Jak wyglądają Wasze paznokcie przy celiaki?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Jak wyglądają Wasze paznokcie przy celiaki?

Post autor: gnieka »

z wypróżnieniami wszystko ok,robiłam badania ogólne krwi-w normie,mam niski poziom b12,żelazo ok,przeciwciał brak-czyli dobrze stosuję dietę,nie byłam badana na tężyczkę,problem pojawił się w momencie jak zaczął boleć żołądek,od tego się zaczęło,plamy i helikopter ujawniły się w tym samym czasie,następnie zdiagnozowano celiakię,wszystko zaczeło się 2 lata temu,na diecie jestem prawie rok a plamy są,żołądek też doskwiera,nie robiłam nigdy paznokci żelowych,nie chodzę do kosmteyczki,więcej grzechów nie pamiętam ;)
kitoslawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 05 lut, 2017 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wyglądają Wasze paznokcie przy celiaki?

Post autor: kitoslawa »

pisankova pisze:O. w sumie jestem zaskoczona tym tematem, bo walczę z paznokciami od dawien dawna. Mam poprzeczne bruzdy na paznokciach, głównie na kciukach i palcach wskazujących, ale czasami również na innych. Denerwuje mnie to bardzo :(
u mnie rowniez wide z biegiem lat coraz wieksze zmiany w wygladzie paznokci.. mimo ze wygladaja calkiem przyzwoicie
czytalam sporo na anglojezycznych stronach i znalazlam informacje gdzies rowniez byla wzmianka na polskiej stronce o tym co sie dzieje z paznokciami przy celiakii..
Te zmiany: poprzeczne bruzdy i wglebienia towazysza rowniez przy niedoborach zelaza i kilku innnych chorobach autoimm..
takie paznokcie sa okreslane jako koilonychia, spoon nails czyli inaczej paznokcie łyżeczkowate

przejrzyjcie grafiki na wujku google
Niestety nie wiem czy jest jakas szansa na cofniecie tego procesu.. moze jakies masci sterydowe?
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Jak wyglądają Wasze paznokcie przy celiaki?

Post autor: mama czworga »

U nas sa pekniecia jakby ktoś nozem przecial paznokieć na polowe ... dieta nie pomaga
annettew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 21 sie, 2016 23:23

Re: Jak wyglądają Wasze paznokcie przy celiaki?

Post autor: annettew »

Ja mam łuszczyce paznokci. Zaczynało się bardzo niewinnie, zauważyłam że to choroba dopiero gdy już jeden paznokieć wyglądał naprawdę źle. W sumie od tego momentu zaczęłam szukać przyczyn tego stanu. Mam podejrzenie, że mleko krowir może tak źle działać. Na razie jestem na diecie BG od grudnia 2016 a więc muszę zaczekać na rezultaty.

Ogólnie u mnie było tak: podejrzenie PCOS i zaburzeń hornonalnycb z objawów, ale brak konkretnych wyników badań potwierdzający, następnie pogorszenie atanu paznokci, stany lękowe i depresyjne, bóle stawów, po urodzeniu dziecka - nasilenie bólów stawów i podwyższony współczynnik reumatoidalny (leki na zapalenie stawów pomogły ttlko doraźnie), wypadanie włosów garściami, anemia, bardzo źle samopoczucie, a przez ten cały czas naprzemienne biegunki i zaparcia, bóle brzucha z podwyższona temp. Jak byłam dzieckiem, miałam niedowagę.
flops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 16 gru, 2016 09:28

Re: Jak wyglądają Wasze paznokcie przy celiaki?

Post autor: flops »

Nie wiem czy się to liczy, ale białe plamki i czarne pęknięcia wzdłuż mam. Czasem paznokcie robią się dziwnie kanciaste, jakby z sześciennego odlewu w niektórych miejscach.
ODPOWIEDZ