Raczkująca mama prosi o podpowiedzi-rozwolnienie synka.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Partytura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 cze, 2017 13:44

Raczkująca mama prosi o podpowiedzi-rozwolnienie synka.

Post autor: Partytura »

Witam,

mam nadzieję, że miejsce wybrałam dobre, jeśli nie to przepraszam z góry moderatorów, ale jestem chwilowo w lekkim stresie i pośpiechu, nawet szukanie czy zapamiętywanie wyczytanych w sieci rzeczy przychodzi mi z potwornym trudem :(

Mój synek ma niespełna 4,5r. i od około roku stał się bardzo chorowity. Długo naczekałam się na skierowanie na szpitala, ze skierowaniem kolejne m-ce czekania na przyjęcie... po wizycie w szpitalu dowiedziałam się, że to prawdopodobnie celiakia, jednak jesteśmy jeszcze w trakcie diagnozy ponieważ szpital dał skierowanie na wizytę w poradni gastroenterologicznej dla dzieci i tam znów długo dłłuuuugo nic, bo dopiero pod koniec Grudnia nas przyjmą po raz pierwszy na wizytę.... ale do rzeczy. Pierwszy raz w trakcie zmienionej już na bezglutenową diety syn dostał rozwolnienia i nie do końca wiem co mogę dziecku podawać w takiej sytuacji aby nie pogarszać stanu jelit, a wiadomo..stosowane kiedyś biszkopty czy sucharki odpadają.. Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś proste metody na karmienie w takiej sytuacji. Dla mnie to pierwszy raz i ponieważ dopiero raczkuję z dietą to czuję się jeszcze bardziej uwiązana niż mama zdrowego dziecka z biegunką...

Proszę tylko nie piszcie mi o jakichś naleśnikach etc., pierwszy raz kupiłam jakąś kukurydzianą i ryżową mąkę, ale jeszcze nic z niej nie próbowałam robić... Mam nadzieję, że jakoś sobie sama teraz poradzę, ryż już "się szykuje" jednak gdybym kolejny raz miała takie pogorszenie zdrowia brzuszka u syna to chciałabym już być "uzbrojona" w gotowe metody, najszybsze i najprostsze produkty, które dziecko może przyjmować gdy jest naprawdę kiepsko.

Pomożecie?
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Raczkująca mama prosi o podpowiedzi-rozwolnienie synka.

Post autor: Zolek »

To w szpitalu nie zrobili badań na celiakię tylko odwołali do poradni? Jeśli nie masz diagnozy to raczej nie masz co zaczynać diety chyba że już tylko czekasz na wyniki potwierdzające rozpoznanie.
Dawaj dziecku ryż z marchewką ugotowanym indykiem w czasie choroby, jak najmniej gotowców, probiotyk
Awatar użytkownika
Partytura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 cze, 2017 13:44

Re: Raczkująca mama prosi o podpowiedzi-rozwolnienie synka.

Post autor: Partytura »

Problem rozwolnienia zażegnany, podejrzewam, że synek zjadł/wypił coś niewłaściwego lub przyniósł bakterię z laboratorium dzień przed. Nie wiem jak to dokładnie powinno wyglądać z diagnozą, zrobiono w szpitalu zdaje się 2 rodzaje badań mające wskazywać, że to będzie celiakia, natomiast nie jest to wszystko i najwidoczniej szpital ten nie wykonuje innych niezbędnych badań. Skierowanie do poradni gastroenterologicznej dla dzieci na moją prośbę dostałam z dopiskiem "pilne" jednak pierwsza wizyta; i to dzięki dopisanemu słowu; jest dopiero na 20 Grudnia..Wiadomo, że podczas pierwszego wyjazdu nie dowiem się konkretów..albo dalsze badania albo skierowanie do innego szpitala gdzie wykonuje się całość niezbędnych badań... Już w czasie majowego pobytu w szpitalu zmieniono mu dietę i kazano mi się jej restrykcyjnie trzymać. Poczytałam oczywiście w internecie sporo i wiem, że szkoły są dwie odnośnie wprowadzania diety bezglutenowej. Wątek ten poruszyłam zarówno z prowadzącą nas w szpitalu panią dr jaki dr rodzinną, że zastanawia mnie to czy powinnam wprowadzać nową dietę przed ostatecznym rozpoznaniem...Kazano mi to zrobić ze względu na stan zdrowia syna, aby nie pogłębiać problemu dlatego tak też robię...Męczy mnie to wszystko psychicznie, bo czuję, że jak to mówią "i tak źle i tak niedobrze".. ale coś jednak robić trzeba.
ODPOWIEDZ