Do chorujących z Krakowa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 lut, 2005 14:43
Lokalizacja: Kraków

Do chorujących z Krakowa

Post autor: kotek »

Jestem w trakcie diagnostyki. jak na razie mam dodatnie wyniki przeciwciał przeciwko gliadynie i endomysium, ale tylko w klasie IgG. Dlatego chciałam oznaczyć jeszcze przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej. Może ktoś wie gdzie w Krakowie można to zrobić, bo na razie poszukuję bezskutecznie. A może ktoś z Was miał podobne wyniki? Odezwijcie się. Pozdrawiam wszystkich. Ania.
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Ja chodzę do poradni gastroenterologicznej na Śniadeckich 10 (chyba)i badania przeciwciał przeciw transglutaminazie mam robione co trzy miesiące właśnie w poradni (przy oddziale gastroenterologii). Nie wydaje mi sie jednak aby można było je tam zrobić bez zlecenia lekarza, ale możesz spróbować. Nie mam niestety przy sobie numeru telefonu.
kotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 lut, 2005 14:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kotek »

Bardzo dziękuje za odpowiedz, telefon znajde i zapytam.
kotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 lut, 2005 14:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kotek »

Miałaś rację Sylwio tam trzeba mieć zlecenie od lekarza. Może ktoś jednak zna miejsce gdzie można pójść, zapłacić i zrobić to badanie.
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Mam jeszcze dwa pomysły. Też klinika uniwersytecka na Skawińskiej 8 (jeśli jeszcze tam nie byłaś). Tam jest duże laboratorium diagnostyczne. Byłam tam kiedy moja rodzinka miała robić badania ale wówczas pytałam o przeciwciała przeciw endomysium i gliadynowe. Te robią a są trudniejsze w realizacji, więc może i przeciw transglutaminazie. Rozmawiałam tam z pania, która wykonuje takie badania. Sama ma dziecko, które było na diecie, więc wie o tym wszystko. Dodatkowo oczywiście laboratorium szpitala dziecięcego w Prokocimiu (pewne, że robia endomysium i gladynowe, więc może i transglutaminazę). Zapodziałam gdzieś numery telefonów, ale powinnaś łatwo odszukać w sieci. W obu można robić badania odpłatnie bez skierowania.
kotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 lut, 2005 14:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kotek »

Niestety nie znalazłam labolatorium, które by wykonywało to oznaczenie. Obdzwonilam chyba wszystkie laboratoria w Krakowie zajmujace się immunochemia Prokocim i Skawińską i jestem teraz pewna, że robią to tylko na Śniadeckich w klinice Gastroenterologii- pisze bo moze komuś z Krakowa sie przyda taka informacja. dziekuję Ci Sylwio za pomoc jeszcze raz. Możesz napisać ile masz lat i od jak dawna chorujesz?Ania.
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Choruję zapewne od zawsze ale zdiagnozowano mi celiakię dopiero w czerwcu. Za pare dni stuknie mi 29 lat. A może zgłoś się do gastroenterologa (na Śniadeckich pani dr Wcisło zajmuje się celiakią). Z dodatnimi innymi przeciwciałami myślę, że powinna cię przyjąć (musisz mieć skierowanie od lekarza rodzinnego). Jeśli będzie trzeba to zrobisz potem tranzglutaminazę od ręki.
kotek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 lut, 2005 14:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kotek »

Tak mam zamiar zrobić. Ja akurat mam lekarza pierwszego kontaktu w tamtejszym POZ-ie (na Śniadeckich) tyle tylko, że jest niechętny do dawania skierowań. Ja od jakichś 8 lat choruję na refluks i też mi mówią że mam zespół nadwrażliwego jelita i ogólnie, że mam się do tego wszystkiego przyzwyczaić. Ale do tego nie da się przyzwyczaić dlatego zaczęłam trochę się badać na własną rękę. Jutro właśnie idę do tego lekarza i zobaczę czy da mi skierowanie do poradni gastrologicznej. Ania.
rubens17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 29 paź, 2011 15:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rubens17 »

Witam,
Gdzie aktualnie w Krakowie można zrobić wszystkie potrzebne badania? I ile one mniej więcej kosztują wynoszą?
Ostatnimi czasy nie jadłem za dużo glutenu.Czy muszę przed badaniem jeść gluten codziennie przez dwa tygodnie czy wystarczy bułka powiedzmy co 2 dni??
ODPOWIEDZ