Ból stawów

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ból stawów

Post autor: Anika78 »

Dawno nie pisałaś na forum ,więc czułam,ze chyba kiepsko się masz;(
Dobrze,że chociaż zastrzyki zaczynają pomagać,może jesteś wreszcie na dobrej drodze
Z doświadczenia wiem,że lekarzy nie obchodzi ból pacjentów,w końcu ich nie boli..j
Jak ma się ręce i nogi,to już jest dobrze,szkoda słów,
jak czasami czytam ,że trzeba im zaufać,bo wiedzą co robią,w końcu to lekarze,to mój świętokrzyski scyzoryk w kieszeni się otwiera;)
Omega 3,dalej Ci polecam,wiem że przy tym morzu bólu,taki suplement wydaje się zaledwie maleńką kroplą ,ale kropla drąży skałę
Anja nie poddawaj się,może wreszcie postawią diagnozę
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Mam refundowany. Wpisali chyba, że to łuszczyca. Najważniejsze, że DZIAŁA. Mam dużo więcej sił i energii. Dłonie są coraz sprawniejsze. W styczniu idę na kolejną wizytę na NFZ. Będę chodzić, tylko po to aby gdzieś była historia choroby. Tamten doktorek sprawiał jednak wrażenie jakby coś wiedział. Zostanę pod jego kontrolą i zobaczymy. Zadawałam mnóstwo pytań i nawet dawał radę. Stwierdził tylko, że jestem trudny pacjent ;) niby, z powodu celiakii. No cóż życie ludzi uczy i wymusza postawę wkurzającego pacjenta hi hi
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Poszukiwania trwają. Teraz na tapecie :)
Yersinia enterocolitica. IgM 1,2
Ujemny <0,8
Dodatni >1,2
Wątpliwy 0,8-1,2

Badanie wykonano metoda ELISA, zestawem firmy Euroimmun
Yersinia enterocolitica. IgA 1,3 Index Ujemny <0,8
Dodatni >1,1
Wątpliwy 0,8-1,1
Badanie wykonano metoda ELISA zestawem firmy Euroimmun


Yersinia enterocolitica. IgG 0,4 Index
Ujemny <0,8
Dodatni >1,1
Wątpliwy 0,8-1,1
Badanie wykonano metoda ELISA zestawem firmy Euroimmun


Boreliozy brak
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Po analizie wyniki i wypisów ze szpitala z ostatnich 3 lat wynika, ze mam przebyta yersinioze. Przez diagnozę celiakii nikt nie szukał dalej. Zjadłam 5opakowan antybiotyku i objawy przeszły. Dzisiaj ponoszę konsekwencje niedokończonej diagnozy i olewatorskiego podejścia lekarzy.Wystarczyło zrobić kilka badan krwi. Teraz zrobiłam sporo badan. Reumatolog (ten co tak trudno bylo się do niego dostać) postawił diagnozę od jelitowe zapalenie stawów. Mam łykać probiotyk przez 3miesiace i zrobić badania. Jeżeli nie poskutkuje, to mam antybiotyk. Zwiększył mi Metex do 20, bo niższa dawka juz nie była skuteczna.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: pleomorfa »

To dobrze, że ktoś się sensowny w końcu znalazł. Oby teraz było już tylko lepiej.

Co do probiotyków, jaki bierzesz?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Teraz solgar, a później myślałam o san probi. Cenowo tak samo. Ponoć ten z solgara ma dwa szczepy. Brałam juz kilka suplementów z tej firmy i sa rewelka.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: pleomorfa »

Tak Solgar ma bardzo dobre suplementy, choć akurat z bakteriami probiotycznymi ich marki nie miałam styczności.

Sanprobi jest bardzo dobre. Najlepszy w tym momencie jest Vivomixx, ale cenowo jest dość zaporowy.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Czytałam skład i jestem pod wrażeniem. Muszę spróbować.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: pleomorfa »

Warto, bo w tym momencie to najlepsze, co jest na rynku.
Mnie się udało kupić 1 opakowanie saszetek za 77zł w stacjonarnej aptece (w dwóch innych, uchodzących za tanie pytałam i cena wahała się 94-97zł). Więc warto szukać, bo jednak 20zł na opakowaniu robi bardzo dużą różnicę.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Ból stawów

Post autor: Leeloo »

jeśli inwestować w Vivomixx to właśnie w saszetki (są jeszcze kapsułki), saszetkę można dzielić na pół jeśli jedna cała, ze względu na ogromną liczbę bakterii, sprawi jakieś trudności w brzuchu.
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Ku przestrodze dla innych!
Diagnoza pełna kwitnąca yersinioza. Powikłania : zapalenie stawów, duszność i teraz wysypka. Niestety wszystkie badania musiałam wykonać prywatnie, choć co miesiąc płacę podatki. Dostałam xifaxan, jednak rodzinny nie wie ile mam to brać! Świadomość naszych lekarzy jest niestety marna!
A tu wklejam link odnośnie stawów, a chore jelita. Warto poczytać i być czujnym.
http://oczymlekarze.pl/raporty/2180-zap ... nia-stawow
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Moja walka z bolącymi stawami trwa już bardzo długo. Odwiedziłam już stado pseudo specjalistów. Leki co róż inne, a efekt do d.... . Diagnoz tyle ile specjalistów. Za każdym razem inne świństwo do łykania lub ostrzy-kiwania, które mają mega listę skutków ubocznych. 3 miesiące temu trafiłam do refleksolog od stóp. Diagnoza niesprawny układ pokarmowy od oka po stopę. ( w refleksologii są kanały energetyczne) Od niej trafiłam do chirurga co zajmuje się kinezjologią stosowana. Poszłam na wizytę, bo czy kolejna może mi zaszkodzić. Z pewną dozą sceptycyzmu poszłam aby nie mieć wyrzutów sumienia, że nie skorzystałam. Na początku wywiad i później badanie. Doktor chyba wiedział,że nie jestem pewna co do jego metod i położył mi coś na mięśniu brzucha i kazała ruszyć ręką. Niestety moją ręka odmawiała współpracy. Podniósł to co miałam na brzuchu i pokazał mi napis, a tam na małej fiolce widniał napis gluten. Po dalszych badaniach okazało się, że mam za dużo aluminium, oraz spore niedobory witamin. Na drugiej wizycie znaleźliśmy nicienie i przywry, oraz nietolerancję kazeiny. Efekt dotychczasowy- ból stawów prawie ustąpił. Robale wyłażą, a ja czuję się coraz lepiej. Leki, to zwykłe zioła typu kurkuma, czy suplementy np. cynk. Czekam na dalsze efekty . W ciągu 2 miesięcy poczułam się o niebo lepiej jak przez ostatnie ok 4 lata.
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Ból stawów

Post autor: gnieka »

Cześć,czytając Twój wątek to tak jakbym o sobie czytała.Z tą różnicą,że nie mam opuchniętych stawów i brak rf.U mnie zaczęło się we wrześniu zeszłego roku.Bóle mięśniowe,kości,temp 37,3 i tak przez miesiąc.Do tego ból w nocy,sztywność rąk i ciągłe zmęczenie jak na grypę. Po miesiącu nieprzespanych nocy poszłam do lekarza.Badania,leki na reumatyzm i jakoś dałam radę.Po miesiącu wróciłam po kolejne opakowanie Aclexy.Ból rozchodził się od karku aż po palce rąk,dostałam skierowanie na rehabilitację i tak po 2 tyg trafiłam do szpitala na "turnus rehabilitacyjny" na 3 tyg:)normalnie byłam w szoku.Przy okazji zbadała mnie pani doktor i zauważyła trzeszczenie(strzelanie) w stawach.Najpierw bolały nadgarstki,potem barki,następnie stopy a dzisiaj to już nawet łokcie wykręca.Oczywiście nie wszystkie na raz,ale tak jakoś jak prawa strona to i zaraz lewa itd.A strzela mi nawet w stopach.W każdym razie intensywne ćwiczenia,masaże,prądy,naświetlania,okłady,kąpiele postawiły mnie na nogi.Zastanawia mnie fakt dlaczego bolą mnie nadal stawy.Cwiczę,chodzę na nordic walking,jeżdżę rowerem,ruszam się ale momentami jakby ktoś próbował piłą odciąć mi barki.Nie mam pojęcia od czego to zależy.Aktualnie nie biorę żadnych leków,dostałam skierowanie do reumatologa ale wizyta 18.07.2018;)jakoś nie chce mi się wierzyć żeby to był rzs,a jeśli coś tam wyjdzie to i tak nie będę brała sterydów.Nawet chyba nie poddam się leczeniu,bo wiem od znajomej jak silne są skutki leków...
Czy mogłabyś napisać czy brałaś jakieś leki na odrobaczanie?jakie można zrobić badania krwi,żeby wykryć cokolwiek?
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból stawów

Post autor: Anja »

Na robale dostałam wyciąg z orzecha czarnego firmy nove 10 kropli 2x dziennie prez 2 tyg, przerwa 2 tyg, i znowu 10 kropli 2 tyg + 6 tyg citro kap 10 kropli 2x dziennie. Badanie na to dziadostwo robił mi kinezjolog swoimi sposobami. ( nie mylił się)
Ale ostatnio słuchał audycji Zięby i mądrze powiedział, że swoje zwierzęta domowe odrobaczamy 2x na rok, a my? Mówił, że robale rozmnażają się w jelitach gdzie flora bakteryjna jest zachwiana. A tak spytam yersinia i bolerioza zostały wykluczone?
Ja na stany zapalne biorę już długo 2x dziennie łyżeczkę siemienia +0,5 łyżeczki kurkumy i faktycznie ból ustaje.
Leczona byłam na łuszczycowe zapalenie stawów, bo tak się doktor wydawało. To co brałam, to trudno nazwać świństwem, to trucizna pierwszego rzędu. Na bakteryjne i od pasożytnicze zapalenia stawów nie pomaga.
Ja miałam jeszcze zatrucie aluminium, a na to ponoć kolendra mielona.
Po tych kuracjach stawy bolą dużo mniej i nie mam dziwnych ,, zwolnionych filmów"
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Ból stawów

Post autor: gnieka »

Nie miałam robionych żadnych badań na bolerioze i yersine-nawet nie wiem co to jest.Męcze się z bólem codziennie i mam dosyć,od czasu do czasu biorę ibuprom.To wszystko.Czekam na wizytę,choć nie wiem czy jest sens.
O książce Ziemby słyszałam dużo i chyba warto jednak przeczytać;)czy te krople dostałaś na receptę,czy są ogólnie dostępne?miałam badania na pasożyty i nic nie wyszło,ale wiem,że ciężko coś znaleźć.
Jedno z tych głupich pytań,po czym poznajesz,że cyt.:"robale wyłażą,a ja czuję się coraz lepiej".Bo zastanawiam się na jakiej podstawie kinezjolog stwierdził,że to jednak pasożyty?
ODPOWIEDZ