Co mi jest ?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lenovo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 30 wrz, 2017 18:48

Co mi jest ?

Post autor: Lenovo12 »

Jak w temacie. Zawitalem tu z jednej przyczyny, nie wiem co mi jest ... Moje objawy: ciągły głód i brak tycia (jeżeli nie zjem jednego z posiłków jestem nie do życia), osłabiony jestem często wręcz 95% miesiaca:( częste i śmierdzące gazy, oddawanie kału tylko rano, kal bardzo śmierdzący, wyskakują mi częste zmiany skórne na twarzy - znikają po około 7dniach, są swedzace. Dodatków zmiany skórne na rękach, udach i plecach - to nie trądzik, swędzi i po ok 1, 2 m cach znikają. We włosach również wyskakują mi zmiany skórne takie grodki, swędzi. Dermatolog stwierdził zapalenie mieszkow wlosowych, bądź alergia... od 2 lat wychodzi mi podwyższony Alat średnio o około 60jednostek, hepatolog wykonał wszystkie możliwe badania i nic nie stwierdził, trzeba obserwować... Najgorsze jest brak tycia, jem dziennie cały mały chleb + obiad i owoce. Zrobiłem wiele badań, cukrzyca, tarczyca, wątroba itd, nic nie wyszło za wyjątkiem podniesionego Alatu. Dodatkowo to osłabienie, często senny jestem. Co myślicie o powyższym, może to być celiakia ?
olareszke80
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pt 24 cze, 2016 16:00

Re: Co mi jest ?

Post autor: olareszke80 »

Nie chcesz poszukać dobrego dermatologa? Co pokieruje na konkretne badania, a nie będzie wróżył z fusów - może to a może tamto...
Rj79
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: pn 17 lip, 2017 19:59

Re: Co mi jest ?

Post autor: Rj79 »

Tak moze. Albo choroba Duhringa. Poczytaj o diagnozowaniu na stronie celiakia.pl i zrob najpierw badania na przeciwciala.

PS. Podwyzszony alat moze jak najbardziej towarzyszyc celiakii, podobnie jak cala reszta objawow.
Lenovo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 30 wrz, 2017 18:48

Re: Co mi jest ?

Post autor: Lenovo12 »

Rozumiem:) byłem u dermatologa, stwierdził, że zmiany od proszku do prania bo musiałem zmienić i tyle...
Chce zrobić badania na własną rękę, od czego zacząć?
Czytałem forum ale jedni piszą, że przeciwciał te a drudzy że inne ... Dziękuję za pomoc bo już fortunę wydałem na badania
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Co mi jest ?

Post autor: pleomorfa »

Tutaj znajdziesz informacje o diagnostyce: http://www.celiakia.pl/diagnoza/
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Lenovo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 30 wrz, 2017 18:48

Re: Co mi jest ?

Post autor: Lenovo12 »

Czyli badania krwi:
1)przeciwko endomysium mięśni gładkich (EmA)
2)przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG)
3)przeciwko deamidowanej gliadynie (potocznie: „nowej gliadynie” DGP lub GAF)
4)IgA i IgG

Na wstępie należy wykonać?
ODPOWIEDZ