Dieta przed wizytą u specjalisty.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Dieta przed wizytą u specjalisty.

Post autor: Domania80 »

Witam. Jestem od grudnia na diecie bezglutenowej z zalecenia lekarza rodzinnego,wizytę w poradni mam dopiero w czerwcu a dowiedziałam się że przed wizytą i badaniami nie powinnam być na diecie. I mam zagwostkę:czy zgodnie z zaleceniem lekarskim kontynuować dietę czy też przerwać a i tak nie mam pewności czy badania będą miarodajne. Pomóżcie.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Dieta przed wizytą u specjalisty.

Post autor: pleomorfa »

Dieta bezglutenowa przez taki czas może dość znacznie wpłynąć na wyniki badań w kierunku celiakii. Jeśli wizyta jest tak odległa to albo trzeba do niej jeść gluten albo przyspieszyć badania.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Re: Dieta przed wizytą u specjalisty.

Post autor: Domania80 »

Witaj,dzięki za odpowiedź. Teraz będąc na diecie w końcu od kilku lat dobrze się czuję i powrót do niej raczej mnie nie cieszy. Ale gdybym, tak jak piszesz ,przyśpieszyła badania to tym bardziej będą niepewne.wyczytałam gdzieś informację że organizm potrzebuje ok.miesiąca by powrócił do stanu sprzed diety.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Dieta przed wizytą u specjalisty.

Post autor: pleomorfa »

Owszem minimum 6 tygodni dokładnie, ale dietę nie masz kilku lat tylko od grudnia 2016, tak?
Za 6 tygodni mamy początek kwietnia. I tak jest to mniej o 2-3 miesiące.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Re: Dieta przed wizytą u specjalisty.

Post autor: Domania80 »

Moja niechęć do powrotu jest tak ogromna.... To chyba tak jakby Puchatkowi zakazać ukochanego miodziku.Przynajmniej wiem już coś konkretnego. Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ