Witam

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnes2211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 lip, 2017 00:26
Lokalizacja: Dublin

Witam

Post autor: agnes2211 »

Mam pytanie.Jakiś czas temu zrobiłam sobie testy na nietolerancji pokarmowe.Wyszedl mi jęczmień I pszenica, oraz wiele innych produktów tj.mleko,jajka , kukurydza.Wiem ,ze celiakia to 4 zboża, Ja mam dwa, co to oznacza? Dietę do końca życia, Czy grozi mi w przyszłości celiakia, czy mam spożywać produkty bez laktozy. Tyle tego, że już zglupialam co mogę, a czego nie.Czy ktoś może mi to wszystko objaśnić.Z góry dziekuje :(
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Witam

Post autor: pleomorfa »

Co to były za testy, jakie wyniki Ci wyszły i kto je interpretował?
Jeżeli w jakimś ośrodku były wykonywane to tam powinni objaśnić jakie jest postępowanie.

Testy na nietolerancję pokarmową (czyli najczęściej na alergię IgG-zależną) to zupełnie co innego niż badania na celiakię. Przed przejściem na dietę eliminacyjną zaleca się wykonanie badań w kierunku celiakii, gdyż ich wykonanie po przejściu na dietę będzie "niemożliwe".
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
agnes2211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 lip, 2017 00:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Witam

Post autor: agnes2211 »

Były to testy na nietolerancji pokarmowe robione w prywatnej klinice w Dublinie.Po otrzymaniu wyników, lekarz powiedział mi, abym nie spożywala produktów, które mi wyszły na czerwono na teście, czyli pszenica, jęczmień, kukurydza, jajka, mleko,orzechy,..
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Witam

Post autor: pleomorfa »

Aha, czyli nie wiadomo, co to faktycznie badało, więc ciężko cokolwiek poradzić w kwestii czasu trwania diety eliminacyjnej i jej podstaw.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ