Brak apetytu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ania_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 19 lis, 2005 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Brak apetytu

Post autor: ania_p »

Mój synek-4,5 roku, od tygodnia jest na diecie bezglutenowej. Nigdy nie miał apetytu i nie wołał że jest głodny, a teraz jak jest na tej diecie jest jeszcze gorzej nie chce jeść tego pieczywa. Ile czasu zajmuje przyzwyczajenie się do takiego jedzenia?? Czy po jakimś czasie apetyt wraca, jeśli dieta jest ściśle przestrzegana?? Faktem jest jeszcze chyba nie nauczyłam się dobrze odświerzać pieczywa, więc może to to jest powodem niechęci do jedzenia. Czy jeśli się samemu piecze chleb to jego świerzość jak długo się utrzymuje?? Proszę o dobre rady i pomoc, bo jesteśmy z mężem zrozpaczeni.
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

Moja córka jest na diecie b/glutenu i b/mleka od prawie 2 lat ( no 1,5 roku), . Pieczywa b/glutenowego nie lubi jak już to tylko jako tosty ( spróbuj zapiec kromki na chrupiąco) . Je dużo , jest "pyzata"! Je wszystko tylko bez pieczywa. Spróbuj przestawić sposób żywienia, pieczywo nie jest do niczego potrzebne, przynajmniej u nas.
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

:roll: Można zamiast chleba dać mu wafle ryżowe(najlepsze są firmyGood Food z Poznania)wiem że dzieci je lubią,zwłaszcza z nutellą.Ja obobiście jem je zamiast chleba od kiedy się pojawiły .Można podawać je ze wszystkim, tylko trzeba pamiętać, aby przygotowane nie leżały za długo bo robią się gumowate.Tylko posmarowane masłem nie zmieniają się.Chleb kupuję od czasu do czasu i wtedy jest pyszny.Jak kiedyś sama piekłam to najbardziej smakował jeszcze ciepły. :wink:
Aleksandra
ODPOWIEDZ