Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gdańskiceliak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lip, 2017 17:33

Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: gdańskiceliak »

Witam wszystkich ludzi dobrej woli ;) Bardzo proszę o pomoc w interpretacji mojej sytuacji zdrowotnej w tym zwłaszcza poziomu przeciwciał.
Tytułem wstępu, kilka słów o sobie: jestem celiakiem od ok. 5 lat (w tym 4lata bez monitorowania diety). Generalnie jestem zmuszony do prowadzenia nie tylko diety bezglutenowej, ale również diety bezmlecznej i nisko tłuszczowej (gdyż do tej pory nie radziłem sobie z nimi dobrze – doznania „jelitowo-toaletowe” np. wzdęcia, uczucie pełności, przelewanie w brzuchu, senność, ból gardła, kłucia igiełkowe na jelitach (mleczne prod), zawroty głowy, drażliwy i kiepski nastrój, znacznie pogorszona koncentracja– objawy zależą od rodzaju produktu, jeśli chodzi o tłuszcze to głównym objawem jest tu irytacja jelit i luźniejszy stolec lub (chyba to się nazywa biegunka tłuszczowa gdy zjem większą porcję tłuszczu) z możliwymi bólami brzucha. Co słodsze owoce powodują nadmierne gazy i bardzo miękki stolec.
Ogólnie mam trochę za mało energii, stany depresyjne oraz zmęczenie.
Przykładowe produkty z którymi sobie nie radzę oprócz wymienionych wyżej: cynamon, winogrona, migdały, orzechy laskowe i włoskie, oleje, co tłustsze kawałki mięsa (np. schab, karkówka), owoce za mocno dojrzałe, kukurydza w każdej postaci (np. makaron i mąka).
Wysypki po np. cytrusach, bananach na twarzy lub brzuchu.
Wrażliwość jelit na stres.(chodzi mi tu głównie o stolec)
Mam 183 cm i 62 kg nie mogę przytyć nawet 1kg od 12 lat waga pozostaje niewzruszona niezależnie ile jem. Do tego znaczny niedobór tkanki tłuszczowej oraz lekkie przewodnienie.
Zacząłem prowadzić własną dietę eliminacyjną prawdopodobnie nie do końca zdrową i wykonałem trochę badań krwi, gastroskopię, USG, densytometrię celem szukania przyczyny mojego złego stanu. Zastanawiam się nad zbadaniem kału - Czy to może być ZZW?
Z niewyjaśnionych przyczyn odstawienie produktów kukurydzianych znacznie zmniejszyło wrażliwość jelit na wspomniane objawy (więc są one mniej bolesne) oraz podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Zniknęły znacznie ciężkie oddychania(duszności) nie jestem pewny czy to w wyniku eliminacji kukurydzy czy może spadku przeciwciał o których mowa poniżej), miewam je jeszcze czasem po tłuszczach. Ponadto przy jedzeniu ograniczonych ilości owoców i mięsa głównie filety z piersi kurczaka i indyka z najwyżej śladowymi ilościami tłuszczu stolec na oko jest ok., jednak smażenie na oleju np. placków już nie. – Czy ja naprawdę jestem skazany na życie bez tłuszczu czy jednak można ten stan zmienić?
Najbardziej niepokojące są wyniki przeciwciał specyficznych dla glutenu:
Przeciwciała p/ transglutaminazie tkankowej IgA:
[30.05.2016] 171,92 norma <20,00
[17.11.2016] 146,46
[11.01.2017] 166,85 (w grudniu byłem na wyjeździe miesięcznym)
[31.03.2017] 143,99
[12.07.2017] 125,92
Czy dynamikę spadku przeciwciał w ostatnich miesiącach można uznać za właściwą?(na mój gust trochę wolno :/ ) Gluten w diecie zwiększa ryzyko chorób, a sam w sobie wysoki poziom przeciwciał już chyba nie jest szkodliwy zakładając, że nie jem glutenu?
Przeciwciała p/ gliadynie deaminowanej IgA:
[30.05.2016] 44,17 norma <25,00
[31.03.2017] 38,91
[16.05.2017] 18,23 (po miesiącu eliminacji z diety kukurydzianych mąki i makaronu)
[12.06.2017] 12,78
Czy poziom przeciwciał poniżej wartości referencyjnej jest wystarczający dla zachowania zdrowia (ewentualnej regeneracji) i świadczy o tym, że dobrze prowadzę dietę bezglutenową w ostatnich miesiącach?
Przeciwciała p/ endomysium mięśni gładkich IgA i IgG
[30.05.2016] IgA 1:40 dla normy <1:10 ; IgG ujemny
[31.03.2017] – oba ujemne
Ponadto pojawiły się w 2016 roku kłucia w lewym podżebrzu i pod (czasem towarzyszy mu uczucie rozciągnięcia lub zgniecenia trudno to opisać inaczej), które odczuwam codziennie od ok. roku przeważnie w drugiej połowie dnia. Częściej pojawiają się gdy się lekko garbię siedząc lub leżę, czasem gdy wykonuję brzuszki. – internista wykonujący usg jamy brzusznej nic nie znalazł i sugerował, że może na zakręcie jelita grubego blokują się masy kałowe - jednak ja nie miewam zaparć.
Kłucia są krótkie, zawsze w jednym miejscu czasem tuż obok. Gdy występują to mogę je prowokować rozciąganiem ciała lub przesadnym garbieniem.

Postanowiłem napisać tu i się poradzić kogoś bardziej doświadczonego gdyż nie potrafię pogodzić się z tak ubogą dietą i doznaniami.
Podsumowując:
1. Co z tym tłuszczem i mlekiem po prostu odstawić do końca życia i nie drążyć tematu?
2. Kłucia czy warto zrobić kolonoskopię czy po prostu z tym żyć z uwagi na to że ból nie jest na tyle uciążliwy żeby mnie eliminował na dłuższą chwile z wykonywania niezbędnych czynności życiowych?
3. Przeciwciała
4. Czy jest sens badać ZZW, LGS , alergie lub nietolerancję?
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: Zolek »

Poziom transglutaminazy po roku diety jest zdecydowanie za wysoki i prawdopodobnie popełniasz błędy w diecie- zwróć się z tym do dietetyka, który pomoże Ci znależć te błędy i opracuje jadłospis.
Kwestia nietolerancji mleka i tłuszczów jest być może wtórna do źle leczonej celiakii więc jest szansa że będziesz kiedyś mógł rozszerzyć dietę ale na razie musisz zregenerować jelita.
Co to jest zzw i lgs?
Co do kolonoskopii nie mam zdania- może być że nic nie wniesie, raczej robiłabym gastroskopię żeby zobaczyć jak się mają kosmki
gdańskiceliak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lip, 2017 17:33

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: gdańskiceliak »

Dziękuję za odp. Zolek
Byłem prowadzony przez dietetyka przez prawie rok . Niestety żadnego glutenu nie znaleziono w mojej diecie. Ponadto trudno mi uwierzyć, że gdzieś jeszcze może czaić się gluten. Moja dieta jest już i tak do granic monotonna z uwagi (moją nieufność). Jem tylko:
- ryż Uncle Bens, certyfikowane mięso, kurczaka, kilka owoców i warzyw, wodę źródlaną i herbatę sypana.
- żadnych przypraw ani produktów wysoce przetworzonych
Zasady higieny glutenowej w kuchni są mi dobrze znane, a ostatnia gliadyna to 12,78 i jest tendencja spadkowa. Zastanawiam się czy nie zrobić znowu gliadyny w celu sprawdzenia czy może tym razem spadła do wartości niewykrywalnej. Jednak wynik przeciwciał transglutaminazy to jakaś porażka;/ Niestety nie widzę wpływu spadku gliadyny na dynamikę spadku transglutaminazy. Dlaczego? - przecież oba przeciwciała są specyficzne dla glutenu.
Odnośnie kosmków nasuwa się pytanie czy jest możliwe, że one nadal są nie w pełni zregenerowane (niepełnosprawne), jeśli wynik gastroskopii z lipca tamtego roku był następujący:
„Przełyk prawidłowy. W żołądku jasna treść śluzowa. Błona śluzowa żołądka niezmieniona. Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy prawidłowa. Fałdy błony śluzowej w części zstępującej spłaszczone i rozsunięte między sobą.
Pobrano wycinki z opuszki i dystalnej części zstępującej dwunastnicy.
Makroskopowo: Kilka fragmentów tkankowych śr. 0,3 cm.
Mikroskopowo: Drobne fragmenty nieznacznie przekrwionej błony śluzowej opuszki i części zstępującej dwunastnicy o prawidłowej architektonice kosmków pokrytych niezmienionym nabłonkiem resorpcyjnym , w obrębie którego nie odnotowano zwiększenia liczby komórek limfocytarnych (poniżej 10 IEL/100 enterocytów). Ilość preparatów /bloczków: 1”
zzw- zespół złego wchłaniania
lgs- cieknące jelito
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: Zolek »

Zzw i l gs u Ciebie widać z daleka tylko problem w ustaleniu co to powoduje. Wysoka transaminaza nie pasuje do wyniku biopsji ale wygląda na to że pobrano tylko jeden wycinek. Piszesz że robiłeś badania krwi- co w nich wyszło? Morfologia, wapń, tarczyca, enzymy trzustkowe, wątrobowe- robiłeś? Skał na krew utajoną?
gdańskiceliak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lip, 2017 17:33

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: gdańskiceliak »

Odnośnie gastroskopii podobnie(wnioskuję, że ta 1 oznacza 1 wycinek) miałem stwierdzoną celiakię (2012r.):
„Makroskopowo: Część zstępująca dwunastnicy(1) Mikroskopowo: Obraz zmian w wycinku z jelita cienkiego może odpowiadać rozpoznaniu Celiakii, Marsh 3b.” Internista wykonujący badanie powiedział, że pobrał go z najbrzydszego miejsca jakie widział w dwunastnicy. Ponadto test urazowy pozytywny.
Już rok tj. 2013 póżniej Marsh grade 0, a test ureazowy ujemny.
Odnośnie badań krwi:
- morfologia wartości poza normą:
[15.07.2016] neurocyty 1,63 g/l (1,80-7,70) w wyniku czego stężenia neurocytów i limfocytów były poza normą.
[12.06.2017] neurocyty 1,49 (2.0-7,0) x10^9/l
%neutrocyty 36,6 (40-80)
% limfocytów 53,6% (20-40)
MCHC 35,5 g/dl (31,5-34,5)
[2016.07.15] Cholesterol mam ok: 144/55/77 odpowiednio całkowity/hdl/ldl.
Triglicerydy 62 =<150
ALT 16,8 <41
[6.07.2016] :
Wapń cał. 10,1 mg/dl(8,90-10,00)
Wapń w moczu 4,26 mg/dl
Fosfor nieograniczony 3,4 mg/dl (2,3-4,7)
Osteokalcyna 17,3 (3,1-13,7)
25-hydroksywitamina D 17,2 mg/dl (30-80)
Kreatynina w moczu 131,77 mg/dl
Hormon tyreotrypowy 1,233 uU/ml (0,34-4,94)
Przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej <3,00 (<5,61)
[16.05.2017]:
Białko C – reaktywne 0,11(0,00-5,00)
Odczyn Biernackiego 2 nm/h (2-28)
Enzymy [24.04.2017]:
Transaminaza asparaginianowa 18 U/l (5-34)
Transaminaza alaninowa 23 (<55)
Amylaza we krwi 96 U/l (25-125)
Lipaza trzustkowa we krwi 14 (8-78)
Fosfataza alkaliczna 50 (45-115)
Badania kału nie robiłem. Tzn. robiłem, ale wyniki zaginęły gdzieś miedzy moim byłym dietetykiem a warszawą? Przynajmniej taka jest domniemana wersja wydarzeń;/.
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: Zolek »

Raczej miałam na myśli aktualną gastroskopię żeby ocenić jak wyglądają kosmki.
Masz podwyższony wapń- ciekawe skąd? Kontrolowałeś go?
Jeśli nadal będzie podwyższony trzeba badać w tym kierunku
gdańskiceliak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lip, 2017 17:33

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: gdańskiceliak »

hmm, a ta gastroskopia z lipca tamtego roku nie wystarczy ? Miałem wtedy 170 anty-ttg igA i czułem się gorzej niż teraz.
Odnośnie wapnia to mierzyłem go ostatnio i wyszło w normie ok. 9,5 tym razem. Generalnie piję dużo wysoce zmineralizowanej wody może dlatego było wysoko.
Powtórzyłem dziś badanie nowej gliadyny by być pewnym, że moja dieta jest całkowicie wolna od glutenu. Mam nadzieje, że wynik będzie jeszcze niższy tym razem, bo na tą transglutaminazę tkankową nawet nie liczę.
Rj79
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: pn 17 lip, 2017 19:59

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: Rj79 »

Trudny przypadek. U mnie przeciwciala przeciw transglutaminazie spadly z poziomu ponad 200 (10x powyzej normy) do mniej niz 5 (znacznie ponizej normy) w ciagu okolo 4 miesiecy diety. Rownoczesnie podwyzszyla sie albumina we krwi, obnizyly proby watrobowe, poprawila koncentracja, przeszly bole glowy i afty, poprawilo wyproznianie, przeszly wzdecia itp. Ale, o ile pamietam z artykulow madrych ludzi badajacych celiakie, nie ma reguly. Niekiedy obnizenie poziomu przeciwcial moze potrwac nawet kilka lat. Kosmki sa u Ciebie juz ok, wiec to dobra wiadomosc.

Co do samych poziomow, to wiele razy czytalem, ze przeciwciala sa dobre w poczatkowym zdiagnozowaniu celiakii, ale juz niekoniecznie pokazuja pozniejsza odbudowe kosmkow, tzn. sa osoby, u ktorych spadly przeciwciala, a kosmki sie nie zregenerowaly, oraz tacy, u ktorych kosmki sa juz ok, ale przeciwciala dalej wysokie. Do monitorowania diety lepiej powinny nadawac sie badania obecnosci glutenu w moczu lub kale, zdaje sie niedawno nawet cos takiego weszlo na rynek (firmy glutendetect), ale na ile to wiarygodne, nie wiem.

Skoro dalej mecza Cie problemy a dwunastnica ok, moze jednak warto zrobic kolonoskopie?
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: Zolek »

Przepraszam ale pomyliły mi się gastroskopię- była w tamtym roku ale tylko pobrano jeden wycinek- to trochę mało ale trzymajmy się wersji że kosmki są ok.
To poczekajmy na gliadynę.
gdańskiceliak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 lip, 2017 17:33

Re: Przeciwciała, tłuszcze, mleko, kukurydza

Post autor: gdańskiceliak »

Wynik badania robionego w zeszłym tyg. Deaminowana gliadyna (DGP) w klasie IgA 16,95.
Oczywiście badania zawsze robię w tym samym laboratorium. Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczony bo nie spodziewałem się gorszego wyniku. Chociaż w ostatnich tygodniach czułem się odrobinkę gorzej.
ODPOWIEDZ