co to znowu...?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alicja Dabros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 07 lis, 2004 03:31
Lokalizacja: USA

co to znowu...?

Post autor: Alicja Dabros »

Juz sama nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. Mimo, ze moja coreczka jest na diecie od ponad 5 miesiecy zdarza jej sie oddawac stolce nawet 3 razy dziennie ( i to troche wolne), nie wiem, czy to jest normalne, czy moze cos robimy nie tak?
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Zawsze mozna przeoczyc gdzies gluten i nie jest to niestety trudne...zwlaszcza w Polsce, ale moze po prostu kosmki jelitowe nie odbudowaly sie wystarczajaco i kazdy blad dietetyczny(a sprobuj sama zjesc cos ciezkostrawnego i popic cola...) moze spowodowac gwaltowna reakcje ze strony organizmu; poza tym nie pamietam czy chodzi u Ciebie o celiakie, czy alergie, bo przy alergii wszystkie reakcje organimu sa szybsze i gwaltowniejsze, no i zawsze moze byc dodatkowy czynnik uczulajacy o ktorym jeszcze nie wiesz...
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Mój dwulatek również jest na diecie od 5-ciu miesięcy. Z tymi stolcami u niego jest dokładnie tak jak piszą Alicja i Anakon.
Normą są dwa stolce dziennie. Jeżeli pojawi sie trzeci a do tego rzadszy jest to dla mnie sygnał że Mały dostał do zjedzenia albo coś zakazanego albo ciężkostrawnego. Najczęściej te stolce " glutenowe" są bardziej cuchnące niż normalnie i wyraźnie widać niestrawione resztki pokarmów.
:roll:
Pozdrawiam Asia.Obrazek
ODPOWIEDZ