celiaka ?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Po prostu wyrażam swoje zdanie nie pisze na forum "Hej nie stosuj diety bo szkodzi"podzieliłam się moim doświadczeniem i tyle.A,o diecie muszę miec pojęcie ponieważ na co dzień stosuje ją dla mojej córki .
I to mnie dotyczy.Na forum dużo ludzi pisze takie brednie że w głowie sie nie mieści i to nie są osoby związane z medycyną.Ulge poczułam ponieważ mnie dieta by wykończyła ,a odwrotnie jest z moim dzieckiem na nią dieta zadziałała .A,dlaczego tak się w moim przypadku stało to już wiesz.I,jeszcze jedno!!!
Ostatnio zmieniony czw 19 wrz, 2013 23:09 przez kerima_82, łącznie zmieniany 4 razy.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

kerima_82, ?
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

No cóż - wygląda na to, że jesteś jedynym przypadkiem, któremu zaszkodziła dieta bezglutenowa.
Może powinnaś się dokładnie przebadać, bo to naprawdę niezwykłe zjawisko.
kerima_82 pisze:Na forum dużo ludzi pisze takie brednie że w głowie sie nie mieści i to nie są osoby związane z medycyną.
taa.... piszesz to z pozycji lekarza? dietetyka? osoby związanej z medycyną?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

[quote="kerima_82"]Po prostu wyrażam swoje zdanie nie pisze na forum "Hej nie stosuj diety bo szkodzi"podzieliłam się moim doświadczeniem i tyle.A,o diecie muszę miec pojęcie ponieważ na co dzień stosuje ją dla mojej córki .
I to mnie dotyczy.Na forum dużo ludzi pisze takie brednie że w głowie sie nie mieści i to nie są osoby związane z medycyną.Ulge poczułam ponieważ mnie dieta by wykończyła ,a odwrotnie jest z moim dzieckiem na nią dieta zadziałała .A,dlaczego tak się w moim przypadku stało pisałam na forum że miałam podejrzenie celiakii ,a czy choroba jest to się okaże się w przyszłości .
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Dieta bezglutenowa może przynieś ogromna zmianę dla chorych na celiakię .MAM TAKA NADZIEJĘ :)
Ostatnio zmieniony czw 19 wrz, 2013 23:35 przez kerima_82, łącznie zmieniany 1 raz.
kerima_28
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

A u mnie dieta BG sprawdza się bardzo dobrze, choć wyniki badań na celiakię były niejasne, a ja nie miałam żadnych ''typowych'' objawów choroby i wielkie wątpliwości co do sensu przejścia na dietę.
Obawiałam się że schudnę, ale nic z tych rzeczy. Kalorie uzupełniam łyżką oleju lnianego po trzech posiłkach. Mój żołądek, który zawsze dawał mi się we znaki ma się ostatnio o wiele lepiej...
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

kerima_82 pisze:
kerima_82 pisze:Po prostu wyrażam swoje zdanie nie pisze na forum "Hej nie stosuj diety bo szkodzi"podzieliłam się moim doświadczeniem i tyle.A,o diecie muszę miec pojęcie ponieważ na co dzień stosuje ją dla mojej córki .
I to mnie dotyczy.Na forum dużo ludzi pisze takie brednie że w głowie sie nie mieści i to nie są osoby związane z medycyną.Ulge poczułam ponieważ mnie dieta by wykończyła ,a odwrotnie jest z moim dzieckiem na nią dieta zadziałała .A,dlaczego tak się w moim przypadku stało pisałam na forum że miałam podejrzenie celiakii ,a czy choroba jest to się okaże się w przyszłości .
Osoby, które na forum są często i długo, wiedzą, że nie masz celiakii, ale osoby, które zaglądają rzadko albo pierwszy raz, nie są w stanie prześledzić wszystkich Twoich postów i nie wiedzą, że nie masz celiakii. Jak przeczytają wyrywkowo Twojego posta , w którym piszesz,że dietę bg stosowałaś, ale ci szkodziła i by cię wykończyła, to mogą pomyśleć, że dieta bg nie jest konieczna przy celiakii. Zachęcasz ludzi chorych takimi tekstami, nie informując jednocześnie , że nie masz celiakii, do niestosowania diety bg.
Podzielałaś się tym swoim "doświadczeniem" już kilka razy i nie musisz pisać ciągle tego samego w wyrywkowych postach. Jeśli chcesz napisać, że stosowałaś dietę bg i ci nie pomogła, to napisz to, ale jednocześnie zawsze zaznaczaj w tym samym poście, że nie masz celiakii, bo to jest podstawowa różnica między Tobą, a nami tutaj wszystkimi. Inna sprawa, że dieta bg nie może nikomu zaszkodzić, a nawet jeśli tak czujesz, to jest tylko zbieg okoliczności. Chorujesz na inną chorobę niż celiakia i tyle, a dolegliwości jelitowo - żołądkowe mogą oznaczać tysiąc innych chorób poza celiakią.
O córce pisz, jeśli jest chora, ale Ty nie jesteś chora, więc Twoje doświadczenia nie mają większego znaczenia dla osób chorych.

Jakie brednie dokładnie ludzie na forum piszą? Niestety, ale nie zauważyłam żadnych bredni, natomiast to co ty wypisujesz,że dieta bg by cię wykończyła.... Nie chcę być niemiła po prostu.
Ostatnio zmieniony pt 20 wrz, 2013 16:57 przez alva_alva, łącznie zmieniany 1 raz.
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

Jak przeczytają wyrywkowo Twojego posta , w którym piszesz,że dietę bg stosowałaś, ale ci szkodziła i by cię wykończyła,
dieta BG nie może nikogo wykończyć przecież to nie jest możliwe, żeby niejedzenie pewnej grupy zbóż komuś zaszkodziło...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

aaggaa, my to wiemy, ale kerima jest przekonana, że ją osobiście dieta prawie wykończyła (co wg mnie jest nakręceniem swojej psychiki przeciw diecie). co i rusz wstawia tego typu posty..nie rozumiem sensu, ale nie wnikam. oby jej dziecku żyło się lepiej bez gluta.
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Chciałam podzielić się swoimi doświadczeniami.Jak dieta wpłynęła na moje zdrowie, nie będę sie powtarzać ;-)Szukałam opinii co inni o tym myślą? Nie jestem przeciwna diecie na co dzień jest mi obecna i ją stosujemy. Bardzo ściśle trzymam się tego i tak już pozostanie na długo.
kerima_28
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Mam ujemne przeciwciała ,ale brzuch robi mi się jak balon ?
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

kerima_82, wiele dorosłych ma ujemne wszystkie przeciwciała. biopsja jelita to jest to co da Ci odpowiedź.
brzuch jak balon robi się też dziadkom po mleku, mi po ziemniakach, sąsiadowi po fasoli, czytaj- brzuch jak balon występuje b. czesto u niemalże wszystkich obywateli.

może być objawem reakcji na gluten, ale NIE musi
aaggaa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 242
Rejestracja: wt 17 kwie, 2012 14:01
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: aaggaa »

kerima_82 czemu nie chcesz zrobić sobie tej gastroskopii z wycinkami? to wyjasni wszystko

ja miałam niejasne badania z krwi sporo wyszło ujemnych i tylko jedno wynik graniczny, dopiero gastro sporo wyjaśniła, ale też histopatolog zaznaczył, że MOŻE to być celiakia-nie postawił 100%-owej diagnozy

miałam zapalenie żołądka, refluks żółciowy masakra 1,5 roku leczenia trochę poprawa była, ale średnio

po przejściu na dietę żołądek mnie NIE BOLI mogę normalnie jeść,

chleb bezglutenowy i inne produkty bez gluta też mogą być dobre

dieta wcale nie musi oznaczać osłabienia czy też chudnięcia, a jeśli na początku tak by było można się wspomóc np. nutridrinkiem
Ostatnio zmieniony czw 26 wrz, 2013 18:46 przez aaggaa, łącznie zmieniany 2 razy.
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Łykam DEBERTIN bóle brzucha ustąpiły ale gastroskopię mam w planach powtórzyć.
Ostatnio zmieniony czw 03 paź, 2013 22:45 przez kerima_82, łącznie zmieniany 1 raz.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

kerima_82, chyba Debretin? kiedyś dostałam to na IBS
ODPOWIEDZ