Piwo - Choroba Duhringa - skórna postać celiakii

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Piwo - Choroba Duhringa - skórna postać celiakii

Post autor: widzialem_jeza_cien »

A więc do rzeczy .. jestem na diecie od paru lat (duhring) co jak co przejście na dietę bezglutenową przyniosło w moim przypadku 100 % poprawę ale .... po piciu piwa (tego nie odstawiłem z diety :D - ogólnodostępnych) nie mam żadnych objawów tego co miałem wcześniej .. a jak się czyta tutejsze forum piwo niby jest glutenowe ? :gitara:

:gitara: :gitara:
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Tak, bo zawiera słód jęczmienny. Pijesz go pewnie za mało, żeby wywołało pojawienie się krostek (krostki są wynikiem toczącego się wewnątrz procesu, nie pojawiają się pewnie z każdą cząsteczką glutenu). Nie wiesz, co dzieje się w środku. Może zniszczenie zachodzi po cichu, a Ty go na razie nie dostrzegasz. Jakie miałeś inne objawy?
Ostatnio zmieniony sob 05 maja, 2012 22:30 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: widzialem_jeza_cien »

za mało tzn. ile ? oczywiście nikogo nie chcę nakłaniać do picia piwa . objawy to były przede wszystkim bardzo uciążliwe krostki i chyba niska waga ( teraz jest aż nadto za dużo kg :D :D :D )
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

widzialem_jeza_cien pisze:za mało tzn. ile ? oczywiście nikogo nie chcę nakłaniać do picia piwa
To sprawa wysoce osobnicza i pewnie zmienna w czasie.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwo - Choroba Duhringa - skórna postać celiakii

Post autor: Magdalaena »

widzialem_jeza_cien pisze:A więc do rzeczy .. jestem na diecie od paru lat (duhring) co jak co przejście na dietę bezglutenową przyniosło w moim przypadku 100 % poprawę ale .... po piciu piwa (tego nie odstawiłem z diety :D - ogólnodostępnych) nie mam żadnych objawów tego co miałem wcześniej .. a jak się czyta tutejsze forum piwo niby jest glutenowe ?
Zwykłe piwo jest na 100% glutenowe :-(

I jeśli je pijesz regularnie, to nie jesteś na diecie bezglutenowej.
A chwilowy brak objawów o niczym nie świadczy - ja całe lata jadłam "normalnie" i nie miałam objawów z przewodu pokarmowego.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
marianeczek91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 21 sie, 2013 12:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: marianeczek91 »

Ja niestety nawet po wypiciu nie dużej ilości piwa dostaje tych krostek :( Szkoda, bo za bardzo lubię piwo
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kochani, a jak te krostki wyglądają dokładnie? Bo ja też jakieś mam w okolicy kręgosłupa, bliżej kości ogonowej. One są czerwone i mają taką suchą końcówkę.Czasem jak zaschnie to ją zdrapię. Wygląda to jak krostki niby, ale to nie są zwykłe ropne krostki. Ostatnio mam jakiś większy wysiew. Czy to swędzi?
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

alva_alva,


http://www.dermnet.com/moduleIndex.php?moduleID=2

jak znajdziesz owe krostki to napisz na priv , tez szukam co to jest , u mnie sie pojawia i znika
ewka_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 29 lis, 2014 13:29

Re: Piwo - Choroba Duhringa - skórna postać celiakii

Post autor: ewka_1 »

Mam to samo po piwie

_________
ODPOWIEDZ