Celiakia i rak?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Celiakia i rak?

Post autor: Domania80 »

Gdy po kilkudziesięciu latach od "wyzdrowienia" znów zdiagnozowano u mnie celiakię,nie tylko ja musiałam stawić jej czoło. To ode mnie moi rodzice dowiedzieli się tyle nowości o tej chorobie o których ponad 30 lat nikt im nie powiedział. Nie mogli uwierzyć że jest to choroba dziedziczna,że z niej nie można "wyrosnąć"i wielu innych rzeczy również. Nigdy nie myśleli że któreś z nich może być chore,niedawno podjęli decyzję o przebadaniu się. Mama nie zdążyła,trafiła do szpitala i dziś usłyszeliśmy diagnozę:nowotwór jelita grubego. Powikłanie po nieleczonej celiakii? A może inny powód? Nie wiem ale tak mi ciężko na sercu. Może gdybym wcześniej poszła do lekarza,wcześniej postawiono by diagnozę i siłą rzeczy wcześniej dowiedzieli by się i podjęli decyzję o przebadaniu. Teraz mogę jedynie gdybać....
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia i rak?

Post autor: pleomorfa »

Nie możesz się o to obwiniać. Mogły to być powikłania owszem, ale na raka jelita grubego może się składać mnóstwo rożnych okoliczności. A to że Ty przebadałabyś się wcześniej mogłoby niewiele dać, bo rak nie rozwija się rok, dwa, tylko akurat dla raka jelita grubego jest to 10, a nawet 15 lat. Najważniejsze, że potwór został wykryty i teraz możecie stawić mu czoło.
Życzę Wam wszystkim zdrowia.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Re: Celiakia i rak?

Post autor: Domania80 »

Dziękuję. Czasami powiedzenie anonimowej osobie lub osobom pomaga. Musze być tą twardą i podtrzymywać wszystkich na duchu(zwłaszcza tatę), siostry tez się posypały. Ale kryzys już dla mnie minął.Mama po operacji, powoli wraca do rozruchu i pokonamy tego gada!!! :boks: :boks: :boks:
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia i rak?

Post autor: pleomorfa »

Otóż to!
Powodzenia :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ