DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasiamikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 11 kwie, 2013 13:49
Lokalizacja: Radom

DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: kasiamikus »

Witam, celiaka została u mnie zdiagnozowania w wieku niemowlęcym. Obecnie mam 28 lat i od jakiś trzech lat mam straszne problemy z zoladkiem. Czuje sie tak jak bym mniej więcej dwa, trzy razy w miesiącu miała zatrucie pokarmowe.
Obecnie mieszkam w Londynie, gdzie na gastrology czeka sie ok. 2-3 miesiące, tylko na wizytę a potem dopiero ewentualnie jakieś badania dlatego zdecydowałam sie leczyć prywatnie w POlsce. POSZUKUJE DOBREGO gastrologa najlepiej z okolic Warszawy. Najlepiej jakby od razu robił usg na miejscu i ewentualnie gdyby robił gastroskopie. Bardzo proszę o polecenia.
Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: Leeloo »

nie liczyłabym na żadne badanie 'z miejsca'.
o dobrego gastrologa ciężko..
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: Adrian »

Bardzo dobry lekarz gastrolog Antoni Błaszak przyjmuję na Sapierzyńskiej u Bonifratów w Warszawie.
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: Magda79 »

ja chodzę do tej przychodni
http://przychodniapfg.pl/
oczywiście prywatnie
do dr Wociala
na drugiej wizycie dostałam skierowanie do szpitala - 2 miesiące czekałam, a potem tydzień na oddziale gastroenterologii w Centrum Onkologii w Warszawie - miałam tam min TK, gastroskopie, i badań z krwi n a 3 strony wypisu. Nawet znieczulenie do gastro było za darmo jak poprosiłam.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8116
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: Leeloo »

Magda79- niesamowite. Fajnie, że tak trafiłaś!
wyszła Ci celiakia?
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: Magda79 »

Celiakię sama zdiagnozowałam sobie wcześniej ;)
do prywatnego lekarza trafiłam już z kompletem badać,

jakieś 10 lat wcześniej jakiś gastrolog zasugerował mi tą chorobę ze względu na objawy, ale dzięki jego "radom " byłam na diecie częściowej jak się okazało, więc objawy wciąż były. Jak chciałam zmienić lekarza to terminy jak wszędzie - do 2 lat nawet w poradni chorób jelit - w którymś szpitalu warszawskim taka jest. Więc zrobiłam sobie wszystko prywatnie - kolo i gastroskopie, wszystkie przeciwciała itd - trochę poczytałam tu na forum co i jak warto zbadać. Na gastro kazałam zbadać sobie kilka wycinków pod kątem celiakii, ale lekarz już po samym badaniu mi powiedział że jego zdaniem to celiakia.Do tego przeciwciała wszystkie duuużo za wysokie i 3a z biopsji. Więc jak poszłam do właściwego lekarza prowadzącego to podałam mu już gotową diagnozę. Potem był ten szpital dla potwierdzenia i tyle, cieszę się bardzo z tomografii, jak mi doktor powiedział - dla spokoju pacjenta że nie ma raka w jamie brzusznej ;). W dodatku w szpitalu wykryli Hasimoto, więc taki typowy celiak ze mnie ;). na razie nie drążę tematu dalszych chorych, jak się uporam z tymi zacznę dalej ;).
magdalenan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 06 maja, 2014 11:41

Szukam dobrego gastrologa - Warszawa

Post autor: magdalenan »

Witam,

Poszukuję gastrologa z Warszawy bądź okolic. Lekarz który diagnozował u mnie celiakie po rozpoznaniu powiedział tylko żebym nie jadła glutenu i widzimy sie za rok. Objawy nie ustąpiły do końca więc chciałabym się skonsultować z innym lekarzem.
kasiak195
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 26 maja, 2014 08:06

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: kasiak195 »

Jestem na diecie od pięciu miesięcy. Na wizytę u gastrologa czekałam od czerwca. W tamtym tygodniu miałam wizytę w przychodni przyszpitalnej na ul Solec u doktora Jarosława Witkowskiego. Od pierwszej chwili potraktował mnie bardzo poważnie, chociaż poczucia humoru mu nie brakuje. Skierował mnie na gastroskopię na cito z komentarzem, że skubnie mi coś przy okazji w jelitkach. Termin gastroskopii był nieciekawy, za jakieś dwa miesiące. Jak się pan doktor dowiedział, to się zdenerwował i ... już mam gastroskopię za sobą, bo przyjął mnie na terenie szpitala w piątek. Mało tego. Porozmawiałam z nim o mojej 17-letniej córce, która najwyraźniej nie toleruje glutenu. Powiedział, że przyjmie ją za tydzień bez zapisu, bo nie ma potrzeby żeby jej robić płatne badania, jeśli on może dać skierowanie. Jestem pod wrażeniem jego podejścia do mnie jako pacjentki. Do tego ma naprawdę dużą widzę na temat celiakii i nietolerancji glutenu. Super lekarz. Polecam
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: Adrian »

kasiak195 pisze:Jestem na diecie od pięciu miesięcy. Na wizytę u gastrologa czekałam od czerwca. W tamtym tygodniu miałam wizytę w przychodni przyszpitalnej na ul Solec u doktora Jarosława Witkowskiego. Od pierwszej chwili potraktował mnie bardzo poważnie, chociaż poczucia humoru mu nie brakuje. Skierował mnie na gastroskopię na cito z komentarzem, że skubnie mi coś przy okazji w jelitkach. Termin gastroskopii był nieciekawy, za jakieś dwa miesiące. Jak się pan doktor dowiedział, to się zdenerwował i ... już mam gastroskopię za sobą, bo przyjął mnie na terenie szpitala w piątek. Mało tego. Porozmawiałam z nim o mojej 17-letniej córce, która najwyraźniej nie toleruje glutenu. Powiedział, że przyjmie ją za tydzień bez zapisu, bo nie ma potrzeby żeby jej robić płatne badania, jeśli on może dać skierowanie. Jestem pod wrażeniem jego podejścia do mnie jako pacjentki. Do tego ma naprawdę dużą widzę na temat celiakii i nietolerancji glutenu. Super lekarz. Polecam
To trafiłaś na bardzo dobrego lekarza, żeby każdy lekarz miał takie podejście jak twój gastrolog...
kasiak195
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn 26 maja, 2014 08:06

Re: DOBRY GASTROLOG WARSZAWA

Post autor: kasiak195 »

Naprawdę miałam szczęście. Internista dał mi skierowanie z wielką łaską. Zapytał mnie czy mam biegunki. Odpowiedziałam, że nie. Na to on, że w takim razie nic mi nie jest. Jasne, nic. Utyłam przez dwa lata ponad 15 kg, od lat choruję na bielactwo i miałam już początki stanu zapalnego tarczycy. Od początku diety schudłam prawie 10 kg. Tarczyca jest już ok, a bielactwo się pomału cofa. Za dwa tygodnie odbiorę wyniki gastroskopii, ale już wstępnie wiem, że mam się przygotować na celiakię, bo lekarz powiedział, że gołym okiem było widać spłaszczenie kosmków.
ODPOWIEDZ