Jak szybko spada poziom witaminy D3?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kaaasax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 lis, 2016 12:04

Jak szybko spada poziom witaminy D3?

Post autor: kaaasax »

Witajcie,
W ciągu niecałego roku wziąłem około 2 mln jednostek (400 tabletek żelowych po 5000 jednostek). Dziennie zwykle po 15000 jednostek, oczywiście razem z K2. Poziom 25(OH) skoczył z 16ng/ml do 112ng/ml. Wapń miałem w górnej granicy normy. Fosfor w środku. Po takim wyniku w maju przestałem suplementować D3. No i moje pytanie jest takie, czy ma ktoś z was wiedzę, doświadczenia, jak szybko spada poziom D3? Zastanawiam się, gdzie mogę być po półrocznej przerwie, czy niewiele poniżej 112ng/l, a może już niedobór :) Zdaję sobie sprawę, że najlepiej badać poziom co kilka miesięcy, ale cena badania, krótko mówiąc, nie zachęca.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Jak szybko spada poziom witaminy D3?

Post autor: pleomorfa »

Raczej nikt Ci na to nie odpowie, bo poziom witaminy D jest zależny od bardzo wielu czynników, począwszy od tego, ile będziesz jej dostarczał w tym czasie, a skończywszy na chorobach, stylu życia itp.
Natomiast było lato, a wtedy najczęściej i tak jest lepsza sytuacja niż w trakcie zimy.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
kaaasax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 lis, 2016 12:04

Re: Jak szybko spada poziom witaminy D3?

Post autor: kaaasax »

Może się komuś przyda: po zaprzestaniu suplementacji od 24 maja 2016 do 2 stycznia 2017 poziom D3 spadł ze 112 do 47ng/ml.
ODPOWIEDZ