Ból stawów

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Wreszcie trafiłam do reumatologa z prawdziwego zdarzenia. Wizyta była długa, a badanie dogłębne. Doktor nie wyklucza boreliozy, ale raczej nie jest to RZS. Mam do zrobienia komplet przeciwciał i chyba już niedługo uda się stawić pełną diagnozę. Pan doktor wiedział co to jest celiakii i jak się ja leczy. Wie dużo na jej temat i to mnie cieszy.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Wreszcie pierwsza konkretna diagnoza ŁZS. Mam nadzieję, że więcej niespodzianek po przodkach już nie odziedziczyłam ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: Leeloo »

Możesz napisać co potwierdziło tą diagnozę?
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Reumatolog zrobiła usg, wywiad rodzinny, wykluczyła wynikami stany zapalne ( CCP,PPJ), są zmiany na paznokciach i skórze głowy, podstawowe wyniki ob. (15) i morfologia ( ezynofilie podwyższone) . Więcej lekarka stwierdziła, ze limit na resztę wykorzystał. Do końca nie rozumiem co to miało znaczyć.
Miałam też inne wyniki z ok 10 lat, bo nie wyrzucam żadnych.
TSH, holter, kał itp.
Dostałam salanozopiryn w dawkach co kilka dni więcej.

A jeszcze wykluczyli toczeń.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: Leeloo »

To w sumie pewności 100% nie ma.
Ale oby to już był koniec Twojej męki. Daj znać czy lek podzialal.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Faktycznie nie ma 100 %, ale boli tak bardzo, że jest mi już wszystko jedno, byle pomogło. A czy przy przyjmowaniu leków jest sens aby zrobić testy alergiczne ( pokarmowe) aby wprowadzić dietę eliminacyjną?
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Ból stawów

Post autor: Zolek »

ze limit na resztę wykorzystał.
to znaczy że NFZ płaci z reguły za 3 badania albo te ponad limit są już nierefundowane- taki mamy system że nie da się zrobić pacjentowi wszystkich badań które potrzebuje
Anja pisze:Faktycznie nie ma 100 %, ale boli tak bardzo, że jest mi już wszystko jedno, byle pomogło. A czy przy przyjmowaniu leków jest sens aby zrobić testy alergiczne ( pokarmowe) aby wprowadzić dietę eliminacyjną?
a jakie konkretnie badania chcesz zrobić i jaką dietę zastosować, czy masz celiakię bo tego nie doczytałam?
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Mam celiakie,ale może cos jeszcze wywołuje te stany zapalne. Moze warto wykluczyć coś jeszcze z jadłospisu.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: pleomorfa »

Jeśli miałabyś jakieś alergie a nie bierzesz leków, które mogłyby testy zamazać to można je zrobić. Alergie też mają coś do stanów zapalnych w organizmie.

Co do samej diety eliminacyjnej to możnaby spróbować protokołu autoimmunologicznego, ale jest to bardzo trudne (przede wszystkim w zbilansowaniu). Taki styl żywienia polecany w chorobach autoimmunologicznych. Często ludzie po niego sięgają jak już mają dosyć szukania i całej reszty.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Dzięki. To wezmę leki i za jakiś czas pokuszę się o testy. Jak objawy nie będą takie silne, bo teraz zwykłe czynności sprawiają mi trudność.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Niestety okazało się,ze mam alergię na salazopiryne. Miałam 2 różne leki i po wszystkich skutki uboczne. Reumatolog kazała mi przyjść dopiero w styczniu, nawet jak odstawie leki. Stawy nadal bola i to coraz mocniej. Zainfekowane sa gl. Stawy paliczkowe u rąk stóp.
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ból stawów

Post autor: Anika78 »

Anja i jak tam?
Dajesz sobie jakoś radę z tym bólem?
Pytam,bo śledzę Twój wątek, po części dlatego,że sama też zmagam się z uciążliwym bólem,na który lekarze przymykają oko,ich przecież nie boli..
Zauważyłam poprawę odkąd reguralnie,dzień w dzień, biorę dużą dawkę,dobrej jakości kwasów Omega3,nawet ostatnio miałam chwilową przerwę i bóle znów się nasiliły.
Trzeba tylko pamiętać o codziennym stosowaniu i brać maksymalną dawkę
Może to choć trochę i Tobie pomoże
Wiem jak to jest,ale trzymaj się,nie poddawaj! :)
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Nie dostałam się lekarza na NFZ i poszłam prywatnie, do 4 w tym roku reumatologa, bo z łóżka nie mogłam się podnieść. Doktor namówił mnie na zastrzyki z Metexu i jestem już po 4 dawce. Ból się zmniejszył, skutki uboczne jak dotąd nie powalają. Stawy o tęchły . ( ubyło mi 3 kg) Ale diagnozy nadal brak, bo ten doktorek stwierdził, że to pewnie od jelitowe zapalenie stawów. Specjalnie się nie wczuwał w badanie i kazał mi się nie przejmował, bo kaleką nie będę. Cóż, o tym że mało u nas lekarzy z powołania, to już wiemy od dawna. Jedyne co jest pewne, to jest kolejny atak automimunologii.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Ból stawów

Post autor: uniaczek »

Anja podczytuję Ciebie i mam nadzieję, że znajdzie się rozwiązanie Twoich problemów
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: Leeloo »

Metex moim zdaniem jest super, a efekty uboczne mijają z czasem.
Gorzej, że nie ma diagnozy..to wygląda na jakąś spondyloartropatię

nie wiem co Ci wpisał w rozpoznanie, ale mam nadzieję, że mtx masz na ryczałt, bo inaczej to jest chory koszt.
ODPOWIEDZ