czy możliwa celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aaaczarna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 01 lut, 2017 14:44

czy możliwa celiakia

Post autor: aaaczarna »

Witam mam pytanie.
Dziecko 7,5 miesiąca z niedowagą oraz ciężką alergią na mleko. Objawy skórne są dodatkowo głównie objawy z przewodu pokarmowego.
Zgodnie ze schematem wprowadzony gluten. Jednak kilka dni po podaniu następuje całkowita niechęć do jedzenia a co za tym idzie spadek wagi, kupy śluzowe, dziecko jest rozdrażnione i płaczliwe. Szybko przestaliśmy dawać. To dokładnie było pół łyżeczki na dobę do mleka.
Wiem że te rzeczy lubią chodzić parami tz alergia na mleko oraz celiakia, Mieliśmy też problem do 7 miesiąca z refluksem, teraz nie ulewa ale widzę że czesto sie jej cofa(czytałam że u dzieci z celiaklią również to jest częste)
Leczymy się u gastrologa(badan brak) Lekarz nie widzi problemu i twierdzi skoro szkodzi to nie dawać.
Pediatra zaproponował ponowną próbę glutenową -skutek ten sam. Teraz radzi diagnozę pod kontem celiakii.
Mam pytanie czy ta choroba może tak szybko dawać objawy? Wiem że powinna z czasem bo uszkadza kosmyki a u nas z automatu reakcja organizmu.
Ponadto mamy obserwacje neutropenii -problem z białymi krwinkami oraz ciągle podwyższone próby wątrobowe (może to mieć coś wspólnego z tą chorobą?).
W badaniu kału był tłuszcz oraz ziarna skrobi-nie był to moment na glutenie , czasem mamy śluz i kupy zielone , ogólnie zazwyczaj zielone lub czarne. Myśle że coś jeszcze ją uczula ale nie wiem co.
Można zaproponować lekarzowi abyśmy zrobili już badania?
Czy podejrzenie celiakii może byc trafne?
Nasz gastrolog nie widzi potrzeby robienia badań. Jednak pediatra widzi problem ponieważ są odchyły w wynikach a 7.5 miesieczne dziecko waży 6,5kg i jest niedożywione.
Mogę zaproponować gastrologowi jakieś badania dla dziecka czy lepiej zmienić lekarza?
ODPOWIEDZ