Gastroskopia u dziecka Warszawa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lecytynka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 25 lis, 2014 15:43

Gastroskopia u dziecka Warszawa

Post autor: Lecytynka »

U mojej 5-letniej córki podejrzewamy celiakię. Badania Iga EmA dodatnie więc nie ma się co czarować, że będzie inaczej. Mamy skierowanie na gastroskopię ale termin na Działdowskiej dopiero na koniec kwietnia. Zapisałam się bo nie mam innego wyjścia. Jedna kto 4 miesiące z glutenem, który czyni spustoszenia w organiźmie dziecka + bóle brzucha. Może ktoś wie, czy jeszcze jakieś inne szpitale robią gastroskopie dzieciom? Na prywatne badania mnie nie stać bo to z wycinkami około 1000.
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Re: Gastroskopia u dziecka Warszawa

Post autor: nomado »

Sprawdziłem przed chwilką w cenniku luxmedu.
Gastroskopia 199zł
Badanie histopatologiczne biopsja endoskopowa 84 zł
Jeśli dobrze patrzę w ten cennik to nie jest to koszt 1000 zł.
Sugeruję telefon na infolinię w celu potwierdzenia powyższych cen(22 33 22 888).
Termin oczekiwania to około 2 tyg. a nawet krócej - zależy od pory dnia kiedy ma być wykonywane badanie. Wiem bo ostatnio miałem robioną.
http://www.cennik.luxmed.pl/dla_pacjentow/cennik

Nie wiem też czy chcecie Państwo robić to badanie pod narkozą czy tylko ze znieczuleniem do gardła. Ja od małego zawsze miałem bez narkozy. 5-10 min i z głowy.
Na diecie bezglutenowej od zawsze
mayah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 30 lis, 2014 17:08

Re: Gastroskopia u dziecka Warszawa

Post autor: mayah »

Podejrzewam, że to badanie ma być pod narkozą.
Jest to rząd ok. 200zł za samo znieczulenie (bez względu na to czy jest badanie na fundusz czy prywatnie) plus oczywiście za samo badanie/pobranie materiału do histo.
Mnie w grudniu takie badanie (bez znieczulenia ogólnego) wyniosło 300zł (pobierali wycinku).
ODPOWIEDZ