bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

witam
Mam problemy trawienne....zaparcia-od tego tyję okropnie. Rozwolnienie -nagle nie wiadomo skad połaczone z silnym bolem glowy. Po wizycie w toalecie robi mi sie lepiej...
Po zjedzeniu w 1 tygodniu-dlugi weekend -4 ciast polaczone z bulkami z tesco -nastapil atak wymioty z biegunka-wtedy pomyslalam,ze to moze byc gluten......

robilam badania skorne na nietolerancje na gluten, gastroskopie nic mi nie wychodzi. Lekarz zdiagnozowal jelito drazliwe.....
Jestem na dziecie zero chleba, maki -objawy znikaja jak reka odjąl.... schudlam bez problemu .Mam nawet problem z przytyciem.....Bedac na diecie bezglutenowej -tyle ile moge-Po zjedzeniu 3 ciasteczek bole w jamie brzusznej sa na dwa wieczory z zrzedu...
Bedac na diecie bezglutenowej przez 2-m-ce===po wprowadzeniu chleb a na drugi dzien dostalam chrypki jak Rod Stewart i trwala ona przez 3 tygodnie....sama przeszla. Problemy trawienne wzdecia i bole brzucha, zaparcia ,rozwolnienia, zgagi refluks wrocily po m-cu...
Jestem na diecie czuje sie rewelacyjnie dostaje make mij organizm dostaje wariacj......Co to jest...........................????????????????????????????Pomocy
moj brat i ma podobn e objawy......................bol brzucha , glowy biegunki ,jest przerazliwie chudy .........................................nie ma zaparc
Co to moze byc............................................?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: Leeloo »

kiedy mialas robioną gastroskopie? CZY POBRANO WTEDY WYCINKI Z DWUNASTNICY? czy byłaś na diecie bezglutenowej podczas tego badania? jak długo?
jakie testy skórne na nietolerancje? masz na myśli alergie? czy z krwi alergie też badałaś?
badano przeciwciała na celiakię?

to może być alergia (z testow skórnych może nie wyjść, ale z krwi już owszem), może być nietolerancja pokarmowa (można zbadać za pomocą Food Detective), może być celiakia jeśli nie pobrano Ci wycinków i nie zbadano krwi na przeciwciała. Może być też NADWRAŻLIWOŚĆ na gluten, o czym więcej tutaj:
http://www.celiakia.pl/nadwraliwo-na-gluten/

dieta bezglutenowa jest też bardzo wskazana przy IBS (zespół jelita drażliwego).

masz jakieś dolegliwości skórne po glutenie? jak żelazo, ferrytyna, enzymy wątrobowe i trzustkowe? Badałaś tarczycę? (tsh, ft4, ft3, usg, antyTPO, antyTG) Przy niedoczynności występuje chrypka.
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

robiac badania jadlam gluten-ale nic mi nie wychodzilo.Podejrzewam, ze lekarz wie co robi i zrobil mi te badania o ktorych piszesz-mialam podejrzenie celiakie.
ja ppodejrzewalam, ze jest to nietolerancja albo alergia ( badan z krwi nie mialam- ide do lekarza) i to dziala mi na tarczyce. Po zjedzeniu glutenu -czasem boli mnie od lewej strony szyja. Bratowa, ktora jest pielegniarka zauwazyla , ze mam chrypke, ktorej nie mialam poprzedniego dnia. Poporzedniego dnia zjadlam troche glutenu. Zauwazam to ,ze chrypka pojawia sie jak pozwole sobie n agluten. W poniedzilek ide do lekzra -zrobie badania i napisze o efektach


po glutenie mam wysypki skorne- zaczerwieniena na twarzy -myslalam ,z e to pryszcze a to jes tuczulenie n a gluten-jak jestem na diecie cere mam rewelacyjną
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: dorkub »

objawy mam podobne, więc z mojej strony to byłbym pewna że to celiakia, albo chociaż alergia na gluten
celiakia od lutego 1996 ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: Leeloo »

"Podejrzewam, ze lekarz wie co robi i zrobil mi te badania o ktorych piszesz-mialam podejrzenie celiakie."
Niestety często NIE WIE.
nie masz wyników badań, które Ci wykonał? zawsze trzeba odbierać swoje dokumenty.

wygląda to na alergie albo nadwrazliwość, ale musisz napisac co dokładnie zbadano.
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

jeszcze mam chyba atopowe zapalenie skory =siln a swedzonka n a stiopie-swedzi jak diabli -powoli schodzi. zrobilo mi si e po tym jak po diecie bezglutenowej wrocilam do glutenu bo mialam badania.Powoli schodzi.
Badania mam jak znajde to naisze co zbadano........
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

atopowe zapalenie -falszywy alarm ,bylam u lekarza skornego-jest to cos innego
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

31.01.2014 mam termin - badanie alergii n agluten z krwii....
Obecnie jem gluten. Objawy- na drugi dzien zapchany nos i tak przez tydzien, w nosie zbieraja sie .......W gardle splywa mi glut.
W niedziele zjadlam ciasto-2 kawalki i znowu znajomy bol glowy i brzucha a w poniedzialek tak samo do poludnia, juz bralo mnie na wymioty....
Obserwuje pogorszenie samopoczucia....to mnie utwierdza w tym, iz powinnam uwazac na gluten.....
do leeloo...................co sadzisz o wynikach.....................?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: Leeloo »

danuska, nie mogę w tych warunkach, gdzie jestem teraz, otworzyć załączników, także cierpliwości.

bez wycinków z dwunastnicy nic nie wiemy na 100%, przeciwciał z krwi też nie badałaś prawda?

w najlepszym wypadku obstawiam nadwrażliwość na gluten -> http://www.celiakia.pl/nadwraliwo-na-gluten/
co kończy się tak samo jak celiakia- dieta bg.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: Leeloo »

krew wygląda w porządku, nieco obniżone WBC- może byłaś przeziębiona, coś Cię brało, osłabienie, stres itd. Hemoglobina niska, ale w normie. Jest ok. Nie masz przeciwciał w klasie IgA, to o niczym nie świadczy. niewiadomo jak inne przeciwciała, poza tym można mieć ujemne wszystkie te wskaźniki, a biopsja wykaże celiakię.
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

czułam sie podczas badan normalnie. Jedzenie glutenu powoduje u mnie ospałość , podenerwowanie.moze to mialo wplyw na te badania
zapomnialam napisac, ze kiedys robily mi sie afty w ustach -teraz nie.skóra such , czesto pekaja mi piety. robia mi sie zajady.

wycinki; test ureazowy co mi wtedy badali.....bo lekarz nie mowi pacjentowi co bada?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: Leeloo »

danuska, pisząc posty, proszę przeczytaj je zanim wyślesz. często nie rozumiem czy o coś pytasz lub o co dokładnie pytasz.

zakładam, że teraz pytasz o test ureazowy tak?
Ten test służy do wykrycia bakterii Helicobacter pylori. lekarz pobiera wycinek z żołądka i kładzie go na taki test- jeśli zmieni kolor, to znaczy, że jest bakteria. Ty jej nie masz, a zaznaczę, że w dzisiejszych czasach ma ją większość ludzi.
danuska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: czw 02 sty, 2014 16:38

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: danuska »

czyli podczas gastroskopii nie mialam badanych kosmkow jelitowych??
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bole brzucha, wymioty, zaparcia i rozwolnienia

Post autor: Leeloo »

na to wygląda. gdyby było badane, musiałabyś się zgłosić po wynik biopsji- oddzielny dokument + powinna byc wzmianka w tym wyniku powyżej, że pobrano wycinki i poszły dalej do oceny. Na biopsję trzeba mieć skierowanie i czasem dopłaca się do tego badania.
ODPOWIEDZ