Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: mamadwójki »

Hej, hej co u Was? Wszystkie problemy Wam się wyprostowały?
Asia
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Witam :)
Dziękuję za pamięć, czasami tutaj zaglądam, ale gdzieś tam podświadomie boję się napisać, że u nas jest spokojnie...

U nas odpukać wszystko się wyciszyło, we wrzesniu byłysmy na ostatniej wizycie w klinice endo, doktor powiedział że nie widzi powodów do dalszej diagnostyki, weszła już na swój tor. Ostatnio robiłąm jej badania kontrolne krwi, pełen zakres i wyszły rewelacyjne. Ja oczywiście i tak zestresowana, ale już na pewno mniej.
Teraz zajmuje się sobą, bo niestety jak puścił stres to ja się nieco rozsypałam.
Młoda trochę wydziwia i chyab "tęskni" za chorobami (czyt. uwagą zwróconą tylko na nią), bo ja teraz noszę kołnierz ortopedyczny i koniecznie chce chodzić w takim samym :zly2:

A jak u Was ?
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: mamadwójki »

U dzieci wszystko ok - na tyle na ile może być ok. Kuba na diecie, ładnie tyje, wyniki ma ok. A u serduszkowców też stabilnie - planowe kontrole, leki i cicha nadzieja, że będzie stabilnie. Za mną były małe zawirowania zdrowotne ale teraz jest już ok!
Asia
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

No to bardzo się cieszę, że już ok.
Stres w naszym organiżmie robi niezłe zamieszanie, pozdrawiam!
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: kerima_82 »

Mam podobny problem z córką nie wiem co o tym myśleć ciągle jej zimno nawet w domu szybko marznie nogi i ręce są zimne
Moja córka grubo się ubiera ma zimne stopy szybko marznie moment ma suchą skórę ... ma małą wadę serduszka ubytek PSO jesteśmy pod stałą opieka kardiologiczną jest bardzooo szczupła ma spora niedowagę niska masa ciała od lat z tym walczę bezskutecznie ,sa dni kiedy nie chce jeść jest ciężko za kilka dni skończy 5 lat a waży 14kg z haczykiem rośnie w górę i to bardzo z czego się cieszę .Wyniki nie są złe przeciwciała ujemny ,żelazo ok, usg dobre tarczyca nie badano ostatnio wcześniej dobre wyniki . Natomiast ma podwyższony Aspat i Alat powyżej normy i nie spada . Chciałabym wykonać szereg badać prosze o wskazówki bo może cos przeoczono . Córka lubi przebywać w domu jest energiczna ale lubi też odpocząć dużo siedzi przed telewizorem ,a jal gdzieś wychodzimy to chce do domu nie chodzi do przedszkola mam obawy jak złapie wirus np.grypy to ciężko i długo jej przechodzi raz na rok szpital po przy chorobach szybko się odwadnia co ma negatywny wpływ na cały jej organizm waga oczywiście w dół nastepnie utrata apatytu i długa regeneracja organizmu.Chciałaby rozwiać swoje wątpliwości bo może to moja nadopiekuńczość,ale ona jest taka delikatna...Jak mówi że jest zmęczona to mnie to zastanawia bo przecież więcej dnia spędza przed telewizorem na dworze jest może ze 40 minut czasami nie wyjdzie bo jej się nie chce lub jej zimno .
kerima_28
Madeleine7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 13 sty, 2016 20:19

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Madeleine7 »

Witam,
Dzis odebralam wynik corki na przeciwciala i w klasie iga ma kosmiczny wynik 568 RU/ml. Klasa igg ujemna. Objawow celiaki zadnych. Ktos wie o co biega?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: pleomorfa »

Madeline, stwórz swój wątek, opisz cała historię, wyniki. I wtedy pomyślimy o co biega :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Madeleine7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 13 sty, 2016 20:19

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Madeleine7 »

Jasne, dzieki
ODPOWIEDZ