celiakia u dorosłego, biegunka przewlekła od kilkunastu lat

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dieta_bez_glutenu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 19 mar, 2013 18:10
Lokalizacja: Wrocław

celiakia u dorosłego, biegunka przewlekła od kilkunastu lat

Post autor: dieta_bez_glutenu »

od 5 lat mam przewlekła biegunkę,

Objawy:
-biegunka kilka razy dziennie
-uczucie zatrucia organizmu
-afty i atopowe zapalenie skóry
-krew i ogólny stan zdrowia PERFEKCYJNY, nie choruję zdrowo się odżywiam
-żołądek nie boli
-jedzenie przelatuje
-niedowaga mimo 3k kalorii i inwestowania ogromnej ilości pieniędzy w jedzenie
-kieliszek wódki kończy się katastrofą dla żołądka
-nietolerancja laktozy
-po wypisu świeżego soku czy czegokolwiek co nie jest zapychaczem mam sraczkę

Eliminowałem wszystkie choroby na własną reke.

Doszedłem do celiake i po 2 dniach diety ryżu kurczaka i goplany biegunka ustąpiła.
Nie całkowicie, ale jest o wiele lepiej.


Czy przy celiake 24h diety biegunka ustepuje?
czy biegunka jest objawem celiake?

byłem u lekarza rodzinnego ma mnie za wariata usg i krew idealna.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Doszedłeś do celiakii i w celiakii.

Biegunka może ustępować po 24h diety, ale to nie jest konieczne. U niektórych objawy ustępują po kilku miesiącach diety. Wszystko zależy od człowieka. Weź też pod uwagę, że bezpośredni powód biegunki może być inny niż gluten.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Masz kilka bardzo charakterystycznych objawów celiakii (biegunki, afty, nietolerancja laktozy) i bardzo dobrze, że o niej pomyślałeś! Anemia bywa typowa, ale nie jest konieczna. Jeśli chcesz się zbadać, poczytaj więcej o diagnozie tu:
http://www.celiakia.pl/diagnoza/
Obrazek
dieta_bez_glutenu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 19 mar, 2013 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dieta_bez_glutenu »

jutro zbadam krew, tylko już z dwa tygodnie jestem na diecie

Zakładając, że jesteście na diecie czy po zjedzeniu glutenu np. bułki po około 12h dostajecie rozwolnienia?
Bez Okruszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw 18 paź, 2012 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bez Okruszka »

dieta_bez_glutenu, objawy mogą być naprawdę różne. Jedna mają biegunkę, inni wzdęcia, bóle.
Każdy organizm reaguje inaczej, tyczy się to też czasu reakcji. Ja np. biegunek nigdy nie miałam.
Za to po nieświadomym zjedzeniu glutenu, puchnie mi brzuch po ok. 4 godzinach, mam też straszny ból jelit i głowy.
Na szczęście zadarza się to naprawdę rzadko.
www.bezokruszka.pl – blog dla osób na diecie bezglutenowej
dieta_bez_glutenu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 19 mar, 2013 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dieta_bez_glutenu »

badań nie zrobiłem, bo u mnie w mieście nikt o takich nie słyszał. Będę musiał iść do jednego z polecanych na waszej stronie.


byłem u lekarza dostałem:
-Xifaxan http://www.doz.pl/leki/p341-Xifaxan
Czy branie tego antybiotyku bez żadnych badań to dobry pomysł? może najpierw sprawdzić czy mam bakterie wrażliwe na rifaksyminę? da się?
Debridat:
http://www.doz.pl/leki/p3549-Debridat
Sanprobi IBS:
http://www.doz.pl/leki/p6563-Sanprobi_IBS

Badania:
-kał na krew utajoną
-kał na pasożyty
słyszałem, że jednokrotne pobranie to za mało?
oddać będąc na diecie, czy jedząc normalnie? różnica jest taka, że jedząc normalnie będzie to biegunka

kolonoskopia:
gdzie w okolicach Katowic jest dobry lekarz i nowoczesny aparat?
sama kolonoskopia wystarczy, czy dopłacić do czegoś, żeby badanie dało lepszy efekt?

Jakie ogólnie inne badania przeprowadzić?
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

Twoje objawy mogą wskazywać na wiele różnych chorób jelit od jakiego czasu masz biegunkę ?
robiłeś CRP?
dieta ci pomaga ?
odpowiedz na te pytania bo mam pewne przypuszczenia co do twoich objawów
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Ja też miałam super wyniki krwi, pasożytów brak, a ciągłe biegunki i ogólnie złe samopoczucie. Jeden lekarz rodzinny jak na niego trafiłam, powiedział tak od niechcenia, proszę odrzucić gluten na dwa tygodnie i zobaczymy czy coś sie zmieni. No i jak ręką odjął. (oczywiście jeszcze dużo wpadek było po drodze). Potem dopiero po ok 2 mies wysłali mnie na na przeciwciała, które i tak wyszły ujemne. Dalej jestem na diecie, biegunek brak, to najważniejsze.
anetgod0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 19 sty, 2018 14:41

Re: celiakia u dorosłego, biegunka przewlekła od kilkunastu

Post autor: anetgod0 »

Nieco odświeżam temat, bo sama miałam podobne problemy i też lekarz nie bardzo wiedział jak podejść do tematu. Dietę zmieniłam trochę na własną rękę na bardziej lekkostrawną i to faktycznie też pomogło, ale długo na niej nie wytrzymałam, bo jednak to jedzenie jest bardzo delikatne i nie zawsze miałam okazję, żeby takie gdzieś znaleźć.
W końcu u któregoś z kolei lekarza dostałam receptę na taki lek nifuroksazyd https://www.apteka-melissa.pl/produkt/n ... 11151.html - jakoś nigdy wcześniej na niego nie trafiłam, a szkoda, bo to chyba nie jest antybiotyk, tylko lek działający głównie na metabolizm. Ale może dzięki temu sieje nieco mniejsze spustoszenie w organizmie? I wystarczą niewielkie dawki. Jeszcze nie zaczęłam go stosować, bo chciałam go lepiej poznać, zwłaszcza, że niby podaje się go niby przy infekcjach bakteryjnych.
@dieta_bez_glutenu - Z tych preparatów, z Twojego wpisu, kilka razy brałam ten ostatni i muszę przyznać, że w przypadku sporadycznych problemów żołądkowych i leczenia antybiotykami spisywał się on całkiem nieźle. Przede wszystkim nie powodował dodatkowych nieprzyjemnych dolegliwości.
Ja badania zrobiłam kilkukrotnie - raz przed dietą, po kilku dniach na nowej diecie i po jej odstawieniu. Najbardziej zależało mi na porównaniu wyników i jakiejś kolejnej konsultacji ze specjalistą. Póki co czekam na wyniki i nie wiem kiedy się one pojawią...
Może się okazać, że faktycznie zmiana diety (i jej przestrzeganie, a nie zjedzenie od czasu do czasu czegoś zdrowszego) pomoże też i mi się uporać z tym problemem... I szczerze, to bardzo na to liczę, bo do tej pory nie miałam żadnych większych problemów z wynikami żadnych badań, chociaż zapewne nie robiłam jeszcze wielu takich, które pomogłyby mi jeszcze dokładniej skontrolować swój organizm. Ale samej to czasem trudno się w tym wszystkim połapać.
ODPOWIEDZ