Diagnostycznych problemów ciąg dalszy..

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 28 lut, 2017 21:11

Diagnostycznych problemów ciąg dalszy..

Post autor: anni »

Witam,

miałam nadzieję, że nie będę pisać już na tym forum (bez obrazy, nie chodzi o forumowiczów :okulary: ). Temat celiakii krąży ciągle w powietrzu, a ja bronię się rękami i nogami przed zrobieniem przeciwciał. Hormony tarczycy, przeciwciała ok (oprócz usg), cukrzycy brak (test obciążenia wyszedł ciekawie - spadek glukozy po dwóch godzinach), łuszczyca łuszczycą nie była.
Martwi mnie trochę morfologia - spadki/wzrosty niektórych wskaźników (hemoglobina, hematokryt, itd) w ostatnim miesiącu były większe niż zmiany w okresie od początku lutego do końca kwietnia (czyli w zasadzie 3 miesiące). Miesiąc temu zaczęłam stosować nowy lek (kardiologiczno-ciśnieniowy), który wg. ulotki może powodować anemię, ale wg. lekarza nie ma to żadnego związku. Hemoglobina w tym momencie wynosi 10.6, hematokryt 34, więc nie są to jakieś duże odchylenia, ale samopoczucie jest gorsze... Zawroty głowy (aż do uczucia, że zemdleję), duszność wysiłkowa, osłabienie, problemy ze snem (mimo kolejnej, trzeciej poduszki - jaśka nie liczę) - cieszę się, jak prześpię 7 godzin.
MCV wysokie, MCH niskie, MCHC niskie, RDW-SD wzrost, RDW-CV wysokie, PDW wysokie, MPV wysokie,P-LCR wysokie, PCT wysokie.. Neutrofile spadają, eozynofile spadają (oba jeszcze w zakresie)..

Any ideas?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8111
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Diagnostycznych problemów ciąg dalszy..

Post autor: Leeloo »

a ja bronię się rękami i nogami przed zrobieniem przeciwciał
Any ideas?
więc odpowiedz sobie najpierw na pytanie: co oczekujesz przeczytać na forum poświęconym stricte celiakii i innym glutenozależnym chorobom?

to nie jest miejsce "zdiagnozuj mnie online", to nie jest forum kardiologiczne, ciśnieniowe, cukrzycowe, hematologiczne czy nawet ogólne jelitowe. tu sugerujemy diagnostykę związaną z chorobą trzewną, jej powikłaniami, jednostkami chorobowymi powiązanymi z glutenem, zbożami glutenowymi.
także jeśli nie zamierzasz sprawdzić tej 'działki', to wskazane jest forum z inną specjalizacją.
anni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 28 lut, 2017 21:11

Re: Diagnostycznych problemów ciąg dalszy..

Post autor: anni »

Masz rację. Może "trochę" nieściśle się wyraziłam. Nie traktuję tego forum jako "zdiagnozuj mnie online". Ani jako innych. Miałaś prawo tak to odebrać, ale ja nie miałam tego zamysłu.

Zwróciłam się tutaj, z myślą o uzyskaniu podpowiedzi, na ile jest prawdopodobna taka możliwość (glutenowa).. Chciałam skorzystać z doświadczenia innych, zanim pójdę i wydam kolejne pieniądze na nietrafiony strzał.

A przemyślenie i zdystansowanie się rzeczywiście się przydadzą.
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Diagnostycznych problemów ciąg dalszy..

Post autor: Zolek »

Możliwość glutenowa jak to nazywasz jest prawdopodobna. Prawdopodobnie chodzisz do lekarzy a rozpoznania ciągle nie ma? Tak właśnie mogą przebiegać choroby zależne od glutenu, do tego niedokrwistość która może być efektem złego wchłaniania. Moim zdaniem warto pójść tym tropem.
ODPOWIEDZ