Wytłumaczcie mi to prosze , bo kompletnie nie rozumiem.....

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gośka38.1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 28 sty, 2017 15:17

Wytłumaczcie mi to prosze , bo kompletnie nie rozumiem.....

Post autor: gośka38.1975 »

Mam pytanie co do celikaki syn mial pobrane badania na krew IgG iga IgM te badania są w normie. I w tym samym czasie mial tez pobrana krew na badania w kierunku celiaki. Czy jesli te badania imulogiczne wyszly prawidlowo to celiaki nie ma i alergi tez nie ? Czy zle to rozumiem?
gośka38.1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 28 sty, 2017 15:17

Re: Wytłumaczcie mi to prosze , bo kompletnie nie rozumiem..

Post autor: gośka38.1975 »

Zapomnialam dodac syn z powodu przewlekłej biegunki od wrzesnia mial robionew w zeszlym tyg USG wyszlo w nim powiększone węzły chłonne krezkowe 15mm i badanie Kalu gdzie znalezli bakterie to moze byc ta celiaka? Czy jesli w kale znalezli bakterie to celiake moża wykluczyć. Syn ma 3,3 latka a diagnoza lekarza zapalenie jelit przez bakterie
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Wytłumaczcie mi to prosze , bo kompletnie nie rozumiem..

Post autor: pleomorfa »

Wyniki IgA, IgG i IgM ogółem nie świadczą o braku lub występowaniu celiakii.
Tak samo jak bakterie w kale nie świadczą o występowaniu celiakii ani powiększone węzły chłonne.

Jakie badania na celiakię były robione?
Celiakia i alergia to całkowicie dwie rózne jednostki i inaczej się je bada. Jedno również nie wyklucza drugiego.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
gośka38.1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 28 sty, 2017 15:17

Re: Wytłumaczcie mi to prosze , bo kompletnie nie rozumiem..

Post autor: gośka38.1975 »

Nie wiem na wypisie z czd mam napisane tylko tyle ze badania w kierunku celiaki w opracowaniu wiec czekamy na wyniki
ODPOWIEDZ