Czy to objawy celiaki ? Czy znowu wrocila?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasiafaka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 24 lis, 2017 05:26

Czy to objawy celiaki ? Czy znowu wrocila?

Post autor: Kasiafaka »

Witam
Przedstawię wam krotko moja historie poniewaz czuje sie okropnie i moze chociaz tutaj uzyskam jakas odpowiedz zanim znajde sie u gastrologa.. Od miesiaca borykam sie z wzdętym brzuchem w efekcie wylądowałam w szpitalu poniewaZ byl tak napuchnięty ze powodował bol jajników i plecow przez co skierowali mnie na ginekologię. Oczywiscie wyniki krwi i wszystko okej kazali isc do domu. Pozniej pomyslalam ze to moze pecherz wiec badania moczu dalej nic ... po jakims czasie mama powiadomiła mnie ze w wieku 3 lat mialam celiakie ( wymioty biegunka co skutkowało wymiana osocza pobytem w szpitalu miesiac ) po wyjściu ze szpitala musialam przez rok jesc tylko i wyłącznie żywność bez glutenu. Po roku lekarze zezwolili jesc noemalne jedzenie az do dzisiaj... 27 lat, od miesiaca wzdety brzuch na poczatku biegunka teraz czasami zaparcia. Po miesiacu teraz jest mi czasami niedobrze miewam nudności i szczerze powiem jestem zalamana swoim samopoczuciem... jak tak wszystko przeanalizuje to ciagle jestem zmeczona od jakiegos czasu, spalabym godzinami, od 2 lat choruje niesamowicie czesto, o aftach nie wspomne Poniewaz miewam je cale zycie. Na 8 grudnia mam wizytę u gastrologa ( za 2 tyg :/) Czy jest mozliwe aby te celiakia sie nawróciła po tylu latach i ze jedząc normalne jedzenie moglam sobie zaszkodzić dlatego teraz takie dolegliwości? Prosze o odpowiedz bo szczerze powiedziawszy jestem totalnie zalamana tym jak sie czuje ... Kasia 27 lat
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: Czy to objawy celiaki ? Czy znowu wrocila?

Post autor: Zolek »

Niestety z celiakii się nie wyrasta- ona jest do końca życia. I tak jest teraz u Ciebie. Na szczęście jest na to skuteczne lekarstwo. Powodzenia
Awatar użytkownika
Thursday
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: pn 22 sie, 2016 10:42

Re: Czy to objawy celiaki ? Czy znowu wrocila?

Post autor: Thursday »

Dokladnie, z celiaki sie nie wyrasta. Moze ona przejsc w postac bezobjawowa na pewien czas, co najprawdopodobniej mialo miejsce w Twoim przypadku. Ilu chorych, tyle krzyzowek objawow, wiec bardzo mozliwe, ze maja ta jedna przyczyne. Jesli tak jest, to dieta szybko powinna przyniesc Ci ulge. Powodzenia :)
ODPOWIEDZ