Wynik badania glutenu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
magdalenak91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29 paź, 2017 21:58

Wynik badania glutenu

Post autor: magdalenak91 »

Cześć!
Zrobiłam badanie na gluten i wyszedł mi wynik 0,44.
Kl.0 wynik ujemny norma max 0.35
Kl. I - wynik wątpliwy 0.35-0.7
Kl. II w. słabo dodatni 0.7-3.5
Dodatkowo badania: wapń jonizowany wynik 1,06 <1,05-1,30>, żelazo 37,34 <50-170>, LDL 2,62 przy wartości ref. <2,59, reszta wyników dobra.

Chciałabym dodatkowo zrobić badania na nabiał i laktozę czy powinnam też zrobić badania w kierunku celiaki?
Trenuję po 2h 6/7 razy w tygodniu, prowadzę aktywny tryb życia, wiem, że muszę wprowadzić zmianę diety, proszę o porady jakie dodatkowe badania jeszcze powinna wykonać?
Zmiana na dietę bezglutenową + jakie badania powinna zrobić jeszcze?
Pozdrawiam serdecznie! :)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Wynik badania glutenu

Post autor: pleomorfa »

Jakie to było konkretnie badanie?
Jak wygląda morfologia?
Przy takim niedoborze żelaza warto byłoby dorobić ferrytynę (magazyn żelaza w organizmie).
Warto byłoby pisać jak już wszystkie wyniki lub chociaż zaznaczyć, co było robione, ponieważ "wszystko w normie" może oznaczać jedno badanie albo 100 badań ;-).
Trenujesz jakiś konkretny sport czy na co najdzie ochota?

Na dietę bezglutenową nie powinno się przechodzić przed zakończeniem diagnostyki!!!!

Co skłoniło Cię do zrobienia badań w tym kierunku ?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
magdalenak91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29 paź, 2017 21:58

Re: Wynik badania glutenu

Post autor: magdalenak91 »

Badania które wyszły w normie to glukoza, kwas moczowy, cholesterol, hdl, triglicerydy, współ. protrombiny, liczba leukocytów, hemoglobina, hematokryt, objętość krwinki czerwonej, masa hemoglobiny w krwince czerwonej, wskaźnik anizocytozy, liczba płytek krwi, średnia objętość płytek krwi, odsetek dużych płytek krwi, potas, sód.
Badania robiłam we wrześniu, czy teraz mam zrobić sobie morfologię i ferrytynę?
Trenuję sztuki walki, czasami mam dwa treningi jednego dnia.
Badania na gluten skłoniły mnie z powodu tego iż wcześniej czytałam o tym i chciałam tak dla siebie sprawdzić i zrobić badanie.
We wrześniu nagle zaczęły mi się robić siniaki po każdym treningu (mimo iż wcześniej trenowałam tak samo intensywnie) to mnie skłoniło do zrobienia od razu badań.
Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, stwierdził, że wyniki w normie i przepisał mi tabletki ziołowe, a problem pozostał...
Proszę o pokierowanie co dalej zrobić, jakie badania, do jakiego lekarza udać się?
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ