szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: monisiak81 »

Witam,
szukam dobrego, polecanego, sprawdzonego gastrologa dziecięcego w Warszawie?
Jak się okazuje brzydkie i śmierdzące kupki+ ból brzuszka+ skóra u mojego 10 miesięcznego synka mogą być podejrzeniem nietolerancji glutenu lub celiakii. Ma już stwierdzoną nietolerancję na laktozę.
Byliśmy u Pani Pediatry powiedzieliśmy wszystkie reakcje na gluten, a ta dała skierowanie do gastrologa, mówiąc że oni mogą zrobić przeciwciała. Czy to prawda, że na NFZ dla dzieci mogą zrobić przeciwciała?
proszę jeśli znacie i macie polećcie mi dobrego gastro- lub gastroentero-(loga) w Warszawie.
z góry serdeczne dzięki, pozdrawiamy Monika I Kris :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: Leeloo »

to prawda, można zbadać dziecko na NFZ, ale znalezienie ogarniętego gastrologa to już duża trudniejsza sprawa. Mam nadzieję, że ktoś tu takiego zna.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: monisiak81 »

Dzięki Leeloo
obawiam się że to wszystko to będzie wyższa szkoła jazdy, dziś dzwoniłam do Por.dziecięcej gastrologicznej na ul. działdowskiej - tam zapisy na kwiecień 2015, do IMID - styczeń 2015, a do CZD - prawdopodobnie na październik 2014 ale jest jakaś dziwna procedura, że trzeba przysłać pocztą skierowanie ze swoim nr tel. i po rozpatrzeniu przez panią kierownik będą oddzwaniać, które dziecię jest "bardziej chore" i potrzebuje szybszej diagnostyki :( dziwne to :(
dlatego zaczynam zastanawiać się po prostu nad prywatną wizytą, ale tuż przed chciałabym synkowi zrobić badania (ew. przeciwciał - żeby nie latać do niego po 2x) i tak?
czy badając przeciwciała u takiego malucha (10mies) może wyjść przekłamanie i czy musi być glutenowy czy może być na diecie?
które z przeciwciał wybrać? jako pierwsze i czy muszę robić wszystkie we wszystkich klasach?
noi odwieczna prośba, dużo Was mam i tatków bezglutków - poradźcie mi proszę jakiegoś lekarza ;(
dzięx
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: pleomorfa »

Z tego, co wiem u małych dzieci mogą nie wyjść przeciwciała przy czym nie wiem do jakiego wieku się to sprawdza. Dziecko musi jeść gluten, żeby badania były wiarygodne.

Najlepiej na początek zrobić IgA ogółem. Jeżeli wyjdzie niedobór to bada się tylko przeciwciała w klasie IgG, a jak wyjdzie w normie to można w obu klasach. Na pewno warto zbadać przeciwciała przeciw tranglutaminazie tkankowej (koszt 150zł w Diagnostyce, w obu klasach). Nie trzeba robić wszystkich we wszystkich klasach, natomiast warto zrobić dwa, a w jakich klasach to już kwestia wyniku IgA ogółem. Oprócz transglutaminazy (bo to przede wszystkim) warto zbadać przeciwciała przeciw endomysium lub deamidowanej gliadynie (DGP), ale to już jeśli będziecie robić więcej niż jedno.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: Leeloo »

dokładnie tak jak wyżej :)

natomiast lekarza dziecięcego nie znam. wysyłajcie papiery do CZD, taka jest u nich forma "castingu", ale dostaniecie odpowiedź całkiem szybko.

z prywatnych lekarzy możesz poszukać na znanylekarz.pl
Awatar użytkownika
Freyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 05 cze, 2014 14:13

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: Freyka »

monisiak81
ja swoją córkę zapisałam na odległy termin na Działdowskiej, a potem wlazłam na oddział i poprosiłam o rozmowę z ordynatorem, wysłuchał i wyznaczył badanie 2 tygodnie później :D nie musiałam czekać nie wiadomo ile
Spróbuj :)
Ja powiedziałam tylko prawdę, tzn. opisałam to co dolega dziecku, bóle brzuszka, wymioty, zaparcia i nawracające zapalenia oskrzeli
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: monisiak81 »

Dzięki Freyka,
chyba tak zrobię*, bo na prawdę jestem w kropce :(
daj znać proszę jak będziecie już po badaniach, jak "wrażenia".
*Chociaż nie chciałabym wchodzić w paradę innym oczekującym :( bo u nas te wszystkie objawy to tak na serio to tylko po mleku i glutenie, a po wykluczeniu jest na razie ok.
Awatar użytkownika
Freyka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 05 cze, 2014 14:13

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: Freyka »

wrażenia jak najbardziej bardzo dobre :) wszystko przebiegło zgodnie z planem :)
Córcia była zadowolona , miło wspomina ten dzień a to z racji tego że po badaniach (kiedy już mogła) dostała swój ulubiony obiad :D
Mamy się pojawić na kontroli za pół roku :)
Lyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: Lyra »

spróbuj dostać się do gastrologów na Działdowskiej. Jak masz środki, to idź do dr Piotra Dziechciarza prywatnie, przyjmuje na białołęce.
izka77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 cze, 2014 17:39

Czy ma ktoś namiary na dobrego gastrologa w Warszawie

Post autor: izka77 »

Witam, jestem nowicjuszką jeśli chodzi o celiakię, gdyż lekarze raz ją diagnozują raz wykluczają... przerobiłam już wszystkich gastrologów w LUX MEDZIE I ENEL MEDZIE i żadnego efektu. Od 3 tygodni jestem na diecie bezglutenowej, po której miałam się czuć duuuuuuuużo lepiej wg zapewnień lekarza, a tu gucio... dziś obudziłam się z bólem brzucha, głowy , mdłościami (nie jestem w ciąży) i z biegunką. Zapisałam się do jakiegoś profesora prywatnie-dr Jerzy Ostrowski, ale nie wiem, czy warto iść do niego i wydać prawie 300 zł... ma ktoś jakieś namiary na naprawdę dobrego gastrologa, albo opinie o ww???? w necie nic na jego temat nie znalazłam... Pozdrawiam i czekam na wpisy...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: szukam gastrologa dziecięcego Warszawa

Post autor: Leeloo »

Będę mieć chyba kogoś do polecenia, just wait.
ODPOWIEDZ