezglutenowej, bezkazeinowej plus cynk, selen i glutamina. Niby problemy natury czysto psychicznej ustępują. Ludzie z mojego otoczenia mówią, że się zmieniłem, więc mam dowód na sobie, że takie coś istnieje. Pierwszym lekarzem do którego się zgłosiłem był psychiatra, potem kolejny, do tego terapia, a stan pogarszał się. Z apteki wychodziłem z reklamówką leków. Poprawy żadnej. Dziesiątki diagnoz. Zacząłem się interesować medycyną naturalną i to był strzał. Zupełnie inne podejście do człowieka. Powiedziałem swojemu endokrynologowi o candidzie, reakcją na to był śmiech i słowa:"leczenie niech pan pozostawi lekarzom". Po tych słowach postanowiłem robić wszystko sam na własną rękę. Powiedziałem sobie, że nie będę owieczką i nikt mi kitów nie będzie wciskał.
Od nowego roku zaczynam terapię enzymami, produktem o nazwie Candex.
Nie musisz się zgadzać, ale poczytać warto.
Ostatnio zmieniony śr 28 gru, 2011 09:33 przez black sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Związek między nieleczoną celiakią lub nadwrażliwością na gluten a schorzeniami neurologicznymi i psychicznymi jest udowodniony i opisywany w literaturze naukowej.
Niestety nie idzie to w parze z wiedzą lekarzy psychiatrów i neurologów i pewnie jeszcze dużo czasu minie zanim zaczną ten związek dostrzegać.

Zawsze powtarzam i będę powtarzać - wielu lekarzy chorobę której nie da się wyleczyć tabletką (tylko dietą) po prostu ignoruje, nawet nie bierze jej pod uwagę!

Pomijam już fakt czy w ogóle wiedzą o jej istnieniu....
Obrazek
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Na ostatnim MDC w Łodzi pewien doktor (nie lekarz) prowadził bardzo ciekawy wykład na temat zależności neurologicznych i celiakią, wykład był bardzo krótki - niestety. Warto byłoby może tego pana zaprosić na tegoroczne MCD w Warszawie aby opowiedział więcej o tych problemach i szerszej publiczności.
Dodam, iż według niego ( a podobno są na to dowody naukowe) nawet podczas stosowania diety problemy neurologiczne występują.
Niestety nie znam nazwiska tego doktora, może ten ktoś kto organizował MCD w Łodzi podpowie?
Na diecie od 15.03.2011
Anna Kozłówska-Kwaczyńska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt 27 wrz, 2011 21:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Anna Kozłówska-Kwaczyńska »

Znany jest problem osób ze spektrum autyzmu ( w tym ADHD) z zaburzeniami metabolizmu, głównie chodzi o gluten i kazeinę - nasilają objawy choroby i wcale nie musi to być celiakia, choć dochodzi do uszkodzenia jelita. Wiadomo też, że candida może wręcz powodować objawy sugerujące zaburzenia ze spektrum autyzmu
ODPOWIEDZ