lekarz we Wrocławiu?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wjakobczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 21 gru, 2015 13:35

lekarz we Wrocławiu?

Post autor: wjakobczyk »

Jakiego gastrologa polecicie we Wrocławiu?
Przeszukałem forum i trafiłem tylko na dr Mowszet, ale tylko raz wymienione.

Mam dość nietypowy przypadek - zmiany Marsh 3a w biopsji, ale ujemne wyniki w przeciwciałach (DGP, tTG, EMA). Trochę szczegółów tutaj:
viewtopic.php?f=8&t=8011

Lekarz u którego konsultowałem do tej pory nie wzbudza mojego zaufania, dyplomatycznie to ujmując.
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: lekarz we Wrocławiu?

Post autor: Pajacynka »

Chodziłam do dr Doroty Ksiądzyny, obecnie do dr Anny Susło,obie panie przyjmują w Luxmedzie. Niestety, mam sytuację podobną do Twojej (ujemne przeciwciała, Marsh II, dodatni gen), ale to lekarzom nie chce wystarczyć do postawienia diagnozy "celiakia" ;( Chętnie umówiłabym się do lekarza, który myśli inaczej i nie patrzy na mnie jak na hipochondryczkę...
Lidka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 10 gru, 2015 08:16

Re: lekarz we Wrocławiu?

Post autor: Lidka1 »

Witam ja również szukam gastroenterologa we Wrocławiu ale dziecięcego. Chciałaabym skonsultować się w sprawie wprowadzenia u dziecka glutenu (obecnie synek ma 7 miesięcy) i jeszcze nie wprowadziłam- obawiam się, że mogę nie zauważyć objawów, bo ja mam celiakię odkrytą 4 lata temu i jedynym objawem była anemia. Ja chodzę do Waśko-Czopnik. Kiedyś polecano mi Waszczuk Ewe. Nie byłam u niej ale podobno polecana przez forumowiczów.
MaKa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 10 mar, 2017 09:45

Re: lekarz we Wrocławiu?

Post autor: MaKa »

Podnoszę wątek, z nadzieją, że ktoś podzieli się opinią.

Chodzi mi o dziecięcą poradnię gastroenterologiczną na nfz.

Na stronach NFZ znalazłam 3 przyszpitalne:
- Kamieńskiego
- Koszarowa
- Kliniki ul. Skłodowskiej.
Czy do którejś szczególnie (nie) warto się zapisać? Może do konkretnego lekarza?
Spodziewam się, że moje dziecko nie ma celiakii, prędzej jakąś nietolerancję pokarmową. Nie chciałabym, żeby nas spławiono po ujemnych badaniach na celiakię.
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: lekarz we Wrocławiu?

Post autor: gnieka »

Gorąco polecam dr Ewę Waszczuk.Trafiłam do niej właśnie przez nasze stowarzyszenie.Jako jedyna z wielu lekarzy drąży temat,nie spławiła mnie słowami cyt.w celiakii już tak jest,raz są biegunki raz nie,trzeba się przyzwyczaić(słowa innego lekarza).W każdym razie konkretna,rzetelna,zaangażowana "w pacjenta",nie owija w bawełnę,serdecznie polecam.Nie jestem pewna czy przyjmuje dzieci,ale zadzwonić zawsze można,ewentualnie pokieruje do innego lekarza dziecięcego.pozdrawiam
gdzie-idziesz
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: wt 07 cze, 2016 10:58

Re: lekarz we Wrocławiu?

Post autor: gdzie-idziesz »

Ja odradzam poradnię przy Kamińskiego. Przyszpitalną. Ze względów czysto logistycznych - aby pójść do poradni, trzeba najpierw potwierdzić wizytę w ogólnodostępnej rejestracji, co czasem zajmuje godzinę. Później oczekiwanie do specjalisty, który często odrywany jest od pracy, przez młodszych lekarzy w celu konsultacji.
I co najważniejsze - aby zrobić badania w klasie IGG należy zostać przyjętym na oddział, na dzienny pobyt. Czyli kolejna, całodzienna wizyta z mnóstwem papierów do wypełnienia, godzinami oczekiwania tylko po to, by raz pobrać dzieciom krew.
Całkowicie pomijam kwestię, iż dwukrotnie zdarzyło mi się, iż nie wszystkie niezbędne badania (przeciwciała anty TTG) zostały wykonane.
ODPOWIEDZ