Odkrylem alergie,co teraz?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Hyde90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 15 sty, 2012 17:10
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Hyde90 »

Jestem 3 tygodnie na diecie.Nie widze poprawy,wydaje mi sie ze nie mam tej celiakii.Mysle ze stwierdzenie tej choroby tylko na podstawie IgA 27,3 RU/ml(wyczytalem ze norma w moim wieku to ok 100)i eozynocyty 11% H 1-6 to za malo.Moim zdaniem te ''podwyzszone'' wyniki to ''tylko'' przez to ze mam alergie na wiele rzeczy glownie przez roztocza i kurz,przez co uwazam ze mam alergiczny niezyt nosa.Zamierzam zrezygnowac z tej diety i wykonac dalsze badania tj.przeciwko endomysium mięśni gładkich (EmA),przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG),przeciwko deamidowanej gliadynie (potocznie: „nowej gliadynie” DGP lub GAF) i na koniec biopsje.Zmienie endokrynologa na gastrologa w Poznaniu,mysle o Iwona Krela-Kaźmierczak,ma dobre opinie.
Łukasz
Celiakia zdiagnozowana w styczniu 2012
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ja na Twoich wynikach badań wyczytałem, że norma jest do 20. Jakoś bardziej wierzę temu, co bierze na siebie laboratorium, niż temu, co ktoś tam gdzieś tam. Masz tych przeciwciał trochę więcej niż norma. Nic straconego: jedz gluten, a przeciwciała - te lub inne się jeszcze pojawią.

Nie rozumiem, skąd wnioskujesz, że nie masz celiakii? O ile pamiętam, objawy typowe dla nietolerancji glutenu masz od 8 lat? Uważasz, że po prostu gorzej się czujesz z powodu złych dni? Wybiórczo zbadane przeciwciała potwierdzają nietolerancję. Wbijałeś w krzyże gluten przez szereg lat, wtedy kiedy Twoje ciało się rozwijało, więc poczekaj jeszcze chwilę, 3 tygodnie może być niewystarczające. Po odstawieniu glutenu polepszyć się może nawet dopiero po miesiącach; zależy od człowieka. A jeśli masz liczne alergie, mogą one dodatkowo ukrywać tę poprawę.

Nb. mówi się raczej, że to celiakia ułatwia pojawianie się alergii, nie na odwrót. Choć jak jest naprawdę, diabli go wiedzą.

Poza tym przy alergii na pszenicę i żyto zalecenia terapeutyczne będą z gruba takie same restrykcyjne: nie jeść pszenicy i żyta.

Ale jeśli chcesz się jeszcze trochę pomęczyć i trochę się pooszukiwać, opóźniając słuszne kroki, droga otwarta, choć niepolecana.
Ostatnio zmieniony sob 11 lut, 2012 13:31 przez titrant, łącznie zmieniany 3 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Hyde90 pisze:Jestem 3 tygodnie na diecie.Nie widze poprawy,wydaje mi sie ze nie mam tej celiakii.Mysle ze stwierdzenie tej choroby tylko na podstawie IgA 27,3 RU/ml(wyczytalem ze norma w moim wieku to ok 100)i eozynocyty 11% H 1-6 to za malo.Moim zdaniem te ''podwyzszone'' wyniki to ''tylko'' przez to ze mam alergie na wiele rzeczy
Hmmm
Wydaje mi się, że przeciwciała są raczej jednoznaczne. Jeśli chcesz mieć pewność, umów się do GASTROLOGA i idź na gastroskopię z wycinkiem.

A co do efektów - IMHO 3 tygodnie to za krótko, żeby w przypadku celiakii, wystąpiła poprawa. I być może Twoje kosmki nadal są spłaszczone ;-)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Hyde90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 15 sty, 2012 17:10
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Hyde90 »

Nie moge sie z tym pogodzic ;( ,chce normalnie zyc-pic piwo jesc kebaby...Mialem nadzieje ze to podwyzszenie to tylko przez alergie,pomylilem norme z inna na przeciwciala.Wierzylem ze te objawy to wina kregow szyjnych i miesni z tym zwiazanych,poniewaz po nastawieniu kregow czulem sie swietnie,wszystkie objawy minely ale tylko na 1,5 tygodnia.Moze mam wiecej tych schorzen.Jesli lekarz pozwoli na gastroskopie mimo juz stosowanej diety-zrobie to.Inne alergie zamierzam leczyc biorezonansem.Wstrzymam sie jeszcze,czas pokaze.
Łukasz
Celiakia zdiagnozowana w styczniu 2012
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Hyde90 pisze:Nie moge sie z tym pogodzic ;( ,chce normalnie zyc-pic piwo jesc kebaby...
Nie martw się. Początki są trudne, ale z czasem przekonasz się, że można "żyć normalnie" bez piwa i kebabów ;-)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

no przecież mamy bezglutenowe piwo: niemieckie angielskie belgijskie i cydr :)
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
Hyde90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 15 sty, 2012 17:10
Lokalizacja: Suwałki

Re: Odkrylem alergie,co teraz?

Post autor: Hyde90 »

Witam wszystkich po dluzszej przerwie.Chcialbym pokazac Panstwu moje aktualne,pelniejsze badania w kierunku celiakii.
Najpierw dodam z 2012,na podstawie ktorych mialem ja stwierdzona.
https://zapodaj.net/9c42d182e48ee.jpg.html
https://zapodaj.net/202979290e8d1.jpg.html
I nowe wyniki:
https://zapodaj.net/fc0e0e4907878.jpg.html
https://zapodaj.net/2efdf11e64482.jpg.html
O co w tym moze chodzic ?
Łukasz
Celiakia zdiagnozowana w styczniu 2012
Rj79
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: pn 17 lip, 2017 19:59

Re: Odkrylem alergie,co teraz?

Post autor: Rj79 »

Nie bardzo wyglada to na celiakie. Lekko przekroczony poziom przeciwcial przeciwko transglutaminazie nie musi oznaczac celiakii. Jeszcze wieksze watpliwosci co diagnozy budzi ujemny wynik badan genetycznych.

Wskazana konsultacja z dobrym gastroenterologiem.
ODPOWIEDZ