Nietolerancja laktozy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Drabinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 16 sty, 2018 07:16

Nietolerancja laktozy

Post autor: Drabinka »

Witam, wciskam się na forum celiakii,chociaż problem dotyczy nie samego glutenu a nietolerancji laktozy. Moja córka(7lat) od kilku miesięcy skarży się na silne bole brzucha. Nieraz lądowaliśmy na sorze...diagnoza bywała różna ,od wyzywania jej że to pewnie przez to ,że jest jedynaczką po nerwicę.Czyli spychologia. Może i źle,ale zaczęłam długa drogę diagnostyczna od badań genetycznych w kierunku celiakii i nietolerancji laktozy. Oprócz USG i morfologii nie miała robionych żadnych badań.Lekarz nie widzi powodu. Badania genetyczne wykazały,że nie mamy celiakii ,ale za to my pierwotna nietolerancję laktozy.Mamy tez mocno wymuszone skierowanie do szpitala na oddział gastroenterologii dziecięcej,ale musimy poczekać bo córka jest po antybiotykoterapii... Może mi ktoś pomoże co teraz? Nie wiem jakie badania dalej, zgłupiałam czytając internety... Czy iść do dietetyka czy jakieś konkretne badania mamy zrobić? Panele alergiczne? Tarczyca? Co możemy jeszcze?Morfologia śliczna nie jest, mamy za dużo leukocytów , dziecko traci na wadze,ale lekarz mówi że nie ma tragedii,mogę jej zelazo podać. Błagam.Pomozcie ,jesteście doświadczeni w badaniach nie chce się miotać po laboratoriach i z niewiedzy i po omacku robić wszystko co mi do głowy przyjdzie.
Awatar użytkownika
dżasta_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 16 sty, 2018 10:50

Re: Nietolerancja laktozy

Post autor: dżasta_92 »

Jeśli jest po antybiotykoterapii na pewno musi brać probiotyki, ale nie jakieś pierwsze lepsze ze sklepu, tylko te o udowodnionym działaniu (san probi jest polecane albo np dicoflor). No i oczywiści eliminacja laktozy, czyli na pewno mleka. Co do jogurtów, serów i twarogów to są zbieżne zalecenia - jedni mówią, że można jeść bo laktoza jest rozłożona przez bakterie fermentujące a inni że należy wszystkie produkty mleczne odstawić. Jeśli zdecydują sie państwo podawać jogurt/ twarogi/sery to proszę wybierać koniecznie takie które nie maja mleka w proszku, bo tam laktoza na pewno będzie. Jeśli dieta zostanie dobrze poprowadzona to bóle brzucha powinny ustąpić, chyba że jest jeszcze inna przyczyna
ODPOWIEDZ