Lista leków bezglutenowych

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Derwid »

Adrian, ja brałem (nie pamiętam jaką dawkę) i nie zauważyłem dziwnych objawów. Zaznaczam jednak, że jestem mało objawowy.
Awatar użytkownika
Marigold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 15:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Marigold »

Oto informacja jaką uzyskałam nt. Gripovita Forte:

Szanowna Pani,
W składzie produktu nośnik maltodekstryna – otrzymywany jest z kukurydzy/pszenicy. Zgodnie z certyfikatami jakości dla substancji zawartość glutenu w Gripovicie wynosi < 20 ppm i nie wymaga znakowania. Produkt zgodnie z rozporządzeniem KOMISJI (WE) NR 41/2009 z dnia 20 stycznia 2009 r. dotyczącym składu i etykietowania środków spożywczych odpowiednich dla osób nietolerujących glutenu klasyfikowany jest jako niezawierający glutenu.

Serdecznie pozdrawiam,
Marlena Drożdż
Medical Director and QPPV
mobile: 502 727 115
tel. (22) 56 98 222
majka@zdrovit.pl
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Anula80 »

Przypadkiem trafiłam na ten preparat:
http://www.aptekagemini.pl/probiotyk-w- ... apteo.html
W opisie informacja, że nie zawiera glutenu ani laktozy
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
madziolek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 26 kwie, 2016 15:16

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: madziolek85 »

Witam.
Mam pytanko czy ketotifen i jovesto zawierają gluten, laktoze.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Leeloo »

Jeśli nie znalazłaś tych informacji na forum, ulotka jest niejasna, to napisz bezpośrednio do producenta i zamieść odpowiedź dla dobra ogółu :)
miri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 02 maja, 2016 16:29

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: miri »

Zastanawiam się jak wygląda sytuacja a tabletkami "Vigor up" . Są stosunkowo nowe na rynku. Skład raczej nie wzbudza podejrzeń ale wysłałam wiadomość do producenta , mam nadzieję , że odpowiedzą

Edit: odpowiedzieli , bardzo szybko.
Witaj Marto! Suplementy Vigor UP! nie zawierają glutenu, dlatego mogą być stosowane przez osoby nie tolerujące tego składnika.
Pozdrawiamy serdecznie,
zespół Vigor UP!
:)
kasia878
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 07 maja, 2016 19:09

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: kasia878 »

Mam synka który nie toleruje glutenu i.Z tych bezglutenowych na kaszel dla dzieci to fajny jest Dicotuss baby. . Szybko działa i ma naturalny sklad.
jusdar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 22 paź, 2013 19:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: jusdar »

Syn ma alergię. Katar sienny oraz łzawiące oczy. Uczulony jest na pyłki drzew, traw i zbóż a także roztocza kurzu domowego. Na liście leków bezglutenowych na forum jest Amertil. Czy oprócz tego leku są jakieś inne, skuteczne, nowocześniejsze jak np. Hitaxa itp.? Czy niestety zostaje nam wyłącznie ten lek do stosowania. Proszę o odpowiedź wszystkich bezglutenowych alergików lub lekarzy. Dodam, że syn ma 12 lat. Z góry dziękuję
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Adrian »

jusdar pisze:Syn ma alergię. Katar sienny oraz łzawiące oczy. Uczulony jest na pyłki drzew, traw i zbóż a także roztocza kurzu domowego. Na liście leków bezglutenowych na forum jest Amertil. Czy oprócz tego leku są jakieś inne, skuteczne, nowocześniejsze jak np. Hitaxa itp.? Czy niestety zostaje nam wyłącznie ten lek do stosowania. Proszę o odpowiedź wszystkich bezglutenowych alergików lub lekarzy. Dodam, że syn ma 12 lat. Z góry dziękuję
Allegra i Claritine są bezglutenowe. Ja osobiście polecam Claritine jest na prawdę skuteczna.
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Anika78 »

Znalazłam taki suplement dla dzieci i dorosłych z AZS,może komuś się przyda,nie zawiera glutenu,ani laktozy
https://www.doz.pl/apteka/p111871-Doppe ... utm_source
jusdar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 22 paź, 2013 19:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: jusdar »

Czy lek HITAXA (tabletki rozpuszczające się w jamie ustnej) jest bezpieczny dla celiaków? Ten lek jest podobno (wypowiedź lekarza alergologa) lekiem najnowszej generacji, bardzo skuteczny. Leki Amertil oraz Claritine są starszej generacji i w przypadku alergii u mojego syna zupełnie nie działają. Dodam, że dostępni w mojej okolicy lekarze alergolodzy nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie, wręcz byli zaskoczeni moim pytaniem, gdyż uważali wszystkie leki za nie zawierające glutenu. Uświadomiłam ich, że substancje czynne nie zawierają, ale już substancje pomocnicze lub np. otoczka kapsułek mogą zawierać gluten.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Anna Mama Szymona »

Czy może ktoś polecić bezglutenowy lek w tabletkach przeciwgorączkowy , przeciwbólowy i przeciwzapalny dla czternastolatka?Do tej pory używałam Nurofenu w syropie , ale to już 15-20 ml trzeba podawać ,więc wolałabym tabletki.
Magda Z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 16 wrz, 2016 12:33

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Magda Z »

Ostatnio rozłożyła mnie choroba, a jako że na diecie jestem od niedawna, musiałam przejść przyspieszony kurs :) Wasze wpisy są bardzo pomocne, ja również wysłałam kilka maili.

Fervex:

13.09.2016

Szanowna Pani,

Dziękujemy o skontaktowanie się z Informacją Medyczną w związku z lekiem Fervex (paracetamol/vitaminc/pheniramine maleate). Poprosili Państwo o informacje dotyczące czy Fervex jest produktem
bezglutenowym?
Zgodnie z odpowiedzią otrzymaną ze strony Agen (UPSA) gluten nie jest stosowany w procesie produkcji leku FERVEX dla dorosłych (granulki w saszetce). Ponadto, według sprawozdania naszych dostawców, gluten nie powinien być także obecny w substancjach stosowanych do produkcji leku. Jednakże obecność śladowych ilości substacji nie może być wykluczona ze względu na to, że nie produkt nie został poddnay testom na obecność glutenu.

Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który najlepiej będzie potrafił doradzić odnośnie dostępnych metod leczenia lub przydatności danej formy leczenia.

Z poważaniem,
Informacja Medyczna BMS


I jak Waszym zdaniem i doświadczeniem? Można pić??
Magda Z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 16 wrz, 2016 12:33

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Magda Z »

Pytałam też o spray do nosa Avamys (moja dr ostatnio bardzo go "lubi", u mnie się super sprawdza). Oto odpowiedź:

Szanowna Pani,

Dziękuję za przesłane pytanie medyczne. W oparciu o obowiązującą Charakterystykę produktu leczniczego Avamys (w załączeniu), uprzejmie informuję że produkt niniejszy nie zawiera glutenu.

Z poważaniem,

Medical Governance Department

GSK Services Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, Poland
Tel +48 22 576 9105
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista leków bezglutenowych

Post autor: Adrian »

Dobra wiadomość od firmy Olimp Labs:

"Witam Panie Adrianie

Produkt Chela-Mag B6 forte shot jest bezglutenowy.




Pozdrawiam,

Małgorzata Żyrkowska (Nykiel)
Kierownik Działu Marketingu"
Zablokowany