Zapytanie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zapytanie

Post autor: Leeloo »

nzj można wykluczyć po badaniu endoskopowym z wycinkami, którego malina jeszcze nie miała. na razie z tej działki tylko kalprotektyna, która jest w normie.

ja bym zrobiła posiew kału na clostridium i inne bakterie, wirusy i grzyby.
malina1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014 22:42

Re: Zapytanie

Post autor: malina1985 »

Dziękuję za odp. Miałam wszystko co możliwe pod kątem grzybów i bakterii, krwi utajonej, posiewy, nawet test na SIBO itp. Wszystko w normie. Morfologia, CRP , OBw normie, wątrobę mam.badana co 3 miesiace. Nie mam w niczym żadnych odchyleń. Poza refluksem i przepuklina w gastro. Przeleczobo mnie xifaxanem też.Ostatnim badaniem jest kolonoskopia z wycinkami. Z resztą druga, bo ze 3 lata temu była, ale bez histopatologii, w normie, w obrazie makrobiologicznym, ale wtedy miałam inne objawy. Tylko muszę wytrwać do tej kolono:( , a poza stoperanem w większej dawce nic nie pomaga, dieta fodmap z wykluczeniem glutenu i kazeiny daje tylko taki rezultat, że chudne, a dolegliwości nie mijają. Lekarze skłaniają się ku IBS, ale jeśli to to, to naprawdę przebieg masakryczny.... Ale dopóki nie będzie kolono nie dają mi żadnego leczenia, bo nie wiadomo co leczyć.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zapytanie

Post autor: Leeloo »

rozumiem, że wszystkie opcje dietetyczne "przeciw biegunce" (jagody, kaszki, ryż kleisty...) nie pomagają?

a brałaś np węgiel?

można by spróbować dobrego probiotyku, to powinno przynajmniej uzupełnić straty, które masz przy częstych wypróżnieniach, a może też przy okazji je wyhamować
malina1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014 22:42

Re: Zapytanie

Post autor: malina1985 »

Kleik ryżowy jest tym co jem na śniadanie i już za pół godz laduje w łazience. Gotowana marchewka-nie trawi mi organizm. Banany też nic nie dają.Probiotyk biorę już kilka miesięcy. A coś jeszcze wpływa na sama perystaltyke? Np jakieś zioła? Na spowolnienie. Mięta jest pobudzajaca... szałwia u mnie też średnio. W ogóle mam wrażenie, że im więcej pije, tym jelita zaczynają pracować jak oszalale od płynów. Najlepiej nie pić,mało co jeść i leżeć, żeby nie pobudzać jelit;)

Spróbuje jeszcze węgla. Żeby tym stosowaniem cały czas się nie zapychac. A nie wiecie czy np można kupić takie suszone jagody? Podobno pomagają. Albo próbowaliście ten kisiel z siemienia? Jeszcze 3 tyg...do kolono. Potem ze 2 na wyniki histop.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zapytanie

Post autor: Leeloo »

Wszystko co wymieniłaś warto sprawdzić, jeżeli do tej pory próbowałaś. Jagody, kleik z siemienia, węgiel. Można dać szanse kaszkom dla dzieci, ale tym bezmlecznym i może chrupkom kukurydzianym, płatkom ryżowym.

Melisa spowalnia perystaltykę
malina1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014 22:42

Re: Zapytanie

Post autor: malina1985 »

Dziękuję za wcześniejsze porady. Ratował mnie kleik;), ale kolejne kg spadły. Jestem po kolonoskopie, wyniki histo za 3 tygodnie. Ale zadziwiające jest jedno zdanie "cechy przerostu limfatycznego w jelicie cienkim(pobrano wycinki poD katem celiaki". Spotkaliscie się może z czymś takim? To by było zaskakujące, że gastroskopia nie pokazała dwukrotnie celiakii, przeciwciala też, a wyszlaby w jelicie kretym. Dieta mi nie pomagała, ale kto wie.
malina1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014 22:42

Re: Zapytanie

Post autor: malina1985 »

Powoli już mi psychika siada. 5 dni po kolonoskopii dostałam z,rana ostrej biegunki, żołądek mnie strasznie bolał, do tego stan podgoraczkowy. Już sama nie wiem co mi jest :( Moja kondycja psychiczna jest straszna. Mieliście takie skutki uboczne?
ODPOWIEDZ