zmiany skórne, swędzenie, diagnostyka Duhringa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karrro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 08 lip, 2017 22:28

zmiany skórne, swędzenie, diagnostyka Duhringa

Post autor: karrro »

Cześć,
od ponad miesiąca jestem na prowokacji glutenem. Około tydzień temu pojawiły mi się zmiany na skórze. Mam bardzo suchy placek pod jednym kolanem, który niesamowicie mnie swędzi. Ponadto, strasznie swędzi mnie w miejscach intymnych i między pośladkami, mam tam taką różową wysypkę i jakby wypryski. Swędzenie czasami jest nie do wytrzymania. Oprócz tego już na drugi dzień od spożycia glutenu pojawia się kaszka na czole. Czy moglibyście mi powiedzieć do kogo mam się udać, żeby zdiagnozować czy jest to choroba Duhringa? Muszę oznaczyć przeciwciała i tak, bo taki jest cel prowokacji, tylko teraz nie wiem, które najlepiej. Pierwotnie chodziło o problemy z jelitami, więc miałam oznaczyć IgA i IgG, a czytałam, że przy Duhringu oznacza się EmA. Które powinnam zrobić? Gdzie mogę wykonać biopsję skóry w Krakowie? Czy każdy lekarz dermatolog może to zrobić? Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie, bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: zmiany skórne, swędzenie, diagnostyka Duhringa

Post autor: Zolek »

Robi się te same badania co przy celiakii- min. 2 autoprzeciwciała i gastroskopię. Biopsji skóry ma pewno nie zrobi każdy dermatolog- musisz pytać czy ma taką możliwość i czy współpracuje z histopatologiem który się na tym zna
ODPOWIEDZ