Jestem (prawie) nowy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
akpn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 01 sty, 2005 01:23
Lokalizacja: Poznań

Jestem (prawie) nowy

Post autor: akpn »

Mam 43 lata. O ile dobrze pamiętam uciążliwości celiakii miałem od 10. roku życia. Najpierw były one sporadyczne, mniej, później bardziej uciążliwe, a od roku już bardzo kłopotliwe. I cały czas ani ja, ani nikt z bliskich, ani z "lekarzy" (łącznie z przeprowadzanymi od co najmniej 10. lat badaniami) nie podejrzewał, że to może być celiakia. Rok temu trafiłem do właściwego lekarza. Pojawiły się leki, 8. mies. temu dieta bezglutenowa, 3. tyg. temu dieta bezmleczna. Za każdym razem była poprawa i dzisiaj jest o niebo lepiej niż 3. czy 5. lat temu, a zwłaszcza rok temu. Wydaje się, że wiem co nieco nt. celiakii. Ale pytań i problemów mam wiele. Myślę, że z czasem będę bardziej oświecony. W tej chwili męczy mnie WAPŃ. Czuję, że jest żle z nim w moim organizmie. Skąd go brac? Jak go uzupełnić? tak by mój organizm go przyjął? Wiem, że wapń w pigułach nie jest dobrze przyswajany. Biorę Ca musujące oraz w napoju sojowym. Ale to zdecydowanie za mało. Pomóżcie. :D :?:
Andrzej

Nie wiem, czy w dobrm miejscu ulokowałem swe wątpliwości.
Andrzej
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Witaj ciesze sie że juz (po tak długim czasie męczarni) masz się już lepiej :D
Co do wapnia w organizmie to po pierwsz zrob sobie badania na osteoporoze, często dotyka ona "bezglutenowców". Hipokalcemia (niedobór wapnia) może być spowodowana brakiem witaminy D lub magnezu, podawaniem leków, które to własnie powodują spadek stężenia wapnia we krwi.
Diete nalezy uzupełnaić soją - najlepsze białko roślinne jeśli nie jesz mleczności, rosliny stączkowe oraz mięsko - wątróka kurza (wit D)
Duza zawartość wapnia w + poziomki 87 mg, ryż 64 mg, czarne porzeczki 60 mg, kapusta 57 mg, groch 85 mg, szpinak 75 mg, fasola biała 163 mg.
A kakao (85 mg wapnia) z mlekiem sojowym bardzo polecam :D
Pozdrawiam mam nadzieje że choć troszke pomogłam
Pozdrawiam Patka 8)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

znalazlam jeszcze to dla Ciebie
orzechy laskowe 220 miligramów
natka pietruszki, rzeżucha 190 miligramów
kukurydza 100 miligramów
chleb razowy 65 miligramów
seler 60 miligramów
groszek zielony 55 miligramów
marchew 45 miligramów
rzodkiew 35 miligramów
jajko (1 sztuka) 34 miligramy
zaponialam że oprócz wit D, magnez zawarty w pożywieniu również umożliwia przyswajanie wapnia. :D
Niestety pewnie jako mężczyzna jestes mięsożerny zmartwię Cię mięso zawiera mało wapnia. :cry:
Pozdro
akpn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 01 sty, 2005 01:23
Lokalizacja: Poznań

Jestem (prawie) nowy

Post autor: akpn »

Dzięki, dzięki WIELOKROTNE za rychłą odpowiedź, rady i SŁOWO. Będę to wszystko testował :)
Pozdrawiam wszystkich
Andrzej
ODPOWIEDZ