gdzie do lekarza

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciapsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 16 lut, 2004 22:27

gdzie do lekarza

Post autor: Ciapsky »

moja dziwczyna jest chora (tak mowi) na celiakie ale nie robila dawno badan i nie przestrzega diety (co za tym idzie dobrze wiecie). gdzie najlepiej sie udac (w Warszawie) na badania i jak ja przekonac zeby jeszcze raz tam poszla. czy badania krwi sa wystarczajace czy biopsja jest nieunikniona??
Ciapu¶ dba o swoj± ukochan± celiakinkę
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

z tego co wiem to biopsia bedzie konieczna. bo tylko tak sie mozna na 100%przekonac o byciu chorym na celiakie. jesli sie myle to prosze niech ktos mnie poprawi:)
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Nie zaszkodzi zrobic najpierw badan z krwi, np na Wilczej w prywatnym niestety laboratorium Nadzieja, moze nie jest tanio, ale sprobuj sie doczekac wynikow w panstwowej sluzbie zdrowia......a biopsja oczywiscie bedzie konieczna jesli markery wyjda dodatnio, jesli nie to pozostanie dalej maly znak zapytania...bo tylko biopsja poki co daje wymierny i wystarczajacy obraz choroby...ale mysle, ze zrobienie choc podstawowych markerow to sprawa b. wazna dla przyszlego zdrowia, zwlaszcza dziewczyny ktora potencjalnie moze miec w przyszlosci dzieci(moze sobie zrujnowac zdrowie nie przestrzegajac diety)
Awatar użytkownika
Ciapsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn 16 lut, 2004 22:27

Post autor: Ciapsky »

wielkie dzieki.
Ciapu¶ dba o swoj± ukochan± celiakinkę
ODPOWIEDZ