Czy mój synek roczny może mieć celiakie czy można podejrzewa

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aniutekg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 17 lis, 2017 22:05

Czy mój synek roczny może mieć celiakie czy można podejrzewa

Post autor: Aniutekg »

Eozynocytoza i liczna Skrobia w kale pasożytów nie ma, Ja mam geny celiakia obecnie badam się na nią czy jest aktywna
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy mój synek roczny może mieć celiakie czy można podejr

Post autor: pleomorfa »

Jeżeli oczekujesz porady na forum musimy wiedzieć czy są jakieś objawy, czy syn ma jakieś choroby, czy to jego dotyczy, czy Ciebie.
Na jakiej podstawie możesz podejrzewać, że syn ma celiakię itd.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Aniutekg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 17 lis, 2017 22:05

Re: Czy mój synek roczny może mieć celiakie czy można podejr

Post autor: Aniutekg »

W nocy niespokojnie śpi i to bardzo od kiedy się urodził płacze zwłaszcza po 4 miesiącu a ja mam geny celiakii tak jak napisałam pytam bo podobno Skrobia w kale może świadczyć o celiaki i często choruje na zapalenie oskrzeli więc pytam bo się denerwuje nie wiem co robic odstawiłam gluten i spał lepiej a teraz znów płacze odstawiłam na 2 dni mleko i płakał jeszcze gorzej to jakaś masakra
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Czy mój synek roczny może mieć celiakie czy można podejr

Post autor: pleomorfa »

Gen predysponujący do celiakii ma ok. 30% światowej populacji. Choruje ok. 1%. Na uspokojenie :-).

Zapalenia układu oddechowego u dzieci są generalnie dość częste. Owszem, skrobia w kale może świadczyć o zaburzeniach wchłaniania, ale nie jest to objaw, który świadczy na pewno o tym. Najlepiej będzie skonsultować się z dobrym gastrologiem dziecięcym.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Aniutekg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 17 lis, 2017 22:05

Re: Czy mój synek roczny może mieć celiakie czy można podejr

Post autor: Aniutekg »

Tak mam geny i choruje od 18lat na cukrzycę typ 1 i hashimoto niedawno stwierdzono tsh było w normie przeciwciala wysokie mogłam długo tak mieć bo tylko tsh mi badali i jest też depresja Badam małego genetycznie na początku grudnia będą wyniki a potem znów droga przez mękę drogie badania bo normalnie to czeka się długo
Aniutekg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 17 lis, 2017 22:05

Re: Czy mój synek roczny może mieć celiakie czy można podejr

Post autor: Aniutekg »

No i po badaniach genetycznych wyszło że mały posiada gen predysponujacy do celiakii teraz czekają nas badania seroologiczne :/ma gen HLA-DQ8
ODPOWIEDZ