czy ktoś pomoże ? doradzi? czy to celiakia ?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mdrill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 lis, 2017 19:11

czy ktoś pomoże ? doradzi? czy to celiakia ?

Post autor: mdrill »

Witajcie kilka tygodni 2 miesiace temu mialam robiona gastrokopie wyszło mi w wyniku ze mam celiakie , z krwi tez to wyszlo.Stosuje diete juz 1,5 miesiaca i dalej mam biegunki , co tylko zjem musze uciekać do łazienki.Dzis zrobiłam test na laktozę wyszła mi klasa 0 nie wiem jak to interpretować.Ogólnie jestem 1,5 miec na scislej diecie .wszystkie produkty mam bezglutenu.Dlaczego wiec sie nie poprawia? Czemu pomimo tego ze nie jem glutenu mam dalej biegunki,wzdecia i jazgot w jelitach.Dodam iż mam zapalenie jelit więc nie wiem jak mam sobie pomoc.Bylam u lekarza gastrologa mowil abym przeszla na diete i za pol roku gastroskopia ponowna.Przepisane mam tez tabletki DEBUTIR.Ogolnie czuje sie jak krolik doswiadczalny ...co robic ???? :(
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: czy ktoś pomoże ? doradzi? czy to celiakia ?

Post autor: Zolek »

Odstaw mleko, nabiał w całości, nie tylko bez laktozy. Na razie- i obserwuj czy jest poprawa.
Masz też jakieś pozajelitowe objawy celiakii? Anemia, afty, zmiany skórne- po ich ustępowaniu można oceniać skuteczność diety bg.
mdrill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 lis, 2017 19:11

Re: czy ktoś pomoże ? doradzi? czy to celiakia ?

Post autor: mdrill »

wczesniej miałam zmiany skorne jakas dziwna wysypke z pierscieniem.Anemie miałam juz wczesniej ale ostatnio robiłam badania i zelazo ok....tylko te biegunki i jazgot w jelitach okropny , dodatkowo mdłości.Ciągle jestem glodna ,co tylko zjem musze do łazienki juz serio nie mam sily czekać nawet na te efekty bo ich nie ma.Przyprawy wszystko mam bg.Dzis odebralam wyniki na laktoze i mam taki opis z ktorego nic nie rozumiem :
IgE sp. F76 - alfa laktoalbumina (ICD-9: L91) IgE sp. F76 - alfa laktoalbumina <0,10 kU/L
Stężenie (kU/L) Klasa
<0,35 0
0,35-0,69 1
0,70-3,49 2
3,50-17,4 3
17,5-49,9 4
50-100 5
>100 6
IgE sp. F77 - beta laktoglobulina (ICD-9: L91) IgE sp. F77 - beta laktoglobulina wynik :<0,10 kU/L
Stężenie (kU/L) Klasa
<0,35 0
0,35-0,69 1
0,70-3,49 2
3,50-17,4 3
17,5-49,9 4
50-100 5
>100 6
WYCHODZI NA TO ZE MAM KLASE O , nie wiem co to oznacza.Czy narazie moge pic mleko bez laktozy czy calkowicie odstawic i obserwować ??? Pozdrawiam i dziekuje
mdrill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 lis, 2017 19:11

Re: czy ktoś pomoże ? doradzi? czy to celiakia ?

Post autor: mdrill »

A i jeszcze dodam zanim zaczelam stosowac diete BG to anemia ustala , a trwala kilka lat....
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: czy ktoś pomoże ? doradzi? czy to celiakia ?

Post autor: Zolek »

Odstaw i obserwuj- jeśli utrzymują się tylko objawy jelitowe to mleko jest mocno podejrzane.
Rj79
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: pn 17 lip, 2017 19:59

Re: czy ktoś pomoże ? doradzi? czy to celiakia ?

Post autor: Rj79 »

Poltora miesiaca to za malo. Odbudowa kosmkow moze potrwac nawet dluzej niz rok. Cierpliwosci. Tylko ciagle trzymaj diete, nie odpuszczaj.
ODPOWIEDZ