POMIMO DIETY B/G NIE MA POPRAWY?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JOANNA LAURA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 31 maja, 2017 14:45

POMIMO DIETY B/G NIE MA POPRAWY?

Post autor: JOANNA LAURA »

Witam od roku moja córka jest na diecie b/g bardzo ściśle przestrzeganej a wyniki są złe IGa 104.Joasia jada żywność tylko z przekreślonym kłosem ma osobne deski osobną półkę w lodówce pilnujęJą i ona sama jest zdyscyplinowana a dlaczego wynik nie spada ? Może ktoś mi coś doradzi dlaczego tak się dzieje? Objawy celiakii tylko i wyłącznie anemia na początku choroby 7 a teraz 14,8.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: POMIMO DIETY B/G NIE MA POPRAWY?

Post autor: pleomorfa »

A z jakiego poziomu przeciwciał startowaliście? IgA to tylko klasa, o jakie przeciwciało konkretnie chodzi?

A wynik przy anemii to jest czego?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
JOANNA LAURA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 31 maja, 2017 14:45

Re: POMIMO DIETY B/G NIE MA POPRAWY?

Post autor: JOANNA LAURA »

Na początku było 255,04 badania z 22.03.2016transglutaminazie tkankowej.To jest poziom HGB.Bardzo dziękuję za odpowiedź.Myślę że dobrze stosuje dietę chociaż wyniki tego nie potwierdzają i jestem załamana.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: POMIMO DIETY B/G NIE MA POPRAWY?

Post autor: pleomorfa »

Hemoglobina bardzo ładnie podskoczyła czyli zaczęło się wchłaniać.

U jednego szybciej u drugiego dłużej spadają przeciwciała. Fakt faktem idzie im to dość długo, warto byłoby przejrzeć produkty, których się używa, czy dużo je produktów zawierających skrobię pszenną bezglutenową (niektórzy na nią mimo wszystko reagują) i przede wszystkim sprawdzić, czy córka gdzieś od czasu do czasu czegoś nie podjada.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
JOANNA LAURA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 31 maja, 2017 14:45

Re: POMIMO DIETY B/G NIE MA POPRAWY?

Post autor: JOANNA LAURA »

Ok.Dziękuję.Joasia nie podjada sprawdzę tę skrobię boję się że może Ja robię coś nie tak?Chociaż wydaje mi sie że jest ok.A może konsultować Ją z innym lekarzem.Leczymy się w Rzeszowie.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: POMIMO DIETY B/G NIE MA POPRAWY?

Post autor: pleomorfa »

Nie wiem czy jest sens konsultować. Dopóki spada to trzeba po prostu uważać, jakby stanęło albo zwolniło jeszcze bardziej, a tym bardziej jak wzrośnie to trzeba będzie przeglądnąć jadłospis i przyjrzeć się temu, co faktycznie je, choć wierzę, że rozsądna z niej dziewczynka. A po wynikach hemoglobiny widać, że wchłanianie wzrosło, więc poprawa jest.

Czasami są rzeczy, o których nawet nie pomyślimy, że mają gluten, a mogą mieć. Dlatego pierwszą rzeczą do sprawdzenia zawsze jest szczelność jadłospisu.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ