Objawy, celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
spin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 21 paź, 2017 18:41

Objawy, celiakia

Post autor: spin »

Witam, od kilku lat / może i kilkunastu już walczę z dość nietypowym objawem jaki jest nadmierny śluz spływający z nosa do gardła. Wizyty u laryngologa, pulmnologa, alergologa - bezskuteczne. Dwa tygodnie temu wpadł mi w ręce artykuł na temat nietolerancji glutenu, w którym wyczytałem iż objawem nietolerancji może być wodnisty katar. Tydzień temu odstawiłem biały chleb i jakby mi było lepiej - brak lub minimalna ilość śluzu w gardle...
i tu moje pytanie czy ktoś miał podobne objawy? w jaki sposób najlepiej wybadać czy to faktycznie jest nietloerancja glutenu? jakieś badania? wizyta u gastrologa?
Dodam, że w piątek mam kolejną wizytę u alergologa i zastanawiam się czy w testach takie coś może wyjść?
szakalka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 paź, 2017 10:48

Re: Objawy, celiakia

Post autor: szakalka2 »

Czesc , jestem Alina:) Mam 45 lat, odkad pamietam mam katar permanentny, wzdecia, biegunki, zaparcia na przemian, gazy, przedwczesna menopauze, 5 lat temu, ok 10 lat temu jakies niewyjasnione incydenty z zelazem, albo duzo za malo albo za duzo nie pamietam, po jakims czasie sie samo unormowalo, problemy endokrynologiczne-hashimoto. Chcialabym w koncu poznac przyczyne moich dolegliwosci, myslalam o glutenie, bo rzeczywiscie lepiej sie czuje nie jedzac pieczywa, ciast itp, ale tak to lubie, a dolegliwosci nie byly na tyle uciazliwe, zeby zrezygnowac, ale z wiekiem sie niestety nasilaja. Lekarze bagatelizuja problem. Zrobilam sobie ostatnio badanie na gluten ale wyszlo w normie, jednak nie wiem czy to miarodajne jednoznaczne badanie czy musze wykonac inne? IgE sp. gluten ( 0.910 wynik : <0,15 kU/I przy wartosciach referencyjnych <0.35 kU/I klasa O. Czy powinnam zrobić inne badania? Jak myslicie? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Objawy, celiakia

Post autor: Zolek »

Szakala- badanie które zrobiłaś świadczy że nie masz alergii na pszenicę, zdecydowanie powinnaś przebadać się pod kątem celiakii- z łatwością znajdziesz informacje o koniecznych badaniach.
szakalka2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 paź, 2017 10:48

Re: Objawy, celiakia

Post autor: szakalka2 »

dziekuje, poszukam. Pozdrawiam:)
LucyCeliakia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 18 paź, 2017 23:55

Re: Objawy, celiakia

Post autor: LucyCeliakia »

Witam Spin,
Chcialabym sie dowiedziec jakie badania na nietolerancje glutenu robiles? Moj Maz ma taka sama dolegliwosc, dokuczliwy katar splywajacy i.meczacy zwlaszcza w nocy.Na wynik transglutaminazy czekamy wlasnie,jakie badania trzeba zrobic aby wykluczyc/potwierdzic alergie albo nietolerancje na gluten?bede wdzieczna za odpowiedzl
spin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob 21 paź, 2017 18:41

Re: Objawy, celiakia

Post autor: spin »

Jeszcze nie robiłem badań.
Takie objawy mogą też dać alergie więc warto do alergologa się udać.
ODPOWIEDZ