Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Nie wiem dlaczego, ale codziennie niezależnie od poziomu cukru w godzinach 14-15 jestem maksymalnie zmęczona. Dzisiaj z tym walczyłam, ale po 16 już spałam.
Na pewno czuję się o niebo lepiej niż było jeszcze przy badaniach. Może ten alarm był przedwczesny. Bo przecież jeśli pójdę do szpitala i będę miała na czczo w normie, to co wtedy? obciach będzie i uznają mnie za hipochondryczkę.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

masz wyniki na papierze i skierowanie od lekarza. nie wyczarowałas takich dokumentów :) poza tym, tam Cię obciążą glukozą i pobiorą różne inne wskaźniki. nie denerwuj się już :)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: basiag »

MagdalenaSzl pisze:Nie wiem dlaczego, ale codziennie niezależnie od poziomu cukru w godzinach 14-15 jestem maksymalnie zmęczona. Dzisiaj z tym walczyłam, ale po 16 już spałam.
Na pewno czuję się o niebo lepiej niż było jeszcze przy badaniach. Może ten alarm był przedwczesny. Bo przecież jeśli pójdę do szpitala i będę miała na czczo w normie, to co wtedy? obciach będzie i uznają mnie za hipochondryczkę.
Nikt nie chce iść do szpitala ale jesli to wymaga konkretniejszych badań, diagnozy to nie broń się tak , idź zbadają i będziesz wiedziała na 1oo% co i jak ze zdrówkiem, zycze powodzenia ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Dziekuję za miłe słowa... tak, boję się, obawiam co mi tam wyjdzie....

Dziś rano weszłam na wagę i przeżyłam mocny szok- 71 kg, a moja dieta jest zupełnie inna. Nie jem już słodyczy jak wcześniej itp. Jestem załamana ;( nie pamietam u siebie takiej wagi, jeszcze niedawno ważyłam 65-66 kg i to była moja stała waga...

teraz zmierzyłam sobie cukier po godzinie od jedzenia i mam tylko 80, czyli moja trzustka za dużo insuliny produkuje, tak mi się zdaje.
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Teraz powrót do mojej córki...
kilka dni temu miała samą biegunkę- trwała 1,5 dnia. To była ostatnia sobota. Dziś jest czwartek, a ona mi wymiotowała i głowa ją bolała mocno. Byłysmy na łyżwach i tam ją ona rozbolała. Grzało ostro słonko dziś, ona się zgrzała mocno- może to od tego? popisywała się, bo były jej koleżanki i jeżdziła w kółko w dosyć szybkim tempie. No, ale od tego te wymioty?
znowu mi tutaj coś nie pasuje, bo skoro cos by złego zjadła to i dół i góra ,a nie tak na raty. Gorączki brak, zwymiotowała 2 razy i fruwać może.... specjalnie jadłam jej widelcem- zobaczę czy i mnie weźmie.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

może jakaś infekcja? wirus? słyszałam, że jakaś masakra jest, wszyscy chorzy..no ale, taki mamy klimat ;)
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Zobaczymy czy ja się zaraze, pamiętam że ona tak juz miała i okazało się potem w klinice ze to refluks, fakt osttanio jadła dużo słodyczy więc może od tego.
Oszaleje z nerwów
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

są takie króciutkie wirusówki, nie koniecznie musisz się zarazić, pamiętaj.
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Mi to nie pasuje nawet na króciutką wirusówkę. A wiem, że gdybym poszła do lekarza to pewnie to by jej zdiagnozowano.
A dla mnie te jej dziwne objawy nie wiadomo czego nie dają spokoju.

No sama zobacz:

idziemy na łyżwy i wzystko jest ok, spotykamy się z jej koleżankami i one jeźdzą. Po około 10 minutach już zaczyna boleć ją głowa. Wypija nieco soku i dalej jeździ. Przebierając się robi się blada jak kreda, głowa zaczyna mocniej boleć i dochodzą do tego mdłości. Po drodze musimy co chwila siadać na ławkach bo nie ma siły iść dalej- dwa razy zwymiotowała. Wracamy do domu, kładzie się, masuje jej głowę i po kilku minutach znowu wymiotuje. I tutaj sie kończy nasza historia. Dziecko jak nowo narodzone. to na bank nie ma nic wspólnego z wirusówką, zwaliła bym to na refluks (mdłości), ale skąd ten mocny ból głowy? opisywała mi go na ostry kłujący ból, takiego jeszcze nigdy nie miała.
Mąż jak to faceci mówi, że szukam znowu dziury w całym.
Czytając sibie również bym tak p[owiedziała, ale coś mi nie daje spokoju. Tylko nie wiem co i gdzie tego szukać.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

a nie uderzyła się w głowę/brzuch na tych łyzwach? nikt jej nie popchnął?
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Własnie o to chodzi, że nie.
Ona już zauważyłam 2 lata temu tak miała, mówiłam lekarzom ale oni nie wierzyli że dziecko ma zawsze takie czasowe objawy i to do południa.
U niej trwa to kilka (góra dwie godziny) do południa, zwymiotuje i koniec. Ostatni raz tak miała chyba z rok temu.
Nie wiem, może to tylko migrena. Wiem, że po moim szpitalu i tym się zajmę. Zobaczymy jak jutro będzie się czuła.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Anula80 »

Ja od wielu lat miewam migreny i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, źeby w tak krótkim czasie ból ustąpił. Wymioty też miałam kilka razy przy takim ataku, ale tak samo - nigdy po nich nie czułam się dużo lepiej, często wręcz gorzej. Nie jestem ekspertem, ale wątpię, żeby to była migrena. Chociaż ile ludzi, tyle różnych objawów
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Dlatego nie zostawię tego, ja chyba oszaleje z nerwów i obaw.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: Leeloo »

Magda, jutro szpital, czy pomyliłam?
MagdalenaSzl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 22:55

Re: Czy dodatnie IgA to objaw celiakii?

Post autor: MagdalenaSzl »

Juz jestem, od dziś. Cukry mam ok. Na czczo miałam aż 100 :) mam krzywą co godzina krew pobierają. EKG juz miałam. Ust brzucha jutro. Głoduje
ODPOWIEDZ