Interpretacja badań - ujemne przeciwciała

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koters
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 19 lut, 2015 11:30

Interpretacja badań - ujemne przeciwciała

Post autor: koters »

Witam, otrzymałem właśnie wyniki badań, krew była pobierana po 3 tygodniach diety bezglutenowej.
P-ciała p/tkankowej transglutaminazie IgA
P-ciała p/tkankowej transglutaminazie IgA ujemny
Wartość indeksu 3,27 RU/ml (wartość referencyjna < 20 RU/ml)

P-ciała p/tkankowej transglutaminazie IgG
P-ciała p/tkankowej transglutaminazie IgG ujemny
Wartość indeksu 0,04 Ratio (wartość referencyjna Ratio <1,0)

P-ciała p/gliadynie (GAF-3X) IgA i IgG
P-ciała p/gliadynie (GAF-3X) IgA (IIF) ujemny
P-ciała p/gliadynie (GAF-3X) IgG (IIF) ujemny

Komentarze: NIE STWIERDZONO obecności przeciwciał przeciw gliadynie w klasie IgA i IgG. INTERPRETACJA: W większości przypadków koncentracja przeciwciał przeciwko gliadynie koreluje z aktywnością choroby, dlatego ich określenie jest szczególnie przydatne do kontroli diety bezglutenowej. Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) z użyciem substratu: deaminowane peptydy gliadyny (GAF-3X) .

P-ciala p/endomysium IgA (IIF) ujemny
P-ciała p/endomysium IgG (IIF) ujemny

Komentarze: NIE STWIERDZONO obecności przeciwciał przeciw endomysium w klasie IgA i IgG. INTERPRETACJA: Badania na obecność przeciwciał IgAG-EmA należy wykonywać po wielotygodniowej ekspozycji na gluten. Badania wykonane podczas diety bezglutenowej są szczególnie przydatne do jej kontroli. Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF).

Wiem, że można nie produkować przeciwciał ale zakładam, że te wyniki raczej wykluczają u mnie celiakię?
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Interpretacja badań - ujemne przeciwciała

Post autor: pleomorfa »

Koters rozwlekanie jednego wątku na kilka wprowadza delikatny chaos.
Z tych wyników nie wychodzi celiakia w żadnym wypadku. Natomiast wykluczyć ją można mając przed oczyma wszystkie wyniki i cały obraz chorobowy, a te informacje chyba się znajdują w innych wątkach, które stworzyłeś.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
koters
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 19 lut, 2015 11:30

Re: Interpretacja badań - ujemne przeciwciała

Post autor: koters »

Przepraszam, nie przemyślałem mając co rusz to inne pytanie by zadawać je w jednym wątku. Kontynuował zatem będę tylko w tym, ewentualnie tamte usunę (o ile się da) przeklejając istotne informacje.
ODPOWIEDZ