utrata przytomności-było blisko...znowu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
buba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 06 kwie, 2004 08:17
Lokalizacja: Szczecin

utrata przytomności-było blisko...znowu

Post autor: buba »

Witam wszystkich i o wsparcie proszę :frown:
Wczoraj znowu przezyłam mój horrorek. Po raz pierwszy od kwietnia, kiedy to byłam tydzień w szpitalu z podejrzeniem chłoniaka. Wtedy zrobiono mi mnóstwo badań i....nic. Ostatecznie wzięto pod uwagę, że jako dziecko miałm celiakię i zalecono dietę. Objawy się cofnęły.

A jakie były objawy? Idenyczne jak wczoraj, po kilku miesiącach przerwy. Ok 5 min. po zjedzeniu posilkubóle brzucha, silne skórcze jelit. Potem ląduję w toalecie - jednocześnie biegunka (cuchnąąąąąca...), mdlości i ostatecznie utrata przytomności z bólu... No chyba, że uda się tego uniknąć polewając zimną wodą ręce, czoło... łazienka wtedy tonie, ja jestem mokra, ale mam poczucie sukcesu - nie mdleję (wczoraj udało mi się - poradziłam sobie). Łatwiej kiedy jest mąż w domu, wtedy mam sanitariusza. Gorzej, kiedy, tak jak wczoraj, jestem sama. Nie cierpię tej bezradności, tego uczucia, że ciało bierze górę nad wolą. I do tego zupełnie nie rozumiem tego co się stało - przecież nie mogły mi zaszkodzić brukuły w sosie pomidorowym (w składzie sosu nie było nic oprócz pomidorów i soli).

Przepraszam za te niemile opisy, ale jestem dzisiaj bardzo rozbita wewnętrznie... Nie wiem co o tym wszystkim mysleć. Na lekarzy nie liczę odkąd usłyszałam od gastrologa "pani wie więcej o celiakii niż ja..."

A jak to coś gorszego niż celiakia? Czy ktoś miewia takie historie?
Wiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 cze, 2004 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wiki »

Witaj :)
Doskonale Cię rozumiem co czułaś wtedy w łazience. Ja również miałam takie objawy ale nie będąc jeszcze na diecie bezglutenowej. Mniej więcej co parę miesięcy przychodziło z nienacka - (wtedy tak myślałam bo takie były dolegliwości) "zatrucie pokarmowe". Bardzo silne bóle brzucha, biegunka, torsje, z bólu i osłabienia - szum w uszach - wtedy właśnie tak jak Ty ratowałam się zimną wodą, żeby nie zemdleć. Po przejściu na dietę nie miałam takich problemów przez półtora roku, aż do listopada tego roku - tyle, że nie aż tak silne (sama biegunka i ból brzucha). Wtedy byłam z rodziną w Lublinie, może coś mi faktycznie zaszkodziło, a może coś zjadłam czego nie powinnam, pamiętam, że jadłam chipsy (choć czytałam skład i nie zauważyłam nic podejrzanego). Tak więc być może jednak coś zjadłaś z glutenem albo zatrułaś się :?: Spróbuj przeanalizować dokładnie co jadłaś tego dnia.


Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się cieplutko
Celiakia - zdiagnozowana w marcu 2003 r.
Wojtek

Post autor: Wojtek »

Myślę, że po błędzie dietetycznym objawy nie są tak nagłe, tym bardziej, że nie zjadłaś nic podejrzanego. Omdlenie może być z bólu, ale w czasie wymitów zwalnia czynno
Wojtek

Post autor: Wojtek »

(przepraszam, ale uderzyłem nie w ten przycisk).
A więc kontynuując: wymioty też mogą spowodować omdlenie. Aby tego unknąć można zacząć kasłać, wtedy serce zaczyna bić szybciej.
Pozdrawiam i oby nie było takich zdarzeń.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

czasem zdarzają mi sie takie "napady" i wcale nie musisz zjeść czegos z glutenem, ja przekonałam się, (w mękach) że naprzykład nie moge jeśc pomidorów, ogórków, jabłek itp w skórkach, nie wim dlaczego, ale własnie tak jak opisałaś po skórkach ląduje w łazience ... ciąg dalszy znasz. A po glutenie takie sensacje mają miejsce, ale moga wystapic z opóźnieniem tak jest u mnie np 2-3 dni później zaczyna się od bólu glowy ... itd ...
Pozdrawiam tego na 100% nie da się wyeliminowac trzeba sie przyzwyczaić, pociesze Cie marnie ale w te Święta pierwszy raz schudłam 4 dni "zyganka" cud miód ja z tego nauczyłam się zartwować :cheesy:
pozdrawiam gorąco
madzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 21:10
Lokalizacja: warszawa

warzywa owoce w skórkach

Post autor: madzia »

Patka pisze: ja przekonałam się, (w mękach) że naprzykład nie moge jeśc pomidorów, ogórków, jabłek itp w skórkach, nie wim dlaczego,
przez przypadek powiem Ci dlaczego - żeby przetrwały zime i nie popsuły sie smarowane są glutenem właśnie. Ta tłusta powłoka na skórce nas truje :mrgreen: Ja obieram wszystko ze skór - jak nie obiore objawy mam dokładnie identyczne.

magda i jej celiakia
madzia
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

o kuchnia, czyli moje dziecko ma to samo...
bole brzucha, utrata przytomnosci
koszmar jakis :(

zdrowia zycze!!
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Ludziki kochane!
Po przeczytaniu waszych historii opanowała mnie gęsia skórka i włosy mi się jeżą na głowie. Bardzo, bardzo ,bardzo mi przykro że musice przez to przechodzić........ i mam nadzieję że moje dziecko to omine. :cry: :cry:
Pozdrawiam Asia.Obrazek
ODPOWIEDZ