5 kg więcej u dziecka

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

5 kg więcej u dziecka

Post autor: Sylwia mama Filipka »

Witam wszystkich,
Obliczylam że odkąd mój syn jest na diecie bg a jest już 16 msc to przytył 5,5 kg czy to dużo czy mało? Jak uważacie?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: 5 kg więcej u dziecka

Post autor: Leeloo »

ważne, że nie spada, idzie do góry. i pytanie klucz- czy oprócz wzrostu masy ciała, syn rośnie? kilogramy u dzieci idą w parze z centymetrami.
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Re: 5 kg więcej u dziecka

Post autor: Sylwia mama Filipka »

Tak synek rośnie obecnie ma 94 cm wzrostu ale czy 5,5 w ciągu 16 msc to dużo czy tak sobie. Czytałam różne posty i sama nie wiem co o tym myśleć....
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: 5 kg więcej u dziecka

Post autor: pleomorfa »

Dziecko od 4 do 12 miesiąca życia powinno zwiększająć swoją masę o ok. 0,5kg/mc. Po przeliczeniu danych, które podałaś wychodzi troszkę ponad 0,3kg/mc (to średnia). Znalazła też, że mogą dzieci w wieku 2 lat przybierać 0,2kg. Czyli jak najbardziej tempo jest w normie, tym bardziej że rośnie :).
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: 5 kg więcej u dziecka

Post autor: Leeloo »

trzeba też pamiętać, że nie ma jednego szablonu. Każde dziecko jest inne i ma swoje własne tempo. Najważniejsze, że idzie do przodu :)
Dopóki nie ma skrajnych, widocznych nieprawidłowości, nie potrzeba się denerwować.
Sylwia mama Filipka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 07 paź, 2016 09:43

Re: 5 kg więcej u dziecka

Post autor: Sylwia mama Filipka »

Dziękuję, wiem że każde dziecko inaczej przybiera na wadze i rośnie. Macie rację jeśli mu nic nie dolega to może bez powodu zachodze w głowę.
ODPOWIEDZ